9. kolo | neděle 16. 2. 2014 | 12:30

3:1 2:1, 1:0

Leaders Ružinov Bratislava

Branky a nahrávky: 1:21 Slanec (Valenta), 9:37 Edl (Benedikt), 28:27 Malý (Krch) - 17:06 Križan (Polák).
Rozhodčí: Touš, Kokoška. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:16. Diváci: 112.
Marek (Kráčina) – Slanec, Edl, Kavalír, Benedikt, Davídek, Hofmeister, Hanuš – Krásný, Kejř, Valenta, Krch, Tůma, Forejt, Gřonka, Malý, Vít, Kunzmann
Brečka (Bziňák) – Bobek, Cvik, Pardel, Andris, Matejík, Červenka, Blahút – Behúl, Bakoš, Jašo, Huber, Hulík, Polák, Guran, Križan, Šimora

Utkání mezi Plzní a Bratislavou odstartovalo také ve vysokém tempu. Ve druhé minutě nejprve nastřelil tyčku Slovák Matejík, chvíli nato už ale mířil na druhé straně „do černého“ Michal Slanec. V desáté minutě navíc domácí hokejbalisté využili přesilovou hru, když se na modré utrhl Michal Edl a povedenou kličkou vyzrál i na brankáře Brečku.

Ještě v závěru prvního poločasu dokázal slovenský tým snížit, když si střelu Jána Križana nešťastně srazil do vlastní brány Jan Marek. Kontaktní branka samozřejmě vlila Slovákům do žil novou krev a v úvodu druhé půle za to zkusili vzít, přesilovou hru ale využít nedokázali, naopak je proti střele při Gřonkově úniku zachránila branková konstrukce. V devětadvacáté minutě už ale ani tyč nepomohla, když se po Krchově přihrávce před branku trefil Ondřej Malý.