Vstřelit deset gólů před svými fanoušky je opravdu skvělý pocit, těší Lukáše Vodrážku

V sobotu mečouni doma zahájili jarní část extraligy vítězstvím nad Karvinou. Soupeři ze Slezska vsítili deset branek, o tu devátou se v závěrečné třetině postaral Lukáš Vodrážka. Plzeňský obránce, jenž v duelu také zaskakoval v první obranné dvojici, se v rozhovoru zmiňuje nejen o tomto gólu, ale také o tom, že má raději utkání více vyrovnaná.

Po třech měsících se opět rozeběhla extraliga. Bylo čekání už dlouhé a jak moc jste se těšili, až zase vyběhnete do extraligových bojů?
Zimní pauza byla dlouhá a všichni jsme si ji užili a o to víc jsme se těšili na první extraligový zápas v jarní části.

Do jarní části jste vstoupili výhrou 10:2 nad Karvinou. V čem jste soupeři dělali největší problémy?
Myslím si, že jsme soupeři dělali největší problémy naší aktivitou v útočném pásmu, kde jsme strávili většinu zápasu.

Zaměřme se především na tu třetí třetinu. V úvodu během 135 vteřin tři branky, dva proměněné úniky Vašich spoluhráči v oslabení… Vnímáte ji jako zatím nejpovedenější část z celé sezóny?
Já určitě ji vnímám jako nejpovedenější část sezóny, jelikož jsem v ní dal svůj první gól této sezóny (smích).

Jak jste již zmínil, na vysoké výhře jste se podílel i Vy, když jste ve 43. minutě vsítil svoji první branku v této sezóně. Jak Vám utkvěla v paměti?
Na modrou čáru jsem dostal nahrávku od Víti (Lokajíčka), popoběhl jsem blíže k bráně a vystřelil do pravého horního rohu.

Jednalo se již o druhé utkání v této sezóně, kdy jste před svými fanoušky soupeři na cestu přibalili deset gólů. Co na to říkáte? Jsou to zápasy, které si po vybudovaném náskoku ve skóre užíváte?
Vstřelit deset gólů před svými fanoušky je opravdu skvělý pocit, ale já osobně si více užívám zápasy, které jsou více vyrovnané.

Jak těžké je se po takovém vítězství koncentrovat na další utkání? Zvláště nyní, kdy vás v těch nejbližších soubojích čekají týmy ze druhé části tabulky.
Na každý zápas se připravujeme stejně. Nechceme žádného soupeře podcenit.

Může být pro vás výhodou, že jarní část začínáte třemi zápasy doma?
Nevnímám to přímo jako velkou výhodu, ale je fajn začínat první zápasy před svými fanoušky.

V sobotu zavítají do Plzně Sudoměřice, se kterými se utkáte už od 14 hodin. Jaký vyhlížíte duel?
Od sobotního utkání očekávám, že se budeme držet více na míčku než soupeř, který se podle mě bude snažit využívat rychlých protiútoků. Na zápas se důkladně připravíme a věřím, že získáme další tři body.