Vlašim poražena, důležité tři body zůstaly v Plzni

Plzeňští hokejbalisté zvládli důležitý duel s Vlašimí a za dohledu televizních kamer Středočechy jasně přehráli. Přestože hosté vstřelili první branku, domácí se rychle oklepali a v dalším průběhu utkání dominovali. Díky třem bodům se Západočeši dostali před svého soupeře a výrazně se přiblížili pozicím zajišťujícím play-off.

14. kolo | pátek 18. 11. 2011 | 18:00

9:3 2:1, 3:1, 4:1

HBT Vlašim

Branky a nahrávky: 1:29 Valenta (J.Benedikt), 12:31 J.Benedikt (Zeman), 21:18 Zeman (Valenta, Polívka), 23:12 J.Benedikt (Vágner), 28:04 Hofmeister (Průcha, Ondra), 30:56 Zeman (Polívka), 31:41 Vágner (Zrna), 41:20 Polívka, 42:26 Vágner (Zeman, Lendl) - 0:39 Topolánek (Špale), 27:19 Nýdl (Špale, Dušek), 38:13 Kaše (Damko, Nýdl).
Rozhodčí: Horák, Daněk. Vyloučení: 10:12. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 122.
Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 9:3.
Semera - Kavalír, Slanec, Kadaně, Valenta, Beránek, Hofmeister, Peroutka - Zrna, Vágner, Kejř, J.Benedikt, Polívka, Zeman, Průcha, O.Benedikt, Ondra, Strejček, Lendl, Gřonka.
Straka (32.Mikl) - Čičatka, Střeska, Nýdl, Špale, Blažek, Kirler, Kříž - Topolánek, Dušek, Dedek, Šindelář, Burda, Damko, Horák, Denis, Bartejs, Kaše.
Hned úvod televizního duelu naznačil, že se diváci v hokejbalové hale mají na co těšit. Uběhlo 39 vteřin, když ještě spící plzeňskou obranou prošel Libor Topolánek a poslal míček pod horní tyč. Zaskočení domácího týmu však nemělo dlouhého trvání. V čase 1:29 vypálil z velké dálky Stanislav Valenta a balónek se překvapivě zastavil až v brance. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a v dobrých příležitostech se objevilo hned několik hráčů. Do přestávky však byla využita jediná šance. V polovině 12. minuty Zeman vybojoval míček, protlačil ho do brankoviště a tam si nejdůrazněji počínal Jiří Benedikt.

Rozhodující chvíle utkání přišly přibližně v polovině vymezeného hracího času, kdy Západočeši získali uklidňující náskok. Nejprve se prosadil Petr Zeman, poté na 4:1 zvyšoval opět Jiří Benedikt. Středočeši sice Nýdlovou zásluhou dokázali v 28. minutě snížit, jenže ještě do přestávky vrátil Plzni tříbrankový náskok pohotovou a hlavně přesnou střelou Lukáš Hofmeister.

Když pak Vlašimi utekl začátek třetí třetiny, bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Přesné zásahy Petra Zemana a Adama Vágnera posunuly skóre na 7:2. Do vlašimské branky šel Petr Mikl, Plzeňanům velmi dobře známý gólman. Ale ani on, přestože jej dvakrát zachránila tyčka, nezabránil dalším změnám stavu. Nejprve sice korigoval hostující Kaše, poté ale dvakrát zužitkovali přesilovou hru domácí. Jako první Miroslav Polívka a o chvíli později Adam Vágner. Obecenstvo si přálo desítku, jenže další příležitosti zůstaly nevyužity. Největší si vypracoval Erik Strejček, ale ani on neuspěl, a tak televizní souboj skončil výsledkem 9:3.