Přes fantastický závěr mečouni vysokou ztrátu smazat nedokázali a končí v semifinále

Třetí zápas semifinálové série mezi vítězem základní části HBT Vlašim a HBC Plzeň byl zároveň také tím posledním. Vlašim potvrdila své dvě výhry z minulého víkendu, v průběhu utkání si vybojovala pětibrankový náskok a ten i přes bídně odehraný závěr a drtivý nápor domácích udržela.

SF3 | sobota 16. 5. 2015 | 16:00

3:5 0:2, 0:3, 3:0

HBT Vlašim

Branky a nahrávky: 39. Malý (Benedikt O.), 39. Polívka (Krch), 43. Malý (Edl, Kejř J.) – 8. Dušek (Nýdl, Danko), 12. Rímský (Švanda), 23. Kieler (Horák), 26. Danko (Střecha), 28. Střecha (Nýdl).
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 3:5.
Kráčina (od 28. Kukrál) – Edl (C), Benedikt O., Slanec, Hanuš, Krpal, Vágner – Malý, Benedikt J., Kejř J., Polívka, Švarc, Krch, Krásný, Gřoňka, Vít, Pauer, Pejchar, Kejř O., Kavalír
Straka (Šupík) – Čičatka (C), Nýdl, Kieler, Blaško, Gärmer, Špale, Blažek – Burda, Horák, Bartejs, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Wróbel, Střecha, Švanda, Rímský

Vlašim vykročila za postupem rázně hned v úvodu utkání. První velkou šanci sice po minutě hry zazdil Danko, který při přečíslení minul odkrytou branku, Středočeši však ve svém tlaku nepolevovali a o další tři minuty byli ještě o něco blíže vedoucí brance. Na Wróbelovu povedenou akci ale nenavázal Špale, jehož střela zamířila jen do břevna plzeňské branky.

První gól byl na spadnutí a Vlašim se jej dočkala na úvod osmé minuty. Pavel Dušek dorážel na brankovišti Nýdlovu dělovku po vyhraném vhazování. Kráčina předváděl skvělé zákroky, ještě do přestávky ale kapituloval i podruhé. Ján Rímský schoval svou střelu za blokujícího Benedikta a navýšil vedení hostujícího celku.

Mečouni se po obou inkasovaných brankách tlačili dopředu ve snaze o rychlou odpověď, střela Adama Vágnera ale rozezvučela jen tyč Strakovy branky, od níž se odrazila zpět do hry.

Plzeňští chytili nástup do druhé třetiny. Jiří Benedikt však minul branku z dobré pozice po parádní akci Ondřeje Kejře a nahození Krcha, které Straka podcenil a lapačkou promáchl, nakonec skončilo také jen těsně vedle jeho brány.

Pak ale přišla hodně nepříjemná pětiminutovka. Nejprve se zčistajasna prosadil Ondřej Kieler po vyhraném vhazování a dobře odcloněné střele, chvíli na to skončila za Kráčinou i rána Petra Danka, kterou nešťastně zblokoval mimo dosah vlastního brankáře kapitán Edl. Zmar mečounů pak dovršil Jan Střecha, který slízl smetanu za práci Jana Nýdla. Ten se prokličkoval mezi třemi obránci a naservíroval míček svému spoluhráči před odkrytou branku. To už bylo na Kráčinu moc a jeho pozici v brance tak zaujal Martin Kukrál.

Toho výrazně prověřil Burda, který se v úvodu třetí třetiny utrhl do samostatného úniku. Plzeňský gólman ale dokonala přečetl jeho úmysl a lapačkou mu šanci sebral.

Plzeňští šli následně dvakrát po sobě do oslabení a vzhledem k tomu, že už zbývalo do poslední sirény méně než deset minut, nevypadalo to pro ně nejpříznivěji. Ondřej Benedikt ale dokázal při druhém oslabení vydolovat zbytky sil, protáhl se až před brankáře a bekhendovou střelou dostal míček přes zákrok Straky k dorážejícímu Ondřeji Malému, který si dokázal poradit.

Na tento dílčí úspěch navíc navázala hned při dalším střídání také dvojice Krch – Erik Polívka, která se postarala o rychlý protiútok vedoucí k druhé brance. Po dalších 40 vteřinách navíc mohl skórovat také Ondřej Kejř, zády k brance ale v obtížné pozici neuspěl.

Mečounů bylo najednou plné hřiště, a na soupeři si navíc vynutili i přesilovou hru. Tu zužitkoval Ondřej Malý, který další dorážkou snížil už jen na dvoubrankový rozdíl. Času už ale domácí neměli dostatek a ani půlminutová powerplay v závěru jim na vstřelení kontaktní branky nestačila.