Souboj s obhájcem titulu mečouni nezvládli, Kladno bylo nad jejich síly

V prvním vzájemném utkání obou týmů nepadla ani jedna branka ze hry a musela rozhodnout až samostatná střílení. Nyní ale Kladenští prokázali, že se jim venku daří, na hřištích soupeřů ještě neprohráli a radovat se mohli i dnes.

17. kolo | sobota 21. 3. 2015 | 15:00

0:4 0:3, 0:1, 0:0

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 1. Štěpáník (Pospíšil, Kudela), 10. Šrámek (Pražák), 15. Štěpáník (Kohout, Šrámek), 23. Soukup (Šrámek).
Rozhodčí: Boháček, Hrazdira. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65.
Kukrál (Kráčina) – Slanec, Edl, O. Benedikt, Hanuš, Krpal, Kavalír – Polívka, J. Kejř, J. Benedikt – Malý, Švarc, Pauer – Krch, Kolařík, Gřonka – Krásný.
Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Kudela, Příhoda, Soukup, M. Hnízdil, Dědič – D. Hnízdil, Špaček, Štěpáník – Pražák, Nosek, Šrámek – Ogurčák, Šícha, Kohout – Schnaubelt.

Ve zmiňovaném prvním souboji nastoupili dva nejlepší brankáři soutěže, v tomto smyslu tedy byla bezbranková remíza jakýmsi symbolickým vyústěním. Nyní se postavil do brankoviště mečounů Martin Kukrál a začátek si rozhodně představoval jinak.

První branku totiž hosté vstřelili už po 23 vteřinách. Radim Štěpáník dostal dobrou přihrávku do běhu a přesnou ranou pověsil míček nad Kukrálovo rameno.

Nastolené vysoké tempo přetrvalo, mečouni se ale prosadit nedokázali, ba naopak. V deváté minutě šli do čtyř po faulu Kavalíra a o minutu později podruhé inkasovali. David Šrámek i s troškou štěstí po pěkné kombinaci hostujícího týmu překonal brankáře Kukrála.

Plzeňští ve své početní výhodě ještě před pauzou odpověděli, sudí ale gól kvůli posunuté brance neuznali. To byl dost možná klíčový moment, Plzeňané totiž šest sekund před sirénou opět neuhlídali Radima Štěpáníka a ten navýšil náskok Středočechů už na tři branky.

Kladno pokračovalo i ve druhé třetině v suverénním herním projevu. V úvodu byli sice aktivnější hráči domácích, v 23. minutě ale přidali Kladenští čtvrtý gól. Od červené čáry se trefil do horního růžku Radek Soukup a Kukrálova lapačka máchla vzduchem na prázdno.

Mečouni si dokázali vytvořit větší tlak až v početní výhodě těsně před přestávkou, nejblíže ke snížení se ale dostali při nastřelené tyčce Jaroslavem Kejřem.

Ve třetí patnáctiminutovce už si hosté víceméně jen hlídali vybudovaný náskok a i přes jedno oslabení po faulu Šrámka se jim to podařilo. Brankář Jirotka udržel čisté konto a rozdíl mezi oběma týmy se navýšil už na 13 bodů.

Josef Kadaně (trenér Plzně): „Myslel jsem si, že po těch dvou nepovedených zápasech, hlavně po tom v Pardubicích, jsme si sedli na zadek, ale asi ne. Byl to další špatný zápas, už třetí v řadě. Ani nevím jestli se dá mluvit o uspokojení ze zimní přípravy, v níž jsme odehráli spoustu dobrých zápasů. Potřebujeme se zvednout, jeden zápas, který by se nám povedl a hráli bychom jako na podzim. Ve třech zápasech jsme dostali třináct gólů, za celý podzim pak v šestnácti zápasech čtrnáct... To o něčem svědčí. Další věc je koncentrace. V Pardubicích i proti Kladnu jsme dostali v první půlminutě gól. Hrajeme špatně a musíme udělat nějaká opatření, abychom začali hrát jinak. Takhle to nepůjde.“