Plzeň promarnila dvougólový náskok, díky Pejcharovi ale bere tři body

Mečouni se v první třetině ujali vedení 2:0 díky brankám Pauera a Slance, domácí hokejbalisté ale odpověděli na začátku poslední patnáctiminutovky a tři minuty před sirénou přetavili svůj tlak ve vyrovnání. Hrozící prodloužení ale šťastnou trefou od červené odmítl Pejchar.

21. kolo | pátek 10. 4. 2015 | 19:30

TJ Kovo Praha

2:3 0:2, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 33:31 Krištof (Fabián, Košely), 42:02 Strejček (Winter, Adam) – 06:48 Pauer (Pejchar, Slanec), 14:28 Slanec, 42:23 Pejchar.
Rozhodčí: Danylets, Pečený. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Mikl (Balík) – Adam, Ma. Zeman, Mi. Zeman, Fabián, Plecitý, Drak, Mainzer – Strejček, Svoboda (C), Košely, Ruda, Winter, Bravenec, Franěk, Čížek, Bernard, Krištof
Kráčina (Kukrál) – Edl, Hanuš, Slanec, O. Benedikt, Krpal, P. Zeman – Malý, J. Benedikt, Kejř, Pejchar, Krch, Pauer, Gřonka, Švarc, Krásný, Polívka

Plzeňané si tentokráte pohlídali vstup do utkání a v sedmé minutě se ujali vedení. Tlak na brankovišti si vytvořili Michal Slanec, Daniel Pejchar a skórující Jaroslav Pauer, na jehož dorážku už brankář Mikl nedosáhl.

Mečouny poté trochu zbrzdilo oslabení, v závěru třetiny ale dokázali ještě jednou zahrozit a nakonec i vstřelit druhou branku. Přesnou střelou se trefil zhruba půl minuty před přestávkou Michal Slanec.

Kovo mělo dobrý nástup do druhé části a Kráčinu hned v úvodu donutili ke dvěma výborným zákrokům, ten si poradil a udržel dvoubrankový náskok svého týmu. Domácí trošku upozadila dvě vyloučení v řadě, Plzeň ale netrestala a několik slibných šancí nevyužila.

I do třetí třetiny nastoupili Pražané aktivněji a ze souvislého tlaku nakonec také vytěžili onen kýžený kontaktní gól. Trefil se Martin Krištof, který tak zadělal na dramatickou koncovku.

Západočeši se dokázali rychle otřepat a přejali iniciativu, hra se ale postupem času začala přitvrzovat, což svědčilo spíše domácím. Ti také s blížícím se závěrem přidali na tempu a nakonec tři minuty před koncem vyrovnali po dorážce Miroslava Strejčka.

Bleskurychlá odpověď ale přišla z hole Daniela Pejchara, jehož rána z poloviny hřiště prolétla za překvapeného brankáře Mikla. Koncovku si hosté ještě znepříjemnili jedním menším trestem, i přes něj už ale další vyrovnání nedopustili.