ČF3: Nepovedený start nakonec rozhodl. Plzeň bojovala, ale třetí zápas bere znovu Elba

Sobotní třetí čtvrtfinále v plzeňské hokejbalové hale nabídlo zajímavou podívanou. Ta nakonec výsledkem 2:4 v domácí neprospěch. Plzeňané musejí žehrat na nepovedený start zápasu, jelikož bitva se v dalším průběhu vyrovnala a Západočeši měli více ze hry. Ústí má tak mečbol a Plzeňané zítra odvracejí konec sezóny.

ČF3 | sobota 8. 4. 2017 | 16:00

2:4 0:2, 1:0, 1:2

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 22. Malý (Benedikt J.), 44. Průcha (Benedikt J.) PP – 6. Kubát (Švanda, Kváš), 8. Gottfried (Soukup, Kubát), 38. Langthaler (Bím, Šilínek), 45. Soukup (Štěpánek).
Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Střely na branku: 25:18. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Kráčina (Návara) – Benedikt J., Pokorný, Vodrážka, Vágner, Hanuš, Kastner, Kavalír – Průcha, Švarc, Malý, Krch, Kejř, Kolařík, Polívka, Gřonka, Krásný, Forejt, Pejchar, Kunzmann.
Banda (Brhel) – Kváš, Poláček, Švanda, Kubát, Růžička, Kučera, Bím – Peschout, Štěpánek, Macek, Červinka, Gottfried, Soukup, Šilínek, Langthaler, Pilař, Baxa.

První minuta se odehrávala před domácím gólmanem Kráčinou. Elba vstoupila aktivně. Vzápětí byl ale vyloučen Gottfried a Plzeň hrála brzkou početní výhodu. Ta se ale svěřencům trenéra Edla vůbec nepovedla. Stejný obraz hry byl na druhé straně při vyloučení Krcha. S jeho návratem ale Elba udeřila. Švanda našel zpoza branky Karla Kubáta a bek hokejového Litvínova krásnou ranou pod břevno nedal Kráčinovy šanci.

Ústečtí opět slavili na konci osmé minuty. David Gottfried načasoval náběh mezi plzeňské obránce, dostal krásnou přihrávku a v samostatném úniku si poradil. Mečouni poté začali hrát aktivnější hokejbal. Banda v hostující brance se nenudil. Nejblíže ke gólu byl tečující Malý, jehož pokus skončil jen kousek mimo tři tyče a kapitán Kejř, který z dobré pozice vyzkoušel Bandovu vyrážečku.

Jak domácí skončili část první, tak začali tu druhou. To znamená v útočném pásmu. Velikého náporu docílili v další přesilové hře. Úlohu hlavního ostřelovače měl Průcha. Největší šanci měl na svědomí Forejt, kterému zkazil gólovou radost fantastickým přesunem brankář Banda. Ve 22. minutě přeci jen kontaktní branka. Ondřej Malý si před brankou neohroženě našel odražený míček od plexiskla a nadvakrát jej dostal za brankovou čáru.

Za pár chvil mohlo být vyrovnáno. To, když Kejř uzmul míček na pravém mantinelu a jeho skrytá střela skončila na tyči. Zbytek druhé části se nesl především v duchu osobních soubojů a hry nahoru – dolu. Jelikož se jednalo o třetí zápas série, oba celky již měly přečtené některé ze soupeřových signálů.

Stejně se pokračovalo i ve třetí třetině. Hrálo se především z pevných obran. I tak ale měli práci oba gólmani. Elba měla brzy výhodu další přesilovky, když Vágner fauloval agilního Soukupa. Diváci, kterých si na halu našlo cestu přes 150, viděli ale hlavně sérii hostujících zakázaných uvolnění.

Plzeň postupně stupňovala svůj tlak a tlačila se do střelby. I když velká část z domácích pokusů mířila mimo tři tyče, musel se činit hostující brankář Banda. Mečouni měli více ze hry, branka ale stále nepřicházela. A tak přišel trest. Z nenápadného protiútoku se balonek dostal na hůl Jana Langthalera. Ten se prosadil střelou na vzdálenější tyč z levého křídla.

Domácí se nevzdávali a pokračovalo se v ostřelování soupeřovy klece. Bandu trochu překvapilo nahození Průchy od půlící čáry, Ústí ale se štěstím vše vyřešilo. Na konci 43. minuty rozhodčí signalizovali ústecký faul. Plzeňané docílili kontaktního gólu. Krásnou individuální akci Daniela Pejchara zpoza branky se nakonec ale rozhodli neuznat. Právě kvůli vychýlení ústecké klece.

Za necelou minutu po této situaci už Plzeň slavila regulérní zásah. Michal Průcha vystřelil od červené podél nohou jednoho z ústeckých hokejbalistů a míček si našel cestu za Bandova záda. Na víc se ale domácí nezmohli. Nepomohla jim ani následná power-play. Tu ještě osm sekund před závěrečnou sirénou potrestal po přihrávce Štěpánka Lukáš Soukup.

Michal Edl, trenér Plzně: „Jednoznačně jsme prospali první třetinu, kdy jsme dostali gól po zbytečném faulu a nezvládnutí situace od hráčů, kteří by si to měli pohlídat. Pak jsme soupeři nabídli i druhý gól. Měli jsme od druhé třetiny možná optickou převahu, ale Ústí si to dokázalo pohlídat i za cenu ostřejších zákroků. Na to se nikdo neptá. Na konci nám neuznali naprosto regulérní branku a my už jsme nedokázali srovnat.“