Utkání s Letohradem proměnili produktivní mečouni v debakl

Poslední domácí utkání v podzimní části soutěže dokázali Západočeši suverénně ovládnout. Letohrad zlomili zejména v úvodu druhé třetiny a nakonec vyhráli vysoko 7:1. Premiéru si v brance připsal Martin Kukrál, kterému těsně uteklo i čisté konto.

13. kolo | sobota 22. 11. 2014 | 17:00

7:1 1:0, 4:0, 2:1

SK Hokejbal Letohrad

Branky a nahrávky: 14. Kavalír (O. Benedikt, Ondra), 16. Slanec (Kavalír, J. Kejř), 16. Krch (Hanuš), 18. Gřonka (Pauer), 25. O. Kejř (Ondra), 39. Pauer, 40. J. Benedikt (Krch) – 32. Košťál (Lux).
Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 3:3. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.
Kukrál (Kráčina) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Kavalír, Hanuš, Krpal – O. Kejř, J. Benedikt, Malý, Krásný, Kolařík, Gřonka, Krch, J. Kejř, Pauer, Ondra
Šimara – Dulava, Nožka, Urban, Švec, Janďourek, Kudela – Grund, Voleský, Kovář, Košťál, Halbrštát, Jurga, J. Lux, Šprincl, O. Lux, Paukrt

Zápas začal ve svižném tempu, ke kterému přispěl i fakt, že se v první třetině dlouho nevylučovalo. V plzeňské brance se objevil poprvé v sezoně od úvodních minut starší dorostenec Martin Kukrál. Hosté ho poprvé prostřelili v deváté minutě, to ale zazvonila tyčka a míček se vrátil do hry.

Mečounům se následně naskytla přesilová hra, díky které se dokázali posunout do vedení. Po krásné souhře a několika přesných přihrávkách pálil od modré Jiří Kavalír. O převaze domácích svědčila zejména statistika střel po první třetině – 16:5.

Teprve po přestávce se ale domácí hokejbalisté začali prosazovat tak, jak by sami chtěli. Po 21 vteřinách od úvodního buly využil druhou přesilovku ještě z koncovky první třetiny Michal Slanec a o dalších 21 vteřin později už to bylo o tři góly! Martin Krch skóroval po krásné akce akci Lukáše Hanuše.

Hosté, jako by tělem i duší zůstali v kabině, se nedokázali z této studené sprchy vzpamatovat. Ba naopak, v osmnácté minutě skóroval po Pauerově asistenci Petr Gřonka a když krátce nato nastřelil Krásný tyčku, začalo to v Plzni zavánět debaklem.

Letohrad vytrhla z agónie přesilová hra 5 na 3, při které byli velmi blízko svému prvnímu zásahu, když už ale míček dostali za Kukrála, rozhodčí rozpažili kvůli posunuté brance. Namísto toho si seběhl z pravé strany do středu Ondřej Kejř a pátou trefou dovršil letohradský zmar.

Ondřej Lux se na začátku třetí části utrhl do samostatného úniku, Kukrál ale vytáhl výborný zákrok a podržel si čisté konto, bohužel pro něj ale jen na několik dalších vteřin. To dorážel do odkryté branky nehlídaný Jiří Košťál.

Ve zbytku utkání se hra celkem zbytečně vyostřila po několika nepotrestaných zákrocích na obou stranách. Plzeň si ale držela vyšší tempo a dokázala po trefách Jaroslava Pauera a Jiřího Benedikta ještě navýšit svůj náskok na konečných 7:1.