Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Mladší žáci svůj turnaj ovládli, junioři skončili třetí. Připravoval se také dorost a Áčko

Mladší žáci svůj turnaj ovládli, junioři skončili třetí. Připravoval se také dorost a Áčko Týden před vypuknutím soutěžního ročníku měla hokejbalová družstva HBC Plzeň napilno. Junioři a mladší žáci se zúčastnili přípravných turnajů, dorost absolvoval dvě náročné prověrky v Pardubicích. A-mužstvo vyjelo na soustředění do Sušice.

 
 
04.09.2019 | Tomáš Majer

Memoriál Libora Topolánka

Na pražských Lužinách se uskutečnil kvalitně obsazený turnaj juniorů, nesoucí název Memoriál Libora Topolánka. Pořádající tým HC Kert Park Praha pozval na své hřiště týmy, které by měly v letošní sezóně patřit mezi užší špičku soutěže. Turnaj byl velice vyrovnaný, o konečném pořadí se rozhodovalo v posledním zápase turnaje. V něm mečouni narazili na Kladno a v případě vítězství by se vítězem turnaje stala Plzeň, avšak kvůli inkasované brance před koncem duelu prohráli 0:1 a pohár za první příčku tedy bral soupeř. Vzhledem k předchozím výsledkům (3:0 proti Letohradu, 2:3ss proti Kert Parku), skončilo družstvo plzeňských juniorů třetí.

Mladí hokejbalisté v sobotu 31.8.2019 uctili památku Libora Topolánka, dvojnásobného mistra světa a několikanásobného extraligového šampiona, který tragicky zahynul v říjnu roku 2016 a právě Kert Park byl posledním týmem, kde Topolánek působil.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Turnaj k památce zesnulého Libora Topolánka byl ideální prověrkou před začátkem sezóny. V konfrontaci s kvalitními týmy Letohradu, Kladna a Kertu jsme zjistili, kde máme ještě rezervy a na čem je potřeba zapracovat, jak po fyzické stránce, tak i herní a taktické. Velice děkujeme za pozvání a budeme se těšit i na přes rok.

Fotogalerie z turnaje

Dorost sehrál přípravné duely s pardubickými týmy

Kvalitní prověrku mají za sebou dorostenci, kteří vyjeli do Pardubic. S dvojicí místních celků změřili síly ve vyrovnaných duelech. V sobotu v Polabinách vzdorovali družstvu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice. Utkání nebylo příliš bohaté na góly a mečouni zvítězili 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). O branky se postarali Matoušek a Korčák.

V neděli se Plzeňané přesunuli na domácí hřiště HBC Svítkov Stars Pardubice. Zde hostům nevyšla první třetina, ve které inkasovali tři branky. Ve druhé části se do zápasu vrátili a skóre ukazovalo jen jednobrankový rozdíl. Obrat přítomní diváci nakonec neviděli a Plzeň prohrála 3:5 (0:3, 2:0, 1:2). Branky vstřelili Král, Krejčí a Banýr.

Komentář trenéra Michala Edla: Oba zápasy nám ukázaly spoustu poznatků. V sobotu jsme měli více štěstí než v neděli. Budeme pracovat více na koncovce, hře dozadu, hře blíže u sebe a na vstupech do třetin zápasu.

Sobotní turnaj mladších žáků zvládli mladí mečouni na výbornou

Relativně nově vzniklý klub SK Inter Blovice, který nově bude nastupovat v Přeboru mladších žáků, uspořádal v sobotu na domácím hřišti turnaj, kterého se kromě domácích zúčastnila ještě družstva Blatné, Třemošné a Plzně. Mečouni pod vedením trenéra Michala Samce odehráli zápasy na turnaji s příkladným nasazením a došli si pro celkové vítězství v turnaji. To je dobrou vzpruhou do startu sezóny.

Komentář trenéra Michala Samce: Před prvními zápasy v sezóně, které jsme odehráli na turnaji v Blovicích, jsme měli pouze několik tréninků a turnaj tak byl ideální příležitostí, jak zjistit, na čem je přednostně třeba pracovat. Tým doplnila spousta nových hráčů z přípravky, přičemž tento přechod bývá mnohdy pro kluky poměrně obtížný. Musím říct, že práce bude opravdu hodně. Avšak náš výkon šel již v průběhu turnaje nahoru, zaslouženě jsme na turnaji zvítězili, a jestli jsem byl něčím doslova nadšen, tak to byl přístup hráčů k utkáním. Nezaregistroval jsem moment, aby některý z nich něco vypustil. S takovým zápalem a radostí bude moje práce v průběhu sezóny samozřejmě o mnoho jednodušší i radostnější.

Fotogalerie z turnaje

Soustředění v Sušici završilo přípravu A-týmu

Sušice je tradičním místem soustředění plzeňských hokejbalistů a letos se do města na řece Otavě vypravil A-tým. Na místním zimním stadionu se připravoval na první extraligový duel, který mečouny čeká v sobotu 7. září v Mostu. Soustředění zakončilo přípravné utkání v Prachaticích, které bylo odehráno ve formátu 3x12 minut a Plzeňané v něm zvítězili 2:1. Týmy opět sáhly k nastavenému prodloužení ve třech hráčích a v něm se radovali domácí Horalové.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Při soustředění v Sušici jsme si našli čas i na soutěže. Na místním zimním stadionu nebyla nouze o zajímavé momenty ani hecování. Příprava na sezónu je téměř u konce. Již v sobotu 7. září začínáme v Mostu extraligový ročník 2019/20 💪 #hokejbal #hbcplzen #marlins #priprava #trainingcamp #readyfornewseason #ballhockey #extraliga

Příspěvek sdílený HBC Plzeň (@hbcplzen),

Podobné články
Aktuální články

Návrat k zápasům! Na modrou čáru se o víkendu postaví hráči Áčka a tři mládežnické týmy

Po koronavirové pauze a anulování rozběhnutého ročníku se mečouni vracejí k zápasové praxi. Hokejbalové celky z vlastní iniciativy nyní pořádají turnaje a domlouvají zápasy, které zaplní program do konce června. Již o tomto víkendu do hry vstoupí žákovské týmy, dorost a muži. Junioři si na svoji přemiéru ještě týden počkají.

Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 
Pohár | sobota 30.5.2020 | 11:00
Kovo Praha - HBC Plzeň
 
Pohár | sobota 13.6.2020 | 12:30
Pardubice - HBC Plzeň
 
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Ondřej Malý #5
Ondřej MALÝ
Číslo dresu:   5
Narozen:   20.9.1991
Výška:   181 cm
Váha:   85 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál