Na Palmovce se Mečounům v přípravě dařilo

Jediné venkovní přípravné utkání zvládli Plzeňané dobře. Na pražské Palmovce je přivítalo Kovo, které Mečouni přehráli 4:2. V neděli se na stejném místě představili starší dorostenci, kteří vyhráli jednodenní turnaj Pražský míček.

Pražané nastoupili do sobotního přípravného utkání pouze s dvanácti hráči do pole, Mečouni jich sice měli čtrnáct, ale tři z nich byli starší dorostenci. Utkání se přesto odehrálo ve velmi svižném tempu. První velkou šanci ke skórování měli domácí, ale ze závaru před brankou vytěžili pouze nastřelenou tyčku. Udeřilo vzápětí na opačné straně, kdy si míček ve středním pásmu vzal Dan Krásný a jeho průnik podél mantinelu skončil parádní střelou pod horní tyčku. O několik chvil později se rozezvučela konstrukce i na opačné straně, kdy dělovkou orazítkoval tyčku Ondřej Krpal. Kovo mělo v závěru třetiny přesilovku, ale neprosadilo se. Do brejku se naopak dostal Ondřej Malý, v šanci byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sám postižený však na brankáře Pražanů nevyzrál. Ve druhé části se šance střídaly na obou stranách, branky ovšem stříleli jen Mečouni. Do té doby nepříliš sehranou přesilovku ukončil prudkou ranou Michal Edl a parádní přihrávku Jakuba Kolaříka proměnil dobrou tečí Martin Kunzmann v třetí gól hostů. Plzeňané měli po celý zápas pasáže, kdy nepřekypovali jistotou v obranném pásmu. Jeden takový moment přišel i v polovině poslední třetiny a Kovo snížilo na 1:3. Chvilku nato se prosadil první plzeňský útok a Jaroslav Kejř přidal další gól do sítě domácích. O dvě minuty později se prosadil Martin Krch, ale branku rozhodčí neuznali. V poslední minutě opět po dalšm nedostatečném bekčekinku útočníků se střelecky prosadili opět Pražané a korigovali výsledek na konečných 2:4 ve prospěch hostů.