Na půdě Kert Parku mečouni vzdorovali statečně. Až do třetí třetiny

Divoký zápas plný rozdílných pasáží má za sebou extraligový A-tým. V rámci posledního venkovního utkání v základní části extraligy, který byl vzhledem k nemožnosti postupu do play-off také posledním venkovním utkáním sezóny, se představili na půdě úřadujícího mistra a druhého týmu soutěže - Kert Parku Praha. Mečouni šli do vedení hned v první minutě, Kert brzy otočil. Plzeňané favorita dokázali potrápit a ve třetí třetině srovnali, pak ale přišla gólová smršť soupeře, který nemilosrdně trestal veškerá zaváhání.

22. kolo | středa 10. 4. 2024 | 19:30

HC Kert Park Praha

6:2 2:1, 0:0, 4:1

Branky a nahrávky: 2. Javůrek (Šperl, Kovárník), 3. Pavlík (Jágr, Plzák), 34. Jágr (Plzák), 35. Zvonek (Vaněk, Lhota), 38. Pavlík (Zvonek, Vaněk), 39. Lhota (Jelen) – 1. Ulč (Pavlíček, Lokajíček), 32. Lokajíček (Pavlíček, Matoušek). Rozhodčí: Danylec, Cícha. Vyloučení: 5:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 6:2.
Jakub Toth (Jiří Návara) - Pavel Hrdlička, Jakub Kovárník, Patrik Novák, Lukáš Plzák, David Šperl, Vilém Vilikus - Vojtěch Jágr, Lukáš Lhota, Marek Mejzlík, Dalimil Zvonek, Michal Javůrek, Jan Pavlík, Milan Jelen, Radomír Vaněk
Vít Čapek (Ondřej Kočka) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Michal Matoušek, Adam Šilhán - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Matěj Pavlíček, Dominik Soukup, Matěj Deja, Roman Poláček

Vstup do zápasu nemohli mít mečouni lepší. V čase 0:38 dostal na modrou nabito Tomáš Ulč, využil zakrytého výhledu Totha a poslal svůj tým do vedení. To bohužel nevydrželo dlouho. Uběhlo pouhých šestadvacet sekund a míček si po dvojnásobné změně směru Šperlovy střely dostal až za Čapkova záda. Jako poslední se míček otřel o nohu Michala Javůrka. Hned v další minutě už šli Pražané do vedení. Jágr na mantinelu zachytil plzeňskou rozehrávku a přihrávkou přes osu našel odstoupeného Jana Pavlíka, jehož střela z první šla přesně k tyči.

Divokého úvodu se nezalekl ani jeden z týmů. Více nebezpečných příležitostí měl bez pochyb Kert, který jednak hrozil z rychlých brejků, druhak z ošemetných situací po přihrávkách zpoza branky. Plzeňané ovšem žádného "zanďoura" nehráli a také se jim dařilo zaměstnávat Totha. V největší šanci pálil z mezikruží Vobruba, brankář Kertu byl ale připravený. Plzeňská aktivita se stupňovala především ve druhé části. Mečouni přidali na střelbě, Kert Park je ovšem držel mimo nejnebezpečnější zónu. Nadále si mečouni museli dávat pozor na zadní vrátka, v brankovišti navíc Čapek předváděl jistý výkon.

Z plzeňské aktivní hry na konci druhé části rezultovala početní výhoda. V ní se prosmýkl před Totha kapitán Kunzmann. Nedovolený zákrok domácího hráče rozhodčí posoudili jako trestné střílení, kterého se zhostil Pavlíček. Nadějného juniora Plzně ale Toth přečetl a vytlačil jej mimo ideální střelecký úhel. Plzeňský útočník byl přesto součástí situace, která vedla k vyrovnávací brance. To když v protiútoku přistrčil míček Vítu Lokajíčkovi, jehož střela z modré čáry byla krásně umístěná a Totha možná mírně překvapila.

Plzeňský tým bohužel nadějný dílčí výsledek neudržel dlouho. Ztráta míčku při založení útoku znamenala přečíslení. Míček se dostal do vřavy před branku, snaha Plzeňanů o vyhození nebyla úspěšná a volný Vojtěch Jágr na tyčce napodruhé dostal míček do branky. Chvíli na to v obdobné situaci míček po Vaňkově průniku vyplaval před Damila Zvonka a tříminutovku hrůzy završila druhá trefa Jana Pavlíka, který opět zůstal sám před Čapkem.

Závěrečnou trefu Kertu přidal v 39. minutě Lukáš Lhota, který dostřídal do unavené plzeňské obrany, zachytil vyhozený míček a ranou z vrcholu kruhu prostřelil plzeňského gólmana. Plzeňané měli ještě šanci na korekci stavu ve dvou přesilových hrách, Toth si ale se všemi pokusy poradil.