Infobar:   14. - 16. června: Turnaj U15 Pilsen Cup 2019
 
 

Josefu Kadaněmu dělá mládež radost, u áčka věří ve zlepšení

Josefu Kadaněmu dělá mládež radost, u áčka věří ve zlepšení Příprava na novou sezonu je ve všech kategoriích klubu HBC Plzeň v plném proudu a předseda klubu Josef Kadaně zhodnotil loňskou sezonu plzeňského hokejbalové celku a také nastínil, na čem se pracuje, a co by rád vylepšil.

 
 
15.08.2018 | Dominik Rejthar

Jak jste byl spokojený s fungováním a výsledky všech kategorií v loňské sezoně?
Pro nás pro všechny byl zklamáním konečný výsledek A - týmu, který nepotvrdil svůj potenciál, jenž má. Už v základní části to nebylo ono a play off se to jen potvrdilo rychlou sérií s Letohradem. Spokojení naopak můžeme být se starším a mladším dorostem. Obě mužstva došla až do finále. Dvě stříbrné medaile v obou dorostech jsou velkým úspěchem. Sezona se příliš nepodařila starším žákům. Tým z pohledu vedení klubu nefungoval ideálně. Ale na Pilsen Cupu se už prezentoval velmi dobře. Ostatně se to projevilo i na celkovém umístění. Letos v mimořádně silné konkurenci mužstvo dokráčelo až do finále. Úspěšnou sezonu měli také mladší žáci.

Výkladní skříní každého celku je právě A - tým. Co bude potřeba změnit, aby příští sezona dopadla lépe než předchozí?
Na změnách jsme začali pracovat hned po konci sezony. Trénovat tým bude nově Luděk Polívka s Ondrou Kejřem a zároveň já budu na vše dohlížet z pozice manažera mužstva. Trenéřinu jsem na neurčitou dobu pověsil na hřebík. U Áčka je mojí prací, aby vše dohromady zapadalo a fungovalo. Před startem přípravy jsem se sešel s každým z hráčů, kdy jsme si nastínili představy obou stran, a musím říct, že z toho mám dobrý pocit. Kádr je momentálně hodně početný - čítá 26 jmen. Společným úsilím jsme schopni dosáhnout na výsledek, který bude odpovídat maximu možného.

Je právě zvýšená konkurence velkým rozdílem oproti loňskému ročníku?
Hráčský kádr o něco širší než loni. Je znát, že nikdo z hráčů nemá nic jistého. Všichni začínají na stejné startovací čáře, tvrdě makají na tréninku. Nicméně, ten největší motor nemůže být konkurenční prostředí, ale vůle jednotlivých hráčů po sebeprosazení. Tím spíš ve sportu, který je ryze amatérský.

A s jakými cíli půjdete do následující sezony?
Co se týče A - týmu, chceme jednoznačně vylepšit loňské umístění. Patříme v českém hokejbalu ke špičce, když vezmeme klub jako celek, a jedním z našich hlavních cílů je aby se Áčko se pohybovalo pravidelně na předních příčkách. V mládeži chceme navázat na úspěšné výsledky a pracovat na tom, abychom se posouvali stále dál. Chceme přivést další nové hráče do naší organizace.

A kde teda podle vás jsou největší rezervy, na nichž chcete zapracovat?
Nemyslím si, že máme nějaké velké rezervy v tréninkovém procesu. Ano, pokud chceme být maximalisti tak prostoru na zlepšení je dost. Cítíme také, že je třeba neustále sledovat trendy v rozvoji hráčů. Myslím, že jsme v tomto docela progresivní klub. Řada našich trenérů aktivně vyhledává způsoby jak zkvalitnit a obohatit tréninky. Do rozvoje výchovy hráčů se zapojil Lukáš Zdrha se svým bratrem.

Dotýká se vás také nějak nedostatek nových dětí, které se chtějí věnovat sportu?
Příliv nových dětí je nekonečný proces. Nejsme zcela spokojeni kolik hráčů máme v některých ročnících. Týká se to aktuálně především mladšího dorostu. Na druhou stranu se nám tento propad podařilo u mladších ročníků zastavit. Hodně nám pomohlo to, že máme děti i ze Slovan. Nabyté zkušenosti z posledních tří let nám ukázali jakou náborovou cestou se vydat. I proto budeme spolupracovat hned s několika školami napříč celou Plzní.

Podobné články
Aktuální články

Mládežnický Světový pohár na východě Čech: V akci několik Plzeňanů

Východočeská města Česká Třebová a Litomyšl hostí druhý ročník mládežnického Světového poháru, který se koná ve dnech 27. - 30. června. Kromě chlapecké kategorie U16 se představí i dívky do 18 let. Akce se zúčastní také několik zástupců klubu HBC Plzeň. O koho půjde?

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
Jakub Vobruba #25
Jakub VOBRUBA
Číslo dresu:   25
Narozen:   5.12.1998
Výška:   181 cm
Váha:   72 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál