Infobar:  SF2 28. dubna: Kladno - Plzeň, živý přenos od 11:00 na TVCOM.cz!
 
 

Větší vytížení mi spíše vyhovuje, říká o našlapaném jarním programu brankář Jiří Návara

Větší vytížení mi spíše vyhovuje, říká o našlapaném jarním programu brankář Jiří Návara Poprvé v sezóně nedošlo k pravidelnému střídání brankářského dua Kráčina - Návara. Do obou víkendových duelů A-týmu naskočil druhý jmenovaný, který v sobotním přímém souboji dvou nejlepších brankářů extraligy předčil letohradského Jana Šimaru. Dle svých slov ale tento minisouboj nijak neřešil.

 
 
13.03.2019 | Lukáš Soukup

Víkend, který odstartoval domácí zápas s Letohradem a pokračoval venku v Hradci Králové, byl nezvykle ve znamení jednoho brankáře. V týmu celkem nezvyklé si myslím. Ozval ses, že chceš, aby lidé viděli souboj dvou doposud nejlepších brankářů extraligy, nebo to bylo čistě rozhodnutí trenérů?
Bylo to předem domluvené s trenéry z důvodů jednoho z nás, které jsou čistě osobní a mimo hokejbal.

Pokud bych mohl mluvit za diváky, tak je dobře, že k sobotnímu minisouboji, mezi tebou a bez pochyb vynikajícím Honzou Šimarou došlo. Nikdo asi nečekal tolik branek. Jak to vnímáš ty?
To je pravda. Asi ani nikdo nepočítal s tím, že povedeme brzy v první třetině 2:0. Možná i to nám trochu pomohlo do zápasu. Až jsme se sami divili, že to po tolika letech a zápasech s nimi najednou jde. Zmiňovaný mini souboj proti Honzovi jsem doopravdy ani nevnímal a neřešil.

Chytil bys branky, které jemu se v zápase chytit nepodařilo?
(smích) Tak těžko říct. Byly to určitě těžké situace a každému se může stát, že nemá svůj den. To se stane a dál bych to asi ani nerozebíral.

Výhru 6:2 s Letohradem druhý den vystřídal zápas dovedený do nájezdů v Hradci. Po jedné brance na každé straně. Paradoxně bych očekával víkendové výsledky naopak, nebo ne?
Neočekával jsem, že to v Hradci bude jednoznačné utkání. Měli jsme hodně šancí a i dobré herní pasáže, ale branky jsme bohužel nedávali. Hradec zas podržel jejich gólman a my jsme i přes dobré šance, trápili v koncovce. Nebylo to prostě úplně ideální.

Jirko, co říkáš ty na herní vytížení všech týmů v extralize? Vás čeká během pěti herních víkendů v březnu hned sedm utkání. Myslíš, že to ještě hodně zamíchá kartami mezi týmy v tabulce? Mně osobně to takhle nevadí a spíše bych řekl, že vyhovuje. Berme to spíše i jako přípravu na play-off, kdy hrát dva zápasy za víkend, je standardní záležitost. Věřím, že i diváky tyto dvoukolové víkendy musí bavit. Týmy nemohou tolik regenerovat a ukáže se, kdo je připraven.

Nyní máte před sebou jen jeden víkendový zápas, ale o to kvalitnější hru můžeme očekávat. Zápasy s Kladnem jsou dle mého ty, které musí bavit diváka a vás na hřišti také. Jak se ty osobně na tento zápas těšíš?
Bude to určitě pohledný a koukatelný hokejbal. Přeci jenom s Kladnem tomu nikdy nebylo jinak. Je to hokejbal nahoru a dolů, spousty krásných herních situací, spousta talentovaných hráčů, mladých hráčů. Takže určitě očekáváme napínavý zápas, snad i s naší výhrou. Očekávám tahanici o dvou, možná o třech gólech.

Zeptám se tě na poslední věc. Jak vnímáš příchod dvou posil? Od Adama Roušala asi všichni věděli, co mohou čekat a spíš jsme asi čekali, zda ta očekávání naplní. Ale co Vlasta Pavlečka, který do týmu přišel v průběhu podzimu a který na podzim naskakoval za B-tým?
Rouši je velký dříč, herní tahoun a obrovsky šikovný hráč, takže určitě obrovský přínos pro nás. Od Vlasty jsme asi očekávali, že se s tím popere. Na to že hokejbal hraje prvním rokem, tak přínosem i v extralize. Trošku se, jako každý, kdo přišel z hokeje, trápí s běháním a s balónkem, ale jinak je to velice dobrý hráč.

Podobné články
Aktuální články

Všichni z nás už hráli hodně důležitých zápasů, věří ve zkušenosti juniorů Tomáš Hýbl

Juniorský tým Plzně čeká v sobotu těžká zkouška. Odvrací totiž konec sezóny v semifinálové sérii s Pardubicemi. Družstvu rozhodně nebude chybět odhodlání. Dle útočníka Tomáše Hýbla, platného na obou koncích hřiště, nesmí mečouni vypustit ani jeden souboj. Hokejbalista s číslem 19 se vrací i k prnímu duelu série.

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
Marek Forejt #27
Marek FOREJT
Číslo dresu:   27
Narozen:   12.8.1994
Výška:   179 cm
Váha:   100 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál