Plzeň ve Svítkově neuspěla, vysoký náskok soupeře ve třetí části jen snížila

K předposlednímu venkovnímu utkání v letošní sezóně vyjeli mečouni do Svítkova. Na hřišti soupeře se jim nevydařil vstup do první a druhé třetiny a v sedmnácté minutě už prohrávali o čtyři góly. Ve třetí části se ale zvedli a nakonec šestibrankovou ztrátu začali smazávat. Na domácí už se ale nedotáhli a prohráli rozdílem tří branek.

20. kolo | sobota 6. 4. 2024 | 16:00

HBC Svítkov Stars Pardubice

6:3 2:0, 3:0, 1:3

Branky a nahrávky: 1. O. Matýs (Král, Malý), 3. Šimůnek (Hudec), 16. Stromko (Král, Kaštánek), 17. O. Matýs (Bureš, Malý), 24. O. Matýs (Král, Šimůnek), 36. Hudec – 37. Kunzmann (Pavlíček, Soukup), 41. Vobruba (Pavlíček, Soukup), 41. Lokajíček (Vobruba, Čapek). Rozhodčí: Zbořil, Vacek. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 6:0, 6:3.
Lukáš Novotný (David Šprync) - Tomáš Bureš, Martin Korbel, Vít Kaštánek, Vítek Fanderlík, Adam Korec, Jan Hrabica - Jakub Král, Ondřej Matýs, Tomáš Hudec, Lukáš Kohoutek, Jan Stromko, Matyáš Malý, Josef Šimůnek, Michal Hrubý, Matyáš Bláha
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Michal Matoušek - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Matěj Pavlíček, David Michel, Dominik Soukup, Matěj Deja, Roman Poláček

Mečounům se nepovedl ve východních Čechách vstup do utkání a už v první minutě inkasovali první gól. Zpoza branky obdržel přihrávku nabíhající Ondřej Matýs a z těsné blízkosti poslal domácí do vedení. Zanedlouho na něho navázal Josef Šimůnek, který se prosadil z pravého kruhu. V páté minutě se poprvé vylučovalo, plzeňští hráči ale zanedlouho o přesilovou hru přišli svým proviněním. Větší prostor na hřišti nikdo nevyužil a skóre se neměnilo ani v další početní výhodě domácích. Krátce po jejím skončení byl ale v dobré příležitost Fanderlik, jenž zamířil do tyče.

Ještě před první přestávkou se vrátka na trestnou lavici otvírala také na straně Svítkova, ale jen dvacet pět vteřin po začátku druhé třetiny utekl v oslabení plzeňské obraně Jan Stromko. V sedmnácté minutě už svítkovští hokejbalisté vedli o čtyři branky, když se o to z levého kruhu postaral Ondřej Matýs. Po jeho trefě vystřídal Kráčinu v plzeňské kleci Čapek. O chvíli později si Plzeň situaci ještě zkomplikovala a domácí měli k dispozici přesilovou hru pět na tři. V té se Západočeši ubránili, ale zanedlouho dokončil hattrick Ondřej Matýs který tečoval ze vzduchu míček nechytatelným způsobem. V závěru druhé části si Svítkov zase zahrál dvojnásobnou přesilovou hru, ale ani tentokrát ji nevyužil.

Také ve třetí třetině se nejprve prosadili domácí. S nařízeným trestném střílením si skvěle prosadil Tomáš Hudec, ale hosté se poté zvedli. Pomohly jim k tomu přesilové hry, kdy jako první potrestal vyloučení domácích kousek od modré Martin Kunzmann. Na brance se asistencí podílel i Dominik Soukup, jenž po startech za mládež HBC Plzeň nastoupil do premiérového zápasu v naší nejvyšší hokejbalové soutěži.

V polovině třetí části Svítkov vyměnil brankáře, ale také Šprync byl zanedlouho překonaný. Ve dvojnásobné početní výhodě si naběhl před domácí klec Jakub Vobruba a uběhlo jen šestnáct vteřin a od červené čáry překvapil domácího gólmana Vít Lokajíček. Svítkov pak utekl do přečíslení dva na nikoho, Čapek se blýskl skvělým zákrokem. V závěru třetí patnáctiminutovky ještě na hřišti přibývaly emoce, ale stav už se neměnil a Plzeň se vracela bez bodu.