Hodnocení víkendu: Nejvíce se dařilo starším dorostencům

Víkend 24. a 25. března 2012 přinesl největší úspěchy starším dorostencům, kteří v domácím prostředí jasně zvítězili v obou svých zápasech. Naopak z hřišť soupeřů odjeli poraženi hráči A-týmu i B-týmu. Poloviční úspěch zaznamenali mladší dorostenci. Jedno těsné vítězství si připsali mladší žáci.

Áčko sehrálo dvě utkání na hřištích soupeřů. V Pardubicích měli svěřenci Martina Kováříka blízko k bodům, nakonec však prohráli těsně 3:4. V neděli na Lužinách v souboji s Kertem jasně dominoval lídr extraligové tabulky a Plzeňané odjeli s porážkou 3:6.

Sobota 24. března HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - HBC Plzeň 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Neděle 25. března HHC Kert Park Praha - HBC Plzeň 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Starší dorostenci si o víkendu opět s chutí zastříleli. V sobotním duelu porazili Ústí nad Labem 5:2, v neděli pak jasně přehráli Most poměrem 8:2, když již po devatenácti minutách hry byl stav 7:0.

Sobota 24. března HBC Plzeň - Elba DDM Ústí nad Labem 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Neděle 25. března HBC Plzeň - HBC Pento Most 8:2 (5:0, 2:1, 1:1)

Mladší dorostenci předvedli proti soupeřům ze severu Čech dva rozpačité výkony. Nejdříve ztratili tříbrankové vedení nad Ústím a zvítězili až po samostatných stříleních. O den později měli proti Mostu sice více ze hry, vyslali velké množství střel, ale prohráli 1:4, když první branku vsítil až v 41. minutě.

Sobota 24. března HBC Plzeň - Elba DDM Ústí nad Labem 5:4ss (2:1, 2:0, 0:3)
Neděle 25. března HBC Plzeň - HBC Pento Most 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Utkání mladších žáků Plzně a Písku rozhodl jediný okamžik. Branka znamenající výhru 1:0 na sebe nechala čekat až do 33. minuty.

Sobota 24. března HBC Plzeň - HC Švantlův Dvůr Písek 1:0 (0:0, 0:0, 1:0.)

B-tým

Plzeňský B-tým cestoval do Karlových varů jen s osmi hráči do pole, přesto Ostrovu, který je nyní v čele oblastní ligy dlouho vzdoroval. Domácí družstvo rozhodlo o svém vítězství až v poslední třetině.

Neděle 25. března HBC Atlantis Ostrov - HBC Plzeň "B" 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)