12. kolo | neděle 19. 11. 2017 | 13:00

SK Suchdol nad Lužnicí

3:4ss 2:2, 0:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 4:37 Braun (Poulík), 8:16 Braun (Laudová), Lexa (Laurinc, Laudová) PP - 3:29 Poláček, 7:34 Bouší (Chramosta), 25:20 Galla (Holeček), 45:00 Svoboda (rozhodující SS). Rozhodčí: Musil, Kubín. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 35. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Tupá (Jiráčková) - Laurinc, Apfelthaler, Sládek - Laudová, Braun, Poulík, Lexa, Štrobl, Dohnal
Kojzar - Holeček, Fiala, Pavlík, Pecka - Poláček, Reiser, Galla, Miksan, Bouší, Chramosta, Svoboda, Deja, Klasna, Hanuš
Zápas na půdě soupeře, který zatím neztratil ani bod a po tříhodinové cestě!!! Čekal nás těžký zápas a to se potvrdilo.
První střídání úplně povedené nebylo, ale naše druhá pětka si už vypracovala pěknou příležitost ke skórování. Byli jsme aktivní a v polovině 4. minuty 1.třetiny Roman Poláček využil nepřesné rozehry soupeře na jejich modré čáře, obešel dva soupeře a bezpečně zakončil. Stav 1:0 pro nás ovšem vydržel pouze 68 vteřin, kdy soupeř vyrovnal. Zápas se teprve rozjížděl a v 9 minutě jsme už zase vedli. Tomáš Chramosta pálil a odražený míček dorazil do branky Standa Bouší. Tentokrát stačilo domácím 42 vteřin a bylo opět srovnáno. Stav 2:2 vydržel do konce vyrovnané 1.třetiny a poměr střel 10:9 pro domácí dokládal oboustranně útočné pojetí zápasu.
Druhá třetina byla podobná té první. Šance si vypracovávala obě družstva a nás opět držel svými zákroky Libor Kojzar v naší brance. Ve 26. minutě Kuba Holeček v poslední chvíli překazil jasnou pozici soupeře před naší brankou. Poslal přihrávku po mantinelu, kde si s domácím obráncem skvěle poradil Michal Galla a po překonání útočné modré čáry vypálil k pravé tyčce soupeře. Góóóól a vedení 3:2. To už jsme měli za sebou jedno oslabení a po našem gólu následovalo hned další. Soupeři se ale do konce 2.třetiny srovnat skóre nepodařilo.
Třetí třetinu se nám chvílemi dařilo rušit snahy domácích o vyrovnání a podnikat nebezpečné protiútoky, kterými jsme mohli utkání rozhodnout, ale nepodařilo se a tak z další přesilové hry 4. minuty před koncem udeřili domácí a vyrovnali stav zápasu na 3:3. A mohlo být ještě hůře, protože domácí dostali nabídku další přesilové hry dvě a půl minuty před koncem. Obrovskou bojovností při blokování střel od modré jsme však zápas dotáhli do samostatných střílení.
V nich nejprve uspěl Libor Kojzar, když zlikvidoval první nájezd domácích. Jára Svoboda následně využil šikovné ruce a skvělým blafákem zavěsil do šibenice. Potom opět uspěl Libor Kojzar a Roman Poláček mohl rozhodnout o našem vítězství. A povedlo se!!! Skvěle provedený nájezd už mohl zakončit do prázdné branky!!!
A tak po týmovém výkonu a obětavé hře jsme prvním týmem, který domácí obral o body!!! Děkujeme i našim fanouškům, kteří vážili dlouhou cestu a přes obrovskou přesilu domácích příznivců byli slyšet a povzbuzovali nás. Děkujeme.