Z Mostu se mečouni vracejí z prázdnou, opět rozhodla jediná branka

Ani v Mostu nedokázali mečouni nastartovat nějakou bodovou sérii a po brance Nováka z páté minuty prohrávají 0:1. V napínavém utkání až do konce měli Plzeňští několik šancí na odpověď, nedokázali je ale využít a vlastní nedisciplinovaností se dost možná připravili o další příležitosti.

11. kolo | sobota 8. 11. 2014 | 15:00

HBC Most

1:0 1:0, 0:0, 0:0

Branka a nahrávky: 5. Novák (Varníček, Richter).
Rozhodčí: Fiala, Škrobák. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 28:21.
Brém (Soukup) – Čížek, Faltín, Prokš, Fiala, Kopýtko – Krajíček, Bruštík, Varníček – Kypet, Jarkovský, Černý – Richter, Novák, Šulc
Kráčina (Sedláček) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Kavalír, Krpal, Hanuš – J. Benedikt, Malý, Krch – Ondra, O. Kejř, J. Kejř – Kolařík, Pauer, Krásný – Gřonka, Vít, Kunzmann

Špatný úvod do utkání bohužel rozhodl o dělbě bodů, kromě branky Ondřeje Nováka už totiž další gól ve zbytku zápasu nepadl. Plzeňané nedokázali třikrát po sobě dostat míček z vlastního pásma, načež se k němu dostal právě Novák a od pravého mantinelu Kráčinu propálil.

Do konce první patnáctiminutovky měli mečouni několikrát možnost odpovědět při početní výhodě, střely z dálky se ale neujaly a Michal Edl sám z předbrankového prostoru přesně zakončit nedokázal.

Ve druhé třetině se Západočeši výkonnostně trochu zvedli, nedokázali si ale vytvářet vyloženější šance. Při jejich oslabení se na Kráčinově brankovišti odehrála menší strkanice, rozhodčí ale dokázali rychle zakročit a horké hlavy uklidnili.

Největší příležitost ke skórování měl zřejmě ještě před druhou sirénou mostecký Jarkovský, ten ale při vlastní přesilové hře v závěru třetiny nastřelil z ostrého úhlu jen rameno přesouvajícího se Kráčiny.

Poslední část tedy slibovala dramatickou koncovku, o kterou se oba týmy postaraly. Edlovu možnost při přesilovce zlikvidoval se štěstím brankář Brém. Hosté hrozili z brejků, svůj tým ale držel v naději i Kráčina.

Zhruba 40 sekund před koncem utkání Plzeň sáhla ke hře bez brankáře a dokázala si vytvořit ještě jednu gólovou pozici! Malý ale ve vyložené pozici nastřelil nohu obránce Kypeta. Následně byl u mantinelu jedním z Mosteckých nepřiměřeně dohrán, za což vyfasoval faulující hráč trest na 5 minut + do konce utkání, výsledek utkání už se ale neměnil.

Josef Kadaně (trenér Plzně): Jeli jsme do Mostu vyhrát, hra většiny hráčů tomu ale neodpovídala. Most hrál co jsme s Tomášem Semerou očekávali a na posledním tréninku se na to zaměřili. Nicméně to, co jsme v Mostu předvedli, bylo naprosto odlišné od záměru našeho herního projevu. A už dvakrát po sobě se stalo, že tým nenaváže na předchozí dobrý výkon. To je špatně a sráží nás to do hlubokého průměru.