Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Ondřej Krpal #17: Myslím, že je na čase, abychom Vlašim porazili

Ondřej Krpal #17: Myslím, že je na čase, abychom Vlašim porazili V sobotu odstartovala nadstavbová část hokejbalové extraligy. V dresu Plzně se objevil i Ondřej Krpal. Staronová letní akvizice dokáže naskočit jak v obraně, tak v útoku. Čehož trenér Kadaně často využívá. Sedmadvacetiletý univerzál si v základní části připsal dvě asistence. Uvidíme, zda se mu v play-off podaří rozšířit bodovou sbírku.

 
 
16.04.2014 | Tomáš Majer

Vraťme se k sobotnímu utkání s Pardubicemi. Co utkání rozhodlo?
Myslím, že naše zbytečné vylučování. Nevyužití ani jedné naší přesilovky, kdy jsme dokonce dvakrát hráli 5 na 3. Samozřejmě nesmím zapomenout i na moji neproměněnou šanci, kdy jsme mohli jít do vedení už o dvě branky.

Ve které pasáži se tak říkajíc „lámal chleba“?
Asi v žádné, utkání bylo prakticky otevřené po celou dobu, až do jeho konce. Stejně tak, jako dali v závěru branku Pardubice, tak jsme i my mohli být šťastnější.

Domácí Autoskláři si v hodnoceních prvního vzájemného zápasu pochvalovali svoji fyzičku. Připadalo ti, že jste za nimi v tomto ohledu zaostávali?
Neřekl bych, že by byli lépe fyzicky připraveni. V poslední třetině jsme byli vyloučení pouze my a to hned čtyřikrát! Jednou jsme šli i do tří. Takže pokud se z 15 minut 8 minut bráníš, zákonitě ti pak síly dojdou rychleji než soupeři.

V jarní části jste Východočechy dvakrát porazili. Nejdříve v rámci přípravy, podruhé v extraligovém klání. Dají se tyto zápasy nějak porovnat?
Porovnávat se dá lépe ten druhý zápas, protože v přátelském utkání jsme víceméně nastoupili v hodně pozměněné sestavě. V Plzni jsme hráli více týmově, dodržovali jsme naší taktiku. Z Pardubic si snad ani nedokážu vybavit jediné kloudné založení útoku, selhávali jsme i v osobních soubojích. Přijde mi, že mimo náš povrch, si nejsme tolik jistí na míčku.

Pro tebe je to první extraligové play-off. Jsou znát rozdíly mezi základní částí?
Pro mě je to už celkem třetí sezóna, kdy hraji play off extraligy. I když v roce 2006 a 2007 jsem měl podstatně odlišnou roli v týmu. Osobně jsem čekal tvrdší hru. Nějaký výrazný rozdíl jsem ani nepocítil. Možná je to dáno i odlišným formátem letošního play off.

Ovšem, v klubu působíš již dlouho. Jak se vyvíjela tvoje kariéra před letošním ročníkem?
V klubu působím od staršího dorostu, což už je nějakých 10 let. Minulý rok jsem hrál za B tým a střídavě vypomáhal prvoligovým Liticím. Na konci loňské sezóny jsem ale dostal možnost zahrát si Německou DSHB ligu, které se zúčastnil i A tým Plzně. Po skončení sezóny jsem se s vedením domluvil, že po nějakém čase zkusím nastoupit zase v extralize.

Trenér také často využije tvé univerzálnosti. Dokážeš zahrát na všech postech. Kde se cítíš nejlépe?
Tuto sezónu jsem začal na pozici beka, teď hraju centra. Osobně nemám problém ani s jednou pozicí, vše má vždy své pro a proti. Hodně záleží, proti jakému soupeři hraješ, jak brání nebo napadají.

V sobotu doma přivítáte Vlašim. Co si od utkání slibuješ?
Od utkání si slibuji nasazení celého týmu v dodržování naší taktiky. Nemáme co ztratit, můžeme hrát víc v klidu, podržet si míček a nezmatkovat. Myslím, že je ale na čase, abychom Vlašim porazili a zdramatizovali tak nadstavbovou skupinu A.

Podobné články
Aktuální články

Mládež může využívat klubové minihřiště! Hráči si jej mohou rezervovat u svých trenérů

Současná pandemická situace nadále neumožňuje trénovat bez omezení, ba ani potkávat se ve větším počtu, nežli dvou sportovců. Trenéři se svým svěřencům věnují přes online platformy a nyní klub přichází s novinkou. Přes rezervační systém je možné si na předem domluvený čas zarezervovat klubové minihřiště!

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Petr Kráčina #33
Petr KRÁČINA
Číslo dresu:   33
Narozen:   29.12.1995
Výška:   175 cm
Váha:   72 kg
Post:   brankář
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál