Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Nová sezóna je za dveřmi. V soutěžích se mění složení týmů, někde i herní systémy

Nová sezóna je za dveřmi. V soutěžích se mění složení týmů, někde i herní systémy Sezóna 2020/2021 se blíží, a tak přinášíme informace se změnami, které před jejím začátkem nastaly. Přestože minulý ročník byl anulovaný a nikdo nesestupoval, složení týmů v extralize mužů bude jiné. Změny hlásí i juniorská a dorostenecká extraliga. Obě tyto soutěže se rozrostly, což se dotklo herních systémů.

 
 
28.07.2020 | Markéta Peclová

Nejprve si ale pojďme představit novinku. V nové sezóně uvidí fanoušci mečouny nejen v extralize, ale i v 1. Lize. Na účast v této soutěži získal plzeňský B-tým práva od prvoligových Litic. B-tým HBC Plzeň budou tvořit plzeňští i litičtí hráči. Možnost většího herního vytížení mezi muži budou mít rovněž mladí hokejbalisté, což bylo hlavním důvodem rozšíření spolupráce mezi oběma celky.

Muži

V extralize mužů bude i v nové sezóně nastupovat 12 týmů, ovšem dvanáctka mužstev nebude stejná jako loni. Z extraligové mapy mizí Sudoměřice a naopak se na ni zakresluje Hostivař, která přebrala licenci právě od jihomoravského celku.

Herní systém je stejný jako minulý ročník. V základní části se týmy utkají dvoukolově každý s každým, jedenkrát na domácím a jedenkrát na venkovním hřišti. Do play-off postoupí 8 nejlépe umístěných týmů po základní části, které se vyřazovacím způsobem utkají ve čtvrtfinále, semifinále a finále. Všechny série play-off se hrají na 3 vítězná utkání.

Týmy umístěné na 9. - 12. místě po základní části bude čekat play-out, kde se utkají dvoukolově každý s každým, jedenkrát doma a jedenkrát venku. Do skupiny play-out se započítávají výsledky ze základní části. Tým, který poté skončí na 12. pozici z extraligy sestoupí, místo něj se do naší nejvyšší hokejbalové soutěže dostane vítěz 1. Ligy.

Junioři

Juniorská extraliga se rozšíří na 16 týmů. Z původních 13 se v nejstarší mládežnické kategorii v nové sezóně neobjeví Pardubice ani Mladá Boleslav. Nově v ní budou působit Rakovník, Svítkov, Heřmanův Městec, Bulldogs Brno a Malenovice.

Jiný bude i formát. Soutěž bude rozdělena do dvou skupin podle územní působnosti týmů na Východ a Západ. Ve skupině se všechny týmy utkají každý s každým dvakrát, s celky z protější skupiny jednou. Na každé mužstvo čeká v základní části 22 utkání, body se budou počítat do společné tabulky. Do play off postoupí 8 nejlepších týmů. Čtvrtfinále se bude hrát na dvě vítězná utkání, semifinále a finále na tři.

Skupina A: Elba DDM Ústí nad Labem, HBC Plzeň, TJ Snack Dobřany, HBC Prachatice, TJ Kovo Praha, HBC Hostivař, HBC Kladno, HBC Rakovník

Skupina B: HC Kert Park Praha, SK Hokejbal Letohrad, HBC Hradec Králově 1988, HBC Svítkov Stars Pardubice, Ježci Heřmanův Městec, HBK Bulldogs Brno, HBC Malenovice, HBC Třinec

Dorost

I extraliga dorostu zaznamená oproti minulé sezóně změny. Z 18 družstev se rozroste na 21. V soutěži nebudou nastupovat Bulldogs Brno, Rakovník a Blatná. Naopak se do ní přihlásily Svitavy, Eagles Brno, Hodonín, Karviná, Stříbro a Prachatice.

Týmy budou rozděleny do dvou divizí. V rámci divize se utká každý s každým dvakrát, dva nejlepší týmy z každé divize postoupí rovnou na finálový turnaj. Týmy na 3. až 6. místě sehrají kvalifikační turnaj, kde zabojují o poslední dvě postupová místa na finálový turnaj. Kvalifikační turnaje se budou hrát dva, systémem A – 3. a 4. Západ + 5. a 6. Východ, B – 3. a 4. Východ + 5. a 6. Západ. Na každém z nich se týmy utkají každý s každým.

Skupina Západ: HBC Hostivař, HBC Plzeň, Elba DDM Ústí nad Labem, HC Buldoci Stříbro, HBC Prachatice, SK Rebel Praha, HBC Nové Strašecí, HBC Kladno, SK Kelti 2008, SK Suchdol nad Lužnicí, TJ Kovo Praha

Skupina Východ: HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC Jtekt Svítkov Stars Pardubice, HC Jestřábi Přelouč, Ježci Hežmanův Městec, TJ Sršni Svitavy, Eagles Brno, HBC Hodonín, HBK Kyjov, HBC Malenovice, HbK Karviná

Podobné články
Aktuální články

Těším se, mám obrovskou chuť, hlásí navrátilec Petr Gřonka

Naposledy se v sestavě mečounů objevil v semifinálovém utkání v roce 2019, nyní se vrací zpět před dohráním letošní přerušené sezóny. Řeč je o Petru Gřonkovi. Plzeňský útočník v rozhovoru neskrývá svoje natěšení, prozrazuje i příchod dalších známých tváří. Jen ho mrzí, že se zápasy budou hrát bez diváků.

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 
10. | sobota 8.5.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Kovo Praha
 
8. | sobota 15.5.2021 | 14:00
Letohrad - HBC Plzeň
 
6. | sobota 22.5.2021 | 16:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Petr Kráčina #33
Petr KRÁČINA
Číslo dresu:   33
Narozen:   29.12.1995
Výška:   175 cm
Váha:   72 kg
Post:   brankář
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál