Hodnocení víkendu: Černé dny plzeňských nadějí

Víkend 5. a 6. května byl pro plzeňské hokejbalisty opravdovou pohromou. Starší dorostenci dvakrát prohráli v Letohradu a bude se hrát pátý rozhodující duel. Mladší dorostenci sice v sobotu Ústí nad Labem porazili, jenže v neděli tento úspěch nezopakovali a sezóna pro ně skončila. Mladší žáci prohráli obě utkání nadstavbové části. B-tým nestačil na Boytronic Plzeň a v semifinálové sérii je stav 0:1.

Starší dorostenci mohli udělat rozhodující krok k postupu do finále, ale v Letohradu promarnili obě příležitosti. Po dvou porážkách je jasné, že se bude hrát rozhodující pátý duel, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí pro změnu Plzeňané.

Sobota 5. května SK OEZ Testa Letohrad - HBC Plzeň 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Neděle 6. května SK OEZ Testa Letohrad - HBC Plzeň 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Mladší dorost v sobotu přehrál Ústí nad Labem, zvítězil 6:5 a vynutil si pokračování semifinálové série. V neděli ale svěřenci trenérů Václava Tůmy a Tomáše Semery tento úspěch nezopakovali. Soupeř necelé dvě minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal na 3:3 a hned v začátku prodloužení rozhodl o svém postupu.

Sobota 5. května HBC Plzeň - Elba DDM Ústí nad Labem 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)
Neděle 6. května HBC Plzeň - Elba DDM Ústí nad Labem 3:4p (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Mladší žáci hráli dvě utkání nadstavbové části. V Českých Budějovicích se plzeňským mladíkům vůbec nedařilo, podlehli 2:4 Blatné a 0:6 domácímu týmu, připsali si tak třetí a čtvrtou prohru v řadě.

Sobota 5. května HBC Plzeň - TJ Blatná Datels 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Sobota 5. května SK Pedagog České Budějovice - HBC Plzeň 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

B-tým

Béčko vstoupilo do semifinálové série hrané na dvě vítězná utkání porážkou. Hráči B-týmu měli slabší start do utkání a nedokázali dotáhnout náskok soupeře, který zvítězil těsně 3:2.

Sobota 5. května HBC Plzeň "B" - SK Boytronic Plzeň 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)