Plzeňané na Kert nestačili a prohráli rozdílem třídy

Na pondělní duel na půdě pražského Kertu nebudou hráči a trenéři plzeňského A-týmu vzpomínat v dobrém. Mečouni hned sedmkrát inkasovali, a to brankář Návara navíc lapil trestné střílení. Na straně Plzně se z gólu mohl radovat pouze David Pokorný.

3. kolo | sobota 19. 9. 2020 | 17:00

HC Kert Park Praha

7:1 2:1, 2:0, 3:0

Branky a nahrávky: 5. Wróbel (M. Kruček), 8. Kovář (M. Kruček), 29. Zvonek (Wróbel), 30. M. Kruček (Danko, Dejneka), 33. Fejfar (M. Kruček), 38. Zvonek (Fejfar, M. Kruček), 45. Horváth (L. Lhota) – 12. Pokorný (Švarc, Lokajíček).
Rozhodčí: Danylec, Volkán. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 25. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
Mikl (Mroviec) – Dejneka, Dulava, Horváth, Laurinc, Rozenberg, Šperl (A) – Danko, Fejfar, Jágr, Kovář, J. Kruček, M. Kruček (C), L. Lhota, Postulka, Wróbel (C), Zvonek.
Návara (Kráčina) – J. Benedikt (C), Chramosta, Hanuš, Holeček, Pokorný, Štípek, Ulč – Galla, Kejř, Lokajíček, Pavlečka, Poláček, Průcha, Švarc, Vobruba, Zíka.

Plzeňané nastoupili k odloženému zápasu opět nekompletní, ale výkon v první třetině přes její nepříznivý stav tomu neodpovídal. Domácí se sice hned v úvodním střídání dostali až k Návarově brance, ale v dalších minutách to byli spíše Mečouni, kteří se prosazovali do střeleckých příležitostí. Zejména Lokajíčkův pokus byl z kategorie gólových šancí.

Hosty ale zmrazila tvrdá střela Tomáše Wróbela v přesilové hře. A aby toho nebylo málo, o tři minuty později využil zaváhání plzeňské obrany důrazný Michal Kovář. Přesto se Plzeňané brzy oklepali a přidali na důrazu a aktivitě. Slibné příležitosti, zejména Švarce, Průchy či opětovně Lokajíčka však zůstaly opět bez využití. Až tři minuty před koncem úvodní třetiny doklepl za záda Mikla přesilovce David Pokorný.

Těsné vedení domácí drželi téměř celou druhou třetinu. V té měli Mečouni unikátní příležitost pohnout výsledkem. A to v minutu trvající početní výhodě pěti proti třem. Největší příležitost spálil Michal Průcha, kterému se nepodařilo z bezprostřední blízkosti zasunout míček za Miklova záda.

To naopak Kert Park na druhé straně svoji dvojnásobnou přesilovku využil. Minutu a půl před koncem druhé periody ze strany propálil Návaru Dalimil Zvonek. A to nebylo vše. Ve chvíli, kdy Mečouni začali hrát opět v plném počtu, využili domácí rozhozené obrany a udeřili počtvrté, když se trefil Martin Kruček.

Ani takto nepříznivý stav hosty nezlomil a do třetí části vstoupili s odhodláním vstřelit brzký gól, který by je vrátil opět do hry. Jenže po necelých třech minutách bylo vše jinak. Další nedůslednost v obraně mečounů potrestal Tomáš Fejfar. Zmar v tomto utkání jen podtrhly další dvě branky Kertu. Z toho ta celkově sedmá byla v poslední minutě a ještě při přesilovce Plzně.

Na druhé straně ukázkovým příkladem gólové impotence a i smůly byla nastřelená tyč Průchou a další minimálně dvě velmi dobré, ale opět neproměněné příležitosti. Tým na body stále čeká, stejně tak na vyprázdnění marodky a stabilizace sestavy.