Plzeňané vyhráli i po jedenácté! Letohradská půda po třech letech dobyta

V sobotu 7. listopadu mečouni završili snovou první polovinu soutěže. Jedenáctého vítězství v řadě docílili v Letohradu, když domácí hokejbalisty porazili 2:3. Výhru na hřišti, kde se Plzni dlouhodobě nedařilo, zařídil rozhodujícím gólem Jaroslav Pauer.

11. kolo | sobota 7. 11. 2015 | 16:00

SK Hokejbal Letohrad

2:3 0:1, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 19:38 Šprincl (Lux O.), 24:57 Hejtmánek D. (Hejtmánek J., Halbrštat) – 3:10 Kejř (Benedikt), 25:37 Krásný (Kolařík), 33:52 Pauer (Hanuš).
Rozhodčí: . Vyloučení: 5:2 + Krejsa (LET), Švarc (PLZ) OT 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 19:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Šimara (Novák) – Grund, Urban, Forman, Švec Š., Hejtmánek J., Sláma, Anýž – Halbrštát, Cvejn, Krejsa, Lux J,, Košťál, Lux O., Furik, Šprincl, Hejtmánek D., Švec M., Škabraha.
Kráčina (Sedláček) – Edl, Hanuš, Slanec, Vodrážka, Kavalír, Pokorný – Benedikt O., Kejř, Krch, Švarc, Pauer, Malý, Kolařík, Krásný, Ondra, Gřonka, Kunzmann, Rovenský.

Mečouni v Letohradu nevstřelili poslední tři sezony ani gól. Plzeňané chtěli přes tuto nepříznivou bilanci pokračovat ve vítězném tažení. Podařilo se. Právě úvodní minuty patřily jednoznačně Západočechům, kteří na hřišti dominovali. Již při svém druhém střídání se navíc trefil parádně Jaroslav Kejř, který se od bočního mantinelu probil až před Šimaru a pověsil nekompromisně míček pod horní tyčku 0:1! Převaha hostů pokračovala ještě zhruba do půlky úvodní třetiny. Velké příležitosti měli Ondřej Benedikt nebo Martin Krch. Oba dva však neuspěli. Pak se však začala, do té doby velmi efektivní, hra Mečounů díky nedůslednosti pozvolna rozpadat a toho využili letohradští Jeleni, kteří se začali stále častěji objevovat před Petrem Kráčinou. Hosty dostal zpět na opačnou stranu hřiště Krejsa, který na začátku 13. minuty velmi nevybíravým zákrokem poslal na mantinel Michala Slance. Přesilovku však Mečouni nesehráli moc dobře a v podstatě si nepřipravili jedinou skutečně nebezpečnou situaci.

Výkon hostů se ani po přestávce moc nezlepšil a Mečouni nenavázali na parádní půlku první třetiny. Po necelých čtyřech minutách putoval za katr Jaroslav Pauer a Letohradu stačilo pouhých 12 vteřin aby Šprincl překonal střelou z kruhu Petra Kráčinu. A bylo ještě hůř. Plzeňané se nezbavili herního útlumu a po pěti minutách dostal trest Marek Švarc, který navíc za odpálený míček vyfasoval k dvouminutovému trestu ještě i desítku. Hosté se sice bránili o poznání lépe než v předešlém oslabení, přesto inkasovali. To dorazil za Kráčinova záda míček Hejtmánek. Jako kdyby Mečouni čekali na tento moment. Druhá branka Letohradu probudila tým k výrazně lepší hře a výsledek se dostavil velmi rychle. Dan Krásný se vřítil do útočného pásma jako tank a po vyhraných soubojích se natlačil až před Šimaru a usměrnil míček k levé tyčce - 2:2.

Do třetí třetiny už přišli všichni Mečouni potřebně nabuzení s jediným cílem - vyhrát. Vítězná branka se zrodila v přesilovce, které v Letohradu rozhodně Plzeňany nezdobily. Přesto se při vyloučení Slámy dostal do gólové šance Jaroslav Pauer a tu proměnil v třetí gól hostů. Do konce sice zbývalo ještě dlouhých 11 minut, ale hra Mečounů už měla potřebné parametry a domácí hráči většinou ztroskotávali na dobře zformované obraně. Dramatický závěr se nakonec konat ani nemusel, protože necelé tři minuty před koncem vyhodil nejprve Šimara míček mimo hřiště, následoval trest za zdržování načež nepřiměřeně reagovala domácí střídačka. Letohrad už před tím dostal jedno napomenutí a v tomto případě už to byla dvouminutová penalizace. Dvojnásobná přesilovka však Mečounům vůbec nešla. Za zmínku mohou stát tak dvě, tři pološance. Uklidňující gól ale nepřišel. Hned po návratu obou letohradských hráčů odvolali domácí gólmana. Do konce scházelo 50 vteřin. Mečouni už soupeře do žádné větší šance nepustili. Naopak to byl Petr Ondra, který mohl vstřelit gól, ale opuštěnou branku ve dvou střeleckých pokusech minul. Poslední možnou komplikaci vyřešil těsně před hvizdem dobrou obranou činností Michal Slanec.

Trenér Josef Kadaně: Je to bezesporu cenné vítězství. Letohrad byl po posledních dvou zápasech v laufu. My u nich dlouho neuspěli. Ještě horší bilanci než Áčko má náš starší dorost, tak nevím jestli to na kluky ročníků 95 a 96 nedolehlo, protože jejich výkony byly dlouho křečovité. Úvod parádní, pak herní propad, po druhé brance soupeře jsme se zase probrali. V poslední třetině zahráli dobře všichni. Myslím, že tuhle výhru ještě pořádně doceníme později.