ČF1: Mečouni v prvním zápase play off padli s Ústím v prodloužení

Dlouhou přetlačovanou v prvním utkání čtvrtfinálové série na severu Čech zvládli nakonec lépe hokejbalisté Ústí. Obě mužstva se v utkání alespoň jednou dostala do vedení a rozhodnutí nakonec po nerozhodném skóre muselo přinést prodloužení, v němž se v přesilové hře prosadil domácí Jan Štěpánek.

ČF1 | sobota 1. 4. 2017 | 16:00

Elba DDM Ústí nad Labem

4:3pr 1:0, 0:2, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Červinka (Kváš, Poláček), 32. Soukup (Peschout), 39. Horáček (Kučera, Štěpánek), 48. Štěpánek (Růžička, Červinka) – 20. Krch (Kejř, Vágner), 21. O. Benedikt (Gřonka), 40. J. Benedikt (Průcha).
Rozhodčí: Aleš Horský, Roman Vokurka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Brhel (Banda) – Kubát, Kváš (A), Kučera, Poláček, Růžička (A), Sedláček, Švanda (C) – Baxa, Červinka, Gottfried, Horáček, Langthaler, Macek, Soukup, Šilínek, Štěpánek, Peschout, Pilař, Patzelt
Kráčina (Návara) – O. Benedikt ,Hanuš, Pokorný, Vágner, Vodrážka, Kastner, Kavalír, J. Benedikt – Forejt, Gřonka, Kolařík, Krásný, Krch, Kunzmann, Malý, Pauer, Průcha, Švarc, Kejř (C), Polívka,

Obě mužstva vstoupila do prvního střetnutí hodně opatrně a ani jedno z nich nechtělo jako první udělat klíčovou chybu. Šancí proto v první třetině k vidění mnoho nebylo. Patzelovu střelu z dobré pozice dokázal plzeňský Kráčina udržet a nemusel se proto obávat dobíhajícího Šilínka. Na druhé straně to naopak hned po vhazování zkoušel Michal Průcha, jehož ostrý pokus skončil v Brhelově lapačce.

Přihlížející diváci se přesto nakonec v úvodním dějství dočkali první branky. Ústečtí nejprve přežili své oslabení a následně dostali příležitost přesilovky po vyloučení Kastnera, kterou naplno využili. Šestnáct sekund před odchodem do kabin Kváš vypálil od modré čáry a Vojtěch Červinka tečoval svojí holí míček mimo dosah gólmana Plzně.

Hosté proto museli dotahovat a vhod jim náramně přišla dvojnásobná početní výhoda. Na trestnou zamířili Poláček a Červenka, který odpykával trest za příliš mnoho hráčů na hřišti. Obléhání ústecké svatyně ukončil po přihrávce Ondřeje Kejře Martin Krch, jenž od modré svojí dělovkou propálil nad beton gólmana Brhela.

Radost mečounů tím ale nekončila. Po návratu Ústeckých do plného počtu se hned po vhazování opřel do míčku Ondřej Benedikt, který přesnou ranou poslal Plzeňany do vedení. Hra rázem dostala zcela nové obrátky a k vidění začalo být více šancí. Pauer a Krch zakončovali z dobrých pozic, ale brankář Brhel pohotovými zákroky dokázal podržet svůj tým. Plzeňský Kráčina měl naopak štěstí, když Langthaler nedokázal zasáhnout míček, jenž by zcela jistě zamířil do poloprázdné branky mečounů.

Úvod třetí třetiny nicméně vyšel výborně Elbě. Lukáš Soukup zakončil tlak domácích zdařilou střelou nad Kráčinovo rameno, rázem bylo proto znovu vyrovnáno. Nerozhodný stav ale znovu příliš dlouho nevydržel. Martin Horáček si dobře naběhl a po šťastném odrazu se hnal sám na Kráčinu, kterého překonal perfektně zvládnutým blafákem. Na tahu byli opět hosté, kterým navíc Ústí nabídlo početní výhodu. V ní se Jiří Benedikt opřel na modré čáře do balonku a Brhel ani tentokrát nedokázal zasáhnout.

Před koncem řádné hrací doby mohl ještě udeřit na hostující straně Lukáš Vodrážka. Plzeňský bek se prosmýkl až před Brhela, který mu ovšem v kýžený moment betonem vypíchl míček. Další gól ale už nepadl, na řadu proto přišlo prodloužení. V něm brzy provinil nedovoleně gólman Kráčina a Severočeši po jeho podražení měli k dispozici přesilovku. Domácí Růžička našel v početní výhodě křížným pasem volného Jana Štěpánka, který střelou z voleje propálil mezi nohama plzeňského gólmana, a rozhodl o prvním bodu pro ústecké barvy.