Hodnocení víkendu: Muži padli v Letohradu, týmy MD a SŽ porazily soupeře z Prahy

Poslední říjnový víkend přinesl pouze dva zápasy. Mladší dorost totiž odehrál svůj zápas již ve čtvrtek, když porazil pražský Kert Park s čistým kontem! Starší dorostenci nehráli kvůli soupeřově marodce. Do akce tak naskočili pouze starší žáci a A-tým. Starší žáci rozstříleli Kovo, naopak Áčko nedokázalo bodovat v Letohradu.

Diváci v podhůří Orlických hor nečekali na úvodní branku dlouho. Již ve čtvrté minutě se prosadil domácí Vychytil, který procedil míček skrz překvapeného Kráčinu. Inkasovaná branka Plzni paradoxně pomohla. Mečouni totiž tlačili na domácí svatyni, seč jim síly stačily. V ní ovšem odolával brankář Šimara. Rozhodující se ukázala být pasáž na začátku druhé třetiny, kdy mečouni dvakrát inkasovali v 17. minutě a došlo tak ke střídání hostujících gólmanů. Plzeňané poté ostřelovali letohradskou bránu ze všech možných pozic, gól vstřelil až obránce Hanuš, a to běžela už 42. minuta. Hosté poté sáhli k power-play, při které ale padl pouze čtvrtý gól domácích.

Komentář trenéra Michala Edla: „Myslím si, že tak dobrý zápas na venkovním hřišti jsme ještě neodehráli. Soupeř nám udělil lekci z produktivity. Věřím, že když budeme takto pokračovat výsledky se dostaví.“

Sobota 28. října SK Hokejbal Letohrad - HBC Plzeň 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Utkání s Chomutovem bylo odloženo pro velkou marodku hostujícího družstva.

S Kert Parkem si mečouni domluvili čtvrteční předehrávku. Jednou z motivací domácího mužstva byla odveta za úvodní vzájemný duel letošní sezóny, který vyzněl lépe pro Kert. Čtvrteční zápas nabídl z počátku vyrovnaný boj. Plzeň poslal do vedení důrazný Bouší v 10. minutě. Domácím skvěle vyšla prostřední část, v níž gólman Pražanů lovil míček ze sítě hned třikrát. Z toho se dvakrát trefil Miksan a svého dvougólového spoluhráče vyrovnal také Bouší. Následně domácí branku zavřel spolehlivý Kojzar, na kterého si hosté nepřišli ani v přesilovkách. Nakonec je z povedeného zápasu vítězství 4:0.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: „První třetina byla oboustranně velmi kvalitní se šancemi na obou stranách. Ve druhé jsme proměnili několik šancí a odskočili až na rozdíl čtyř gólů.
Ve třetí třetině jsem trochu promíchal sestavu. Možná, že to byl jeden z důvodů, že jsme přes herní převahu vyšli střelecky naprázdno. Tým hrál celý zápas velmi dobře, zápas se povedl zejména Michalovi Gallovi, který byl nejvýraznější postavou týmu.“

Čtvrtek 26. října: HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

Sérii tří domácích zápasů v řadě završili starší žáci utkáním proti pražskému Kovu. S ním v prvním vzájemném duelu prohráli po samostatných stříleních. Ráz sobotního zápasu ale remíze zrovna nepřál. Ve čtvrté minutě se v přesilovce prosadil domácí Banýr. Kovo brzy vyrovnalo, ovšem Plzni okamžitě vrátil vedení Štrunc. S přibývajícím časem náskok Plzně pouze rostl a mečouni bavili přítomné diváky. Skóre se nakonec zastavilo na podobě 9:1, přičemž Plzeň využila hned tři početní výhody. Po čtyřech bodech zaznamenali Lukáš Banýr (3+1) a Marek Štrunc (2+2).

Komentář trenéra Václava Tůmy: „Podařilo se nám navázat na dobrý výkon z posledního zápasu. Opět se nám dařilo hrát pozorně v obraně a na druhé straně si vytvářet šance ke skórování. V poslední třetině soupeř vsadil všechno na útok a hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Hostům ale vstřelení branky pozorně chytající Martin Svoboda již nedovolil. Nám se tím naopak otevřel prostor pro rychlé protiútoky a několik z nich jsme po pěkných kombinacích proměnili v další góly v síti soupeře. V zápase se prosadili všechny tři útoky a všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedený výkon .“

Sobota 28. října: HBC Plzeň – TJ Kovo Praha 9:1 (3:1, 2:0, 4:0)