Infobar:   Zimní pohár mladších žáků - 19. ledna 2020
 
 

Plzeňským mládežníkům se rozběhla sezóna. Jak si zatím vedou?

Plzeňským mládežníkům se rozběhla sezóna. Jak si zatím vedou? Máme za polovinou října a v následujícím článku vám přineseme krátký vhled do dosavadního počínání mládežnických družstev HBC Plzeň. Junioři, dorostenci a žáci mají za sebou přes měsíc bojů v dlouhodobých soutěžích. V jiném režimu fungující týmy přípravek se zas představili na jednodenních turnajích.

 
 
17.10.2019 | Tomáš Majer

Junioři

Svěřenci Tomáše Semery odehráli zatím osm duelů, z nichž mají vyrovnanou bilanci čtyř vítězství a čtyř porážek a patří jim v tabulce zatím sedmá příčka. Rozpis jim na úvod připravil náročnou prověrku v podobě čtyř zápasů na venkovních hřištích. A to například na hřištích silné Hostivaře nebo Ústí nad Labem. Junioři zatím odehráli jediný zápas na domácí ploše, který se jim vyvedl, když porazili Pardubice 5:1. Později naplánovaný duel s Kovem se neodehrál.

Pořádnou porci domácích zápasů odehraje tým v listopadu, a to hned pět. Zároveň mají dostatek času se připravit na jediný listopadový výjezd (Kladno, 2. listopadu), jelikož podle rozpisu v říjnu již nenastoupí. Nejvíce bodů zatím nasbíral Tomáš Hýbl (2+4). Brankář Libor Kojzar ve třech zápasech vychytal čisté konto.

Zápasy týmu

Dorost

Dorostenci zatím stihli pouze čtyři duely. Každý z nich byl jiný. Před domácím publikem se tým představil dvakrát, když devíti góly deklasoval berounské Kelty, naposledy pak přišla nešťastná prohra s Rakovníkem. Venku se týmu podařilo dvakrát otáček skóre, nejprve v Blatné a poté v pohledném duelu s Kladnem, kde mečouni zvítězili v samostatných stříleních.

Divize Západ dorostenecké extraligy je dosud velice vyrovnaná, rovněž vzhledem k nevelkému počtu odehraným zápasům. Mečouni na pátém místě ztrácejí pouhé dva body na vedoucí dvojici Suchdol, Rakovník. Přiblížit, či dokonce přeskočit ji mohou již o víkendu v Ústí nad Labem, které ze čtyř duelů vytěžilo pouze o bod více. Týmovou produktivitu vede Matěj Korčák (2+3). V brankovišti naskočili v úvodu sezóny hned tři gómani – Jakub Šlechta, Václav Šubrt a navrátilec Martin Svoboda.

Zápasy týmu

Starší žáci

Na kontě mají starší žáci pět výher z pěti zápasů, ale zejména první dva duely se nenesly v duchu představ trenérů. Na úvodní přestřelku proti Prachaticím navázal zápas v Suchdolu, který dle slov trenéra Krále přinesl nejméně sportovní kvality za jeho působení u týmu. Poté ale jeho svěřenci upravili kormidla. Minimálně, co se do výsledků týče. Následovala dvě utkání se shodným skórem 13:0 a jedno osmigólové vítězství opět podpořené čistým kontem.

Největší střelecké představení ukázal tým proti Třemošné, kdy během první třetině nastřílel hned deset branek! Silně nadprůměrnou produktivitu vykazuje Matěj Pavlíček, který během pěti zápasů nastřádal neuvěřitelných 38 kanadských bodů (16+22) a vede statistiky v celé soutěži. Co tým naopak trápí, jsou častá vyloučení. Mečouni jsou zatím nejtrestanějším týmem ve své skupině. V brankovišti si odchytanou minutáž dělí Ondřej Kočka a Vojtěch Šebek.

Zápasy týmu

Mladší žáci

Šest zápasů stihli v nové sezóně mladší žáci. Tři z nich vyhráli, ve dvou připsali porážku po samostatných stříleních a jen jednou vyšli bez bodu, a to když v Blatné nedokázali přetavit herní převahu ve vstřelené branky. Právě koncovka tým trápila například ve Zlivi, kde si tým připsal první porážku po samostatných stříleních, té druhé předcházela zle odehraná polovina duelu proti Jindřichově Hradci, mečouni se ale zmátořili a dotáhli pětigólové manko!

Zřejmě nejlepší duel odehráli mladí Plzeňané naposledy proti Českým Budějovicím, se kterým byl trenér Samec velice spokojen. O následujícím víkendu nastoupí mladší žáci hned ke dvěma duelům. Diváci je budou tým moci při zápasech vídat až do 8. prosince, kdy uzavře podzimní část domácím zápasem proti Dobřanům. Týmovou produktivitu po šesti utkáních vede Matěj Langfelner (4+4). Přes 120 minut odchytal Tobiáš Sýkora, kterému s necelými padesáti minutami kreje záda Jindřich Hošek.

Zápasy týmu

Přípravka + Minipřípravka

Do akce zasáhli take ti nejmladší. Ti narozdíl od výše zmíněných týmů žádné body do tabulek nezapočítávají. Systém soutěže je postavený na turnajích, které probíhají po celou sezónu. Přípravka zatím absolvovala turnaj ve Stříbře a Blatné, minipřípravka se představila pouze ve Stříbře. Oba výběry plzeňským nadějí čeká o víkendu turnaj. Přípravka zamíří do Blovic, minipřípravka do Písku.

Turnaje přípravky

Turnaje minipřípravky

Podobné články
Aktuální články

Se spoluhráči jsme byli hodně dobrý tým, ohlíží se za turnajem mladších žáků Matěj Langfelner

Zimní pohár mladších žáků je již za námi. Plzeňští se v něm poměřili s těmi nejlepšími týmy, se kterými se až na jeden během soutěže ve své skupině nepotkávají. Za turnajem se ještě jednou ohlédneme společně s Matějem Langfelnerem, jenž si z něho odnesl také ocenění pro nejužitečnějšího hráče plzeňského celku.

Zápasy
14.kolo | sobota 30.11.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Ústí n. Labem
 
 
 
 
19.kolo | sobota 29.2.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Karviná
 
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
16.kolo | sobota 14.3.2020 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 13 58:24 33
2. Plzeň 14 54:36 28
3. Kert Park Praha 13 71:34 27
4. Pardubice 13 68:38 27
5. Hradec Králové 13 51:31 26
6. Ústí n/L 13 51:43 23
7. Karviná 12 38:32 21
8. Letohrad 13 40:43 15
9. Sudoměřice 12 32:59 12
10. Dobřany 13 38:70 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 13 17:65 3
Hráči
Marek Forejt #27
Marek FOREJT
Číslo dresu:   27
Narozen:   12.8.1994
Výška:   179 cm
Váha:   100 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál