Infobar:   Zimní pohár mladších žáků - 19. ledna 2020
 
 

Hodnocení víkendu: Čtyři týmy získaly tři body, dorost zaváhal

Hodnocení víkendu: Čtyři týmy získaly tři body, dorost zaváhal O uplynulém víkendu vyběhly mezi mantinely všechny plzeňské celky. A-tým si doma poradil s Kovem, vítězně a dokonce bez inkasované branky vyšli ze zápasů také junioři, starší a mladší žáci. Dorostenci se jako jediní neradovali, když Rakovníku v domácí hale podlehli jen těsně o jednu branku.

 
 
14.10.2019 | Markéta Peclová

A-tým

Mečouni měli výborný vstup do utkání, hostujícího gólmana od první minuty zasypávali několika střelami. Na první branku ale čekali až do patnácté minuty, kdy skóre otevřel Kunzmann. Krátce po začátku druhé části domácí svůj náskok zvýšili, když během třiceti jedna vteřin vsítili dvě branky. Kovu se poté podařilo využít přesilovou hru a snížit na 3:1, ale to bylo ze strany hostů vše. Plzeň se pak v poslední patnáctiminutovce radovala ještě dvakrát a došla si pro první domácí výhru.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Mužstvo podalo dobrý výkon. Zejména úvodní třetina byla herně taková, jakou jsme chtěli. Góly přišly o něco později, což byla odměna za vytrvalost a trpělivost. A právě po třetí rychlé brance jsme od dosavadní hry ustoupili a doplatili na to obdrženou brankou. Celkově převládá velká spokojenost s herním projevem po většinu utkání.

Sobota 12. října: HBC Plzeň – TJ KOVO Praha 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Podrobnosti o utkání

Junioři

Junioři vyjeli do Prachatic. Na hřišti soupeře se jim dařilo, v první třetině se jim podařilo vsítit dvě branky, v prostřední na svoje konto přidali ještě jednu. Ta už byla poslední, a uzavřela tak skóre zápasu. Prachatice si recept na plzeňského gólmana najít nemohly a to ani v posledním dějství, kde už si hosté vedení pohlídali a dokráčeli za třemi body.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do utkání jsme vstoupili aktivně a brzy vedli o dvě branky. Poté naše aktivita trochu opadla. Střídali jsme dobré herní pasáže s těmi méně vydařenými, ale i tak musím hodnotit výkon kladně. Na čem musíme opravdu zapracovat jsou přesilovky. Ty nám letos zatím moc nejdou.

Neděle 13. října: HBC Prachatice – HBC Plzeň 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Podrobnosti o utkání

Dorost

Dorostenci rozehráli domácí utkání dobře, po první části odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem. Pak ale své vedení ztratili, Rakovník ve druhé třetině otočil skóre a s těsným vedením vstupoval do posledního dějství. Tam oba týmy čekal ještě velký boj o body, ale jedna branka na každé straně už jen upravila stav na 3:4 a Rakovník se mohl radovat z výhry. Naopak mečouni zaznamenali první porážku v sezóně.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas se mi hodnotí těžko. S Rakovníkem je to zápas, který hráče posouvá bohužel jen po psychické stránce, protože soupeř hraje hokejbal pouze, když vede. Není to jen můj názor, ale i kolegů z dalších týmů. Je to zvláštní, protože v reprezentaci U15, kde jsem kluky z Rakovníku měl, se chovali úplně jinak. Je to samozřejmě trenérem. Musíme pracovat dál, dvě situace u branek soupeře jsme nevyřešili dobře. Myslím, že jedna branka soupeře platit neměla a jedna naše naopak ano, což mi potvrdí až video.

Neděle 13. října: HBC Plzeň – Rakovník 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Podrobnosti o utkání

Starší žáci

Mladí plzeňští hokejbalisté již po úvodní třetině vedli v Českých Budějovicích 3:0 a tento stav vydržel až do poslední části. V té se radovali opět jen Plzeňští, a to hned pětkrát. Přestože se v jižních Čechách neprezentovali nejlepším výkonem, porazili Budějovice vysoko 8:0. K výhře výrazně přispěl Pavlíček, jenž se v duelu blýskl sedmi body, když do sítě Českých Budějovic nasázel čtyři branky a na tři přihrál spoluhráčům. Starší žáci jsou tak v soutěži i nadále stoprocentní, všech pět odehraných zápasů ovládli.

Komentář trenéra Daniela Krále: Předvedený výkon, který určitě nebyl optimální, stačil na to, abychom si odvezli výrazné vítězství. Potřebujeme výrazně zlepšit kombinaci, zapojení všech hráčů do hry a spolupráci celkově, přidat odvahu ve hře 1 na 1, schopnost a chuť se prosadit.

Sobota 12. října: České Budějovice – HBC Plzeň 0:8 (0:3, 0:0, 0:5)

Podrobnosti o utkání

Mladší žáci

I mladší žáci se utkali s Českými Budějovicemi, ale v domácím prostředí. Jihočeši pustili mečouny do několika šancí, naopak sami se k mnoha příležitostem nedostali, z čehož plyne také poměr střel 26:10 pro domácí. První plzeňská rána si cestu do brány našla v desáté minutě. Další branku přidali mečouni ve druhé části a vítězství si pak pojistili ještě dvěma přesnými trefami v závěrečném dějství.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas s Českými Budějovicemi byl z mého pohledu nejlepší v letošní sezóně. Je vidět, že kluci se v každém utkání zlepšují ve všech ohledech, zejména výkony nově příchozích hráčů vykazují obrovský posun kupředu. Navázali jsme na dobrý výkon v Blatné a konečně jsme se i střelecky prosadili, navíc z vědomě vytvořených kombinací, což je pro mě velice pozitivní zjištění. Soupeř nám dopřával poměrně hodně prostoru, což nám pomohlo v tom, abychom hráli hodně na míčku a vypracovali si spoustu šancí. Jestli nám něco chybělo, tak občas trochu více klidu a rozvahy při zisku balonku a ve finální fázi. Musíme se naučit méně panikařit a zahazovat tak dobré příležitosti. Celkový dojem ze zápasu je ovšem velice pozitivní, měl jsem radost, že všichni hráči prokázali, že jsou platnými členy týmu a že pro tým i hrají.

Neděle 13. října: HBC Plzeň – České Budějovice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Podrobnosti o utkání

Program příštího víkendu:

Sobota – 19. října
  • A-tým: HBC Plzeň – Kert Park Praha (17:00)
  • Starší žáci: Prachatice – HBC Plzeň (14:00)
  • Mladší žáci: Suchdol n. Lužnicí – HBC Plzeň (12:30)

Neděle – 20. října
  • Dorost: Ústí nad Labem – HBC Plzeň (13:00)
  • Mladší žáci: HBC Plzeň – Prachatice (11:00)

Podobné články
Aktuální články

Se spoluhráči jsme byli hodně dobrý tým, ohlíží se za turnajem mladších žáků Matěj Langfelner

Zimní pohár mladších žáků je již za námi. Plzeňští se v něm poměřili s těmi nejlepšími týmy, se kterými se až na jeden během soutěže ve své skupině nepotkávají. Za turnajem se ještě jednou ohlédneme společně s Matějem Langfelnerem, jenž si z něho odnesl také ocenění pro nejužitečnějšího hráče plzeňského celku.

Zápasy
14.kolo | sobota 30.11.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Ústí n. Labem
 
 
 
 
19.kolo | sobota 29.2.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Karviná
 
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
16.kolo | sobota 14.3.2020 | 16:00
HBC Plzeň - Letohrad
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 13 58:24 33
2. Plzeň 14 54:36 28
3. Kert Park Praha 13 71:34 27
4. Pardubice 13 68:38 27
5. Hradec Králové 13 51:31 26
6. Ústí n/L 13 51:43 23
7. Karviná 12 38:32 21
8. Letohrad 13 40:43 15
9. Sudoměřice 12 32:59 12
10. Dobřany 13 38:70 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 13 17:65 3
Hráči
Ondřej ZDRHA
Číslo dresu:   30
Narozen:   24.11.1995
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál