Mečouni zakončili letošní sezónu vítězstvím, v posledním souboji většinu utkání vedli

V posledním zápase základní části se mečouni utkali s Kladnem, které už mělo jistý postup do play off ze čtvrtého místa. Pro plzeňské hráče to byl závěrečný zápas letošní sezóny. Navázali v něm na úspěšné domácí souboje v jarní části a už ve druhé minutě se ujali vedení. Krátce před druhou přestávkou také rychle odpověděli na vyrovnávací branku a těsný náskok udrželi až do závěru.

21. kolo | sobota 13. 4. 2024 | 11:00

2:1 1:0, 1:1, 0:0

HBC ALPIQ Kladno

Branky a nahrávky: 2. Švarc, 29. Lokajíček (Švarc, Vobruba) – 28. Král (Adam). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Michal Matoušek, Adam Šilhán - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Matěj Pavlíček, Dominik Soukup, Matěj Deja, Roman Poláček, David Michel, Marek Švarc
Leoš Gerlich (Jan Jirotka) - Milan Teinitzer, Radek Soukup, Michal Dědič, Zbyšek Kastner, Jan Pospíšil, Jaromír Markytán - Petr Adam, Lukáš Patera, Filip Jedelský, Michal Potekhin, Štěpán Důras, Karel Šmíd, Petr Slavík, Vojtěch Rychlý, Zdeněk Král, Jakub Haisman

Mečouni ještě v posledním utkání této sezóny měli šanci vybojovat body, které je mohou v tabulce posunout na lepší pozice. O to se plzeňští hráči snažili od začátku souboje a už v první minutě měli k dispozici přesilovou hru. Hostující brankář se pokoušel poslat míček na druhou stranu hřiště, u modré čáry ho ale zachytil Marek Švarc a zařídil týmu vedení. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a od jedenácté minuty se postupně otvírala vrátka na trestnou lavici na obou stranách. Ani větší prostor na hřišti při hře čtyři na čtyři nikdo nevyužil a po první části drželi domácí jednobrankové vedení.

Na začátku druhé třetiny byl vyslaný do úniku Michel, ale při zakončení byl nedovoleně bráněný a bylo nařízené trestné střílení. V dalším pokusu zamířil jen do betonů Jirotky a skóre se neměnilo. Oba brankáři drželi své týmy také v oslabení, krátce po skončení plzeňského už se hostům podařilo vyrovnat. Pod horní tyč umístil míček z prostoru mezi kruhy Zdeněk Král, ale zanedlouho se síť zase vlnila na druhé straně.

Na trestnou lavici postupně šli dva kladenští hráči a za čtrnáct vteřin si mečouni vzali těsné vedení zpět. Postaral se o to Vít Lokajíček, který ránou z první prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Domácí se snažili v pokračující přesilové hře na konci druhé třetiny ještě odskočit do většího náskoku, ale kladenského brankáře už nepřekonali.

Třetí patnáctiminutovka nabídla několik vyloučení. V úvodu se provinili domácí a velkou příležitost měl Markytán, který trefil jen tyč. Zanedlouho byl ve hře čtyři na čtyři v úniku zahákován Michel a v dalším trestném střílení tentokrát neuspěl Vobruba. V závěru třetí třetiny si domácí zahráli přesilovou hru čtyři na tři, ale nikdo už se neprosadil. Plzeňští hráči zakončili letošní sezónu výhrou a v neúplné tabulce se zatím dostali na deváté místo.