Mečouni zabrali a vydřeli dva body v Sudoměřicích

Cenné vítězství získali v sobotu na hřišti v Sudoměřicích svěřenci trenéra Michala Edla, kteří na jihu Moravy zabojovali a nakonec si odváží domů za body za vítězství po samostatných stříleních. Rozhodující trefu obstaral v zápase obstaral Ondřej Kejř.

9. kolo | sobota 22. 10. 2016 | 14:00

SK Sudoměřice

1:2ss 0:1, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 36.08 Kaluža (Skyba, Terna) - 11.31. Valenta (Matějka), roz. sam. stř. O.Kejř.
Rozhodčí: Škrobák, Olesz. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 20:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Terna (Brdečka) - Hübl, Janík, Kudláč, Novák, D. Tóth, M. Tóth - Fraňo, Havlík, Helešic, Hruboš, Hujsa, Chovanec, Kaluža, Kmenta, Mišík, Navrátil, Skyba
Návara (Kráčina) - O. Benedikt, Davídek, Kavalír, O. Kejř, Pokorný, Vodrážka - Gřonka, Kastner, Kolařík, Kunzmann, Malý, Matějka, Pauer, Průcha, Valenta, Vlasák

Plzeňané předváděli od prvních minut na hřišti Sudoměřic srdnatý a bojovný výkon, který jim v první části přinesl i radost z vedení, když se hezkou střelou prosadil Stanislav Valenta. Opřít se mečouni mohli o svého gólmana Návaru, jenž podal na jihu Moravy dobrý výkon a držel Plzeňany nad vodou při několika možnostech soupeře.

Zkázou se ale pro mužstvo trenéra Michala Edla stalo znovu množství vyloučených. Domácí dostali k dipozici hned osm přesilových her, z nichž jednu nakonec zvládli využít. Vyrovnat se ve třetí třetině podařilo po hezké akci Janu Kalužovi. I přes srovnání se ale Plzeň rvala za vítězstvím, bohužel v koncovce se nicméně trápila a nedokázala zlomit prokletí v zakončení.

O bonusový bod se proto bojovalo v samostatných stříleních, v nichž mečouni nasadili nečekaný trumf. V průběhu zápasu sice odstoupil kvůli zranění ze hry Ondřej Kejř, ale i přesto si věřil na dovednostní disciplínu, v níž vystřelil nakonec svému týmu dvoubodové vítězství.