Obrat ve skóre znamená výhru Plzně, tu režíroval Edl

Kert se hned v úvodu ujal vedení, ve zbytku utkání hrál ale spíše druhé housle a Plzeňané dokázali svoji herní převahu zhodnotit, jmenovitě díky Michalu Edlovi. Ten dokázal nejprve ve druhé třetině brankou při přesilovce vyrovnat, aby v úvodu té třetí dokonal obrat svého týmu a vystřelil mu tři body.

18. kolo | pátek 14. 3. 2014 | 19:00

HC Kert Park Praha

1:2 1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Franěk (Kruček M., Kočka) – 27. Edl (Malý, Benedikt O.), 36. Edl (Gřonka).
Rozhodčí: Černý, Prudík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Mikl – Sikora (C), Adam, Rozenberg, Pospíšil, Pavlík, Kuna – Kočka, Kruček M., Franěk – Hradecký, Kruček J., Myslivec – Janoušek, Korynta, Netymach – Bošák
Marek – Vodrážka, J. Benedikt, Slanec, Kavalír, Edl, Krpal – O. Benedikt, Malý, Krch – Krásný, J. Kejř, Švarc – O. Kejř, Valenta, Gřonka

Úvod utkání mečouni vůbec nezachytili. Netymachovu nebezpečnou teč ve druhé minutě ještě Marek dokázal zkrotit, Plzeňané to ale nevzali jako výstrahu a o minutu později už inkasovali. V nepřehledné situaci před plzeňskou brankou se nejlépe zorientoval Miroslav Franěk a rychlou brankou poslal Kert do vedení.

Postupem času se začali osmělovat také Západočeši, obrana Kertu si ale dokázala poradit a přestála i náročné chvilky těsně před přestávkou, kdy hrála Plzeň 12 vteřin dokonce v 5 proti 3. Tuto příležitost ale Plzeňští využít nedokázali a část početní výhodu si tak přenesli do začátku druhé patnáctiminutovky.

Krátce po pauze ale fauloval také plzeňský Kavalír a domácí málem odskočili na rozdíl dvou branek. Hradeckého vyzval před brankou přesným pasem Myslivec, útočník pražského celku ale v dobré šanci selhal.

Poté ale převzali iniciativu opět hosté a dokázali si vytvořit několik střeleckých příležitostí. Z tlaku ale vyplynul také faul brankáře Mikla, za který Kert doplatil ztrátou vedení. Při této přesilovce Plzně totiž přišla první chvilka Michala Edla, jenž po přihrávce Malého vyrovnával na 1:1.

Vyrovnávací gól Plzeň nakopl, převahu v závěru druhé třetiny už ale hosté nedokázali přetavit v další šanci nebo snad branku a před poslední třetinou tak zůstal stav nerozhodný. Hned po pauze ale Plzeňané navázali tam, kde přestali. Benediktovu dobrou ránu ještě v 31. minutě sice Mikl zlikvidoval, na další pokus Michala Edla už byl ale krátký, a hosté tak dokonali obrat.

O rychlé vyrovnání se pokoušel tvrdou střelou z dálky Martin Kruček, na soustředěného Marka ale nevyzrál. Domácím následně nepomohla ani přesilová hra, během níž si navíc týmy měnily uprostřed třetí třetiny strany. V závěru se dostal do další dobré šance Kruček, Markovi ale vypomohl Jaroslav Kejř a spolu dokázali nejproduktivnějšího hráče domácího týmu vymazat.

Závěrečnou hru bez brankáře ještě mohl potrestat Ondřej Kejř, ten ale v tísní prázdnou branku minul. To však nic nezměnilo na vítězství Plzně.