Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Větší radost měla spíše klubová kasa, říká o své premiérové brance v A-týmu Tomáš Ulč

Větší radost měla spíše klubová kasa, říká o své premiérové brance v A-týmu Tomáš Ulč Jedním z úspěšných střelců byl v sobotním domácím zápase proti Kovu také Tomáš Ulč, jenž se radoval vůbec z prvního gólu mezi muži. Obránce s číslem dvacet jedna se do plzeňského Áčka přesunul před letošní sezónou z juniorů a jak v rozhovoru přiznává, přechod z mládeže do naší nejvyšší hokejbalové soutěže je velký skok.

 
 
16.10.2019 | Markéta Peclová

V sobotu jste sehráli druhý domácí zápas, ve kterém jste porazili Kovo 5:1, jak se za tímto utkáním ohlížíte?
Zápas s Kovem bych hodnotil převážně pozitivně. Měli jsme dobrý začátek utkání i přesto, že jsme nedali až do konce první třetiny branku. V dobré hře jsme pokračovali i po přestávce a s tím přišly i další góly. Poté náš výkon šel bohužel dolů a museli jsme udělat nějaké změny, abychom jsme se včas probrali a došli si pro 3 body.

Pražany jste výrazně přestříleli 47:18, bylo dle Vás vidět, že se jim příliš nedaří?
V té nepovedené druhé třetině Kovo vůbec nevypadalo, že by se jim nedařilo. Tabulkově na tom nejsou možná nejlépe, ale předchozí víkend brali bod s Elbou a Most porazili vysoko 7:2.

Vy jste se na výhře podílel třetí brankou, což byla Vaše první v A-týmu. Jaké bylo čekání a jak moc jste rád, že Vám tam už spadla?
Čekání jsem nijak nevnímal, ale když to tam spadlo, tak jsem měl samozřejmě radost, že už to mám za sebou. Větší radost měla spíše klubová kasa, do které přispěji.

Do Áčka jste přišel před sezónou z juniorů, už jste si zvykl na rozdíly mezi soutěžemi?
Přechod z juniorské soutěže do extraligy byl velký skok. Myslím si, že mi hodně pomohla loňská utkání za A-tým, protože jsem už dopředu věděl do čeho půjdu a mohl jsem se na to připravit. Myslím, že už jsem si zvykl.

Ne každému se to podaří. Co byste poradil mladším hráčům, kteří by si také rádi v budoucnu zahráli v extraligovém týmu?
Poctivě trénovat, pracovat na sobě. Vždy se snažit dát 100 %. Na to asi není nějaký extra návod. Klíčem bych ale viděl chuť a zapálení pro hru, to když hráč má, tak všechno půjde snáz. Přijít se podívat na zápasy juniorů nebo A-týmu jim samozřejmě může také něco dát.

Jak jste zatím spokojený s Vaším výkonem mezi muži?
Vždycky je prostor na zlepšení. V Mostě nebo Letohradu jsem po zápasech měl ze své hry poměrně dobrý pocit, ale některé zápasy byly z mé strany slabší. To k tomu asi patří a alespoň mě to bude do budoucna ještě více hnát dát tomu ještě něco navíc, aby moje výkony byly více vyrovnané.

Jaké jsou Vaše další hokejbalové cíle, chtěl byste si třeba někdy zahrát v zahraničí?
Hrát co nejlépe. S tím přijde to ostatní. Když svojí hrou jakkoliv pomůžu týmu plnit cíle, které jsme si dali, tak budu spokojený. Momentálně studuji vysokou školu tady v Plzni, takže minimálně pro příštích pár let hraní v zahraničí nepřipadá v úvahu. Navíc jsem v Plzni spokojený.

Tento víkend doma přivítáte další pražský tým, přijede Kert Park, který se v úvodu sezóny trápí. Co od utkání očekáváte?
Bude to náročné utkání. Kert Park možná nemá tolik bodů, kolik by si představoval, ale mají velmi dobrý tým. Hodnotit je na základě letošních výsledků, by byla chyba. Nesmíme je v žádném případě podcenit.

Podobné články
Aktuální články

Druhé místo bereme jako velký úspěch, hlásí obránce juniorů Tomáš Chramosta

Plzeňští junioři zakončili o víkendu letošní sezónu BEKO finálovým turnajem ve Světlé nad Sázavou. V semifinále porazili Pardubice, v neděli v boji o zlato ale nestačili na Letohrad a domů se vraceli se stříbrnými medailemi. Za celou cestou BEKO pohárem juniorů se ohlíží Tomáš Chramosta, jeden z nejlepších hráčů plzeňského mužstva.

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Adam ROUŠAL
Číslo dresu:   29
Narozen:   7.9.1989
Výška:   177 cm
Váha:   73 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál