Plzeňané přehráli v dalším přípravném utkání Kovo Praha

P L Z E Ň - Hokejbalisté Plzně mají za sebou dost možná poslední přípravný zápas zimní přestávky. V pátek večer se utkali s týmem Kovo Praha a přestože v utkání prohrávali, dokázali ještě ve druhé části vyrovnat a konečný obrat dokonali rychlou sérií tří branek hned zkraje třetí třetiny.

0 | pátek 22. 2. 2013 | 20:00

4:1 0:1, 1:0, 3:0

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 24:55 Edl (Průcha) PP, 30:46 Průcha (Benedikt J.), 31:37 Malý (Kejř J.), 32:47 Liška (Valenta) PP – 12:21 Winter.
Vyloučení: 5:8+osobní trest+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:17. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Marek – Benedikt J., Beránek, Slanec, Edl, Peroutka, Valenta – Malý, Benedikt O., Majer, Průcha, Regner, Kejř. O, Liška, Zrna, Kejř J., Gřonka, Šiman, Krásný
Pernis (Zelenka) – Kovařík, Němeček, Zeman, Valenta, Bureš, Winter, Franěk, Bravenec, Svoboda, Fabián, Krištof, Ruda, Košely

Do utkání ze zdravotních důvodů nezasáhl Lukáš Hofmeister a Petr Malík. Ondřej Kejř pak v páté minutě raději odstoupil z důvodu svalového zranění.

První třetinu začali domácí optickou herní převahou, hosté se však dostávali do šancí rychlými kolmými přihrávkami za obranu. Plzeň mohl poslat do vedení Martin Zrna, ale trefil jen tyč, a tak se prosadili na druhé straně hosté. Domácí obránci si počínali nedostatečně důrazně v prostoru za brankou Marka a rychlou přihrávku mezi kruhy zužitkoval pohotovou střelou Tomáš Winter – 0:1.

Do druhé patnáctiminutovky oba celky přidali na agresivitě v osobních soubojích, z čehož plynula četná vyloučení. Kovo si na chvíli vyzkoušelo i přesilovou hru 4 proti 3, ale takřka se nedostalo k ohrožení branky. Stejná herní situace na druhé straně však už brankou skončila. Michal Edl vyrovnal přesnou ranou z vrcholu kruhu. Domácí zůstali aktivní a v další přesilové hře se snažili strhnout vedení na svoji stranu, Jan Majer ale zamířil, stejně jako Zrna v první třetině, jen do tyče.

Poslední část a zejména vstup do ní pak vyšel mnohem lépe domácímu týmu, jehož hráči se rychle ujali vysokého vedení. Nejprve se trefil hned v první minutě Michal Průcha. Hosté se nepoučili a o necelou minutu později pustili do obrovské šance Ondřeje Malého, který s dostatkem volného času a prostoru před brankou Pražanů naložil na jedničku. Třetí zářez přišel hned za další minutu, když se v přesilové hře prosadil Jaroslav Liška, který duchapřítomně doklepl míček za brankáře hostů po střele Stanislava Valenty. Hosté už se na odpověď nezmohli a utkání tak skončilo tříbrankovou výhrou domácích.