Infobar:  Srpnový hokejbalový camp s Lukášem Zdrhou pro žáky HBC Plzeň
 
 

Řádný víkend Romana Poláčka: Pomoc týmu SD, brankářská anabáze a povedený zápas za MD

Řádný víkend Romana Poláčka: Pomoc týmu SD, brankářská anabáze a povedený zápas za MD Roman Poláček druhým rokem nastupuje v kategorii mladšího dorostu, kde se již zařadil mezi lídry týmu. Svými výkony si také vysloužil nominaci na páteční zápas staršího dorostu. O pár hodin později navíc vychytal (!) páteční vítězství MD a o dva dny později pomohl další výhře důležitým gólem a proměněným pokusem v samostatných stříleních.

 
 
23.11.2017 | Tomáš Majer

Romane, máš za sebou poměrně náročný víkend, začněme od konce. Získali jste dva body na hřišti prvního týmu tabulky v Suchdolu. Ty sám jsi otevřel skóre, poté uspěl také v samostatných stříleních. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?
Zápas to byl určitě vyrovnaný, jako každý zápas se Suchdolem. Povedlo se nám dát první gól. Bohužel soupeř odpověděl hned v následujícím střídání. To samé se opakovalo ještě dvakrát. Bylo mi trošku líto toho třetího gólu, jelikož zbývaly asi dvě minuty do konce. Upřímně jsem nečekal, že nájezd pojedu, poté, co jsem selhal proti Dobřanům. Nájezd jsem jel i tentokrát a proměnil, mohl jsem tak s týmem oslavit dva důležité body.

Přejděme k pátku. 17. listopadu jsi naskočil do dvou zápasů. Nejprve za starší dorost, poté za mladší. Věděl jsi dopředu o tom, že absolvuješ náročný hokejbalový den nebo celá akce byla „rychlovka“?
Věděl jsem o tom, že budu hrát za starší dorost. Za mladší dorost jsem se měl pouze přijít podívat.

V dresu staršího dorostu jsi naskočil proti Chomutovu ve formaci se spoluhráči z MD, Reisere a Gallou. Podíleli jste se také jedním gólem gólem na výhře 11:0. Byl jsi spokojen s výkonem své formace?
Se svojí formaci jsem spokojený byl, protože nás trenér Semera dal k sobě a mohli jsme se zase o něco víc sehrát. Jsem rád, že naše pětka přispěla gólem, který vstřelil dobře postavený Marek Reiser.

Užil sis brankářskou misi? S čím si měl největší potíže v nezvyklé roli?
Jako brankář jsem si to užil. V bráně mě to vždy bavilo. Nějaký extra problém jsem neměl, jelikož jsem párkrát v bráně už stál. Možná jeden. Špatně se v tom orientuje. V některých situacích jsem si nebyl úplně jistý, jestli jsem míček chytil.

Jak se s tebou, jako brankářem, popasovali tvoji spoluhráči. Bránili o něco zodpovědněji nebo tě nechávali vyniknout? Inkasoval si jedinou branku…
Spoluhráči k tomu přistoupili určitě zodpovědně. A díky tomu jsem neměl ani moc práce, protože všechny odražené balonky sbírali a rychle rozehrávali.
Já ani nevím, jak jsem ten gól dostal. Jediné co si pamatuji, bylo, že před bránou bylo spoustu hráčů. Poté dvě dorážky, ty šly do betonu a ta třetí mezi nohy. Od spoluhráčů jsem slyšel, že to prý bylo nohou, což já nemůžu posoudit, protože jsem tu dorážku neviděl.

Pojďme na krátké zhodnocení dosavadních výkonů mladšího dorostu. Máme za sebou prakticky celou podzimní část. Odpovídá druhé místo a sedmibodová ztráta na první Suchdol výkonům vašeho týmu?
Co se týče podzimní části, tak jsem spokojený. Dokázali jsme si, že umíme hrát i těžká utkání, například poslední utkání proti Suchdolu. Přes zimu musíme určitě na pár věcech zapracovat a do jarní části vstoupit co nejlépe.

Co vás jako tým během podzimu trápilo, v čem jste naopak byli silní?
V podzimní části nás trápily především přesilovky. Naopak naše síla je v tom, že máme spoustu rychlých a technických hráčů.

Pamatuješ si na své hokejbalové začátky? Jak ses k hokejbalu dostal?
Na své hokejbalové začátky si pamatuju. K hokejbalu mě přivedl starší bratr, který dříve hrával za Litice. Tam jsem také začal svou hokejbalovou kariéru. Po roce jsem přestoupil do HBC Plzeň kde hraju do teď.

Máš nějaké cíle do další hokejbalové kariéry?
Cíle určitě mám. Určitě se dostat do A-týmu v Plzni. Udělat co největší úspěch s týmem v téhle sezóně a také se dostat na Mistrovství světa.

Podobné články
Aktuální články
Zápasy

Nenalezeny žádné odehrané zápasy

 
 
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 10:00
HBC Plzeň - Prachatice
 
Turnaj | sobota 25.8.2018 | 18:00
Skalica - HBC Plzeň
 
Turnaj | neděle 26.8.2018
HBC Plzeň - ???
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2018/2019 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Jiří Kavalír #49
Jiří KAVALÍR
Číslo dresu:   49
Narozen:   7.6.1986
Výška:   186 cm
Váha:   84 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2018 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál