Výborný úvod nakonec přinesl bod. Plzeň ztratila zápas s Rakovníkem v závěrečné fázi

Plzeňané v zápase třetího kola hostili Rakovník. A nezačali vůbec zle! V osmé minutě vedli již o tři branky a nic nenasvědčovalo dramatu. Soupeř se ovšem postupně dostal do zápasu a dokázal zareagovat na domácí vedení 4:2 a vyrovnat před koncem třetí třetiny. Obrat pak Středočeši dokonali v samostatných stříleních.

3. kolo | sobota 23. 9. 2017 | 16:00

4:5ss 3:0, 0:1, 1:3 - 0:1

HBC Rakovník

Branky a nahrávky: 2. Pauer (Pokorný), 6. Krch (Kavalír), 8. Krch (Pejchar), 37. Pejchar – 20. Pospíšil (M. Tvarůžek), 37. Kučaba, 42. Kopecký (Hildebrand), 43. Sýkora (Pospíšil, Tvarůžek), rozh. náj. M. Tvarůžek.
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:4 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 29:20 . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:4, 4:5ss.
Návara (Kráčina) – J. Benedikt, J. Kavalír, Pokorný, Hanuš, Šmucer, Kastner – O. Benedikt, Švarc, Malý - Krch, Pejchar, Pauer – Forejt, Gřonka, Kunzmann – Vlasák, Sus, Valenta – Voves
Solar (Pospíchal) – Pospíšil, Cafourek, O. Tvarůžek, Synkovský – M. Tvarůžek, Kučaba, Kopecký, Hildebrand, Gerlich, Martínek, Pechanec, Sýkora

Do úvodního dějství nastoupili domácí pěkně zostra. Časoměřič a zapisovatel se pomalu neposadili do křesel, když první branku v čase 1:08 vstřelil Jaroslav Pauer, který dorážel střelu Davida Pokorného. Diváci mohli vidět v celku pohledný nástup, kde z hráčů jasně čišelo odhodlání odčinit výpadek v Mostu. Když v čase 4:49 usedali na trestnou lavici hned dva hráči Rakovníku, bylo jasným úkolem přesilové formace minimálně jednou potrestat hosty. To se hned po 38 vteřinách povedlo. Po přesné nahrávce Jiřího Kavalíra napřáhl a přesně trefil již tradiční střelec Martin Krch - 2:0. Západočeši neupouštěli na svém vyvíjejícím se tlaku a tak diváci mohli znovu jásat, když Daniel Pejchar čistě vyhranou buly našel střelce Martina Krcha. V podstatě kromě pár úniků hostů ze svého obraného pásma se domácí brankář Jiří Návara v první třetině ani moc nezapotil. Mečouni měli jasně více ze hry a tak odcházeli do šatny s ledovým klidem.

Po změně stran jakoby se zdálo, že Rakovník chytil druhý dech. Z toho pramenila jejich početní výhoda, když si nedovoleně počínal Jiří Benedikt. První oslabení zvládli domácí celkem bez zaváhání. V páté minutě druhé třetiny došlo k další změně skóre, když po čistě vyhrané buly prostřelil Jan Pospíšil domácího Návaru - 3:1. Hra se poté začala přelévat z jedné strany na druhou, kde se do větších šancí dostávali mečouni, kteří byli v koncovce nepřesní. Jaroslav Pauer v samostatném úniku vsázel opět na své parádičky, které bohužel ovoce nepřinesly. Domácí museli přežít další početní nevýhodu, když v souboji zvedl Lukáš Vodrážka loket výš než je povoleno. Ihned po uplynutí jeho trestu usedali na druhé straně opět dva hráči Rakovníku zároveň a Plzni se tak otevřela dvojnásobná početní výhoda v které se asi zlomil zápas. Mečouni si ale nedokázali připravit vyloženou gólovou příležitost anebo netrefili branku.

V poslední třetině zbývalo z dvojnásobné přesilovky ještě 40 sekund což pro svěřence Michala Edla ale Rakovník se ubránil. Po návratu do plného počtu zvýšili hosté na obrátkách a začali utahovat uzdy. Hra se opět přelévala ze strany na stranu, zúročit jí dokázal hostující Kučaba v čase 36:19 dostal míček za záda domácího brankáře. Rychlou odpověď našel domácí Daniel Pejchar, který se individuálně prosadil zpoza brány - 4:2. Hostující celek, ale věděl že pokud bude dobře bránit a zkoušet trhnout nějaký ten únik, že je ještě možnost zisku bodů. V čase 41:04 dostal opět zpět do hry Středočech Jakub Kopecký, který skrytou střelu tahem umístil přesně nad beton domácího Návary. Hosté prahli po dalším gólu. Z jejich tlaku pramenili fauly domácích. Daniel Pejchar a následně Jiří Kavalír nabídl Rakovníku minutovou přesilovku pěti proti třem, kterou po osmi vteřinách využil Milan Sýkora a bylo tak srovnáno na 4:4, kde početní výhodu 5 na 4 měli stále Středočeši. Bodový zisk si mečouni ujít nenechali a tak dovedli zápas do samostatných nájezdů. Kdo z koho ale lépe zvládli hosté a tak si po trefě Martina Tvarůžka, který jako jediný proměnil samostatné střílení.

Mečouni dobře vlétli do utkání avšak lépe takticky zvládli zápas Středočeši, kteří si trochu nečekaně odvezli 2 body. Plzeňané se mají nad čím zamýšlet a budou muset najít řešení velice rychle, jelikož už ve čtvrtek vyráží na půdu loňského mistra Kert Park Praha.