Mečouni jako první v letošní sezóně porazili Svítkov, obrat skóre dokončili v prodloužení

K dalšímu extraligovému utkání vyjel A-tým do Svítkova, který v letošní sezóně ještě neprohrál. Mečouni už v první třetině na soupeře ztráceli dvě branky, ale ještě před první přestávkou snížili. V závěru další části pak ztrátu smazali a utkání šlo do prodloužení. Tam Plzeň skóre otočila a pokračuje ve vítězné sérii.

6. kolo | sobota 12. 10. 2024 | 14:30

HBC Svítkov Stars Pardubice

2:3pr 2:1, 0:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 8. Kábrt (Korec, Král), 9. Kantor (Král, Korec) – 14. Pavlíček (Kunzmann, Švarc), 30. Hájek (Vobruba, Lokajíček), 46. Švarc (Matoušek, Hájek). Rozhodčí: Vrba, Záhora. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 17:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Lukáš Novotný (Jiří Šťovíček) - Tomáš Hudec, Martin Korbel, Adam Korec, Tomáš Pilař, Jan Pilař - Matyáš Bláha, Matěj Kábrt, Lukáš Kohoutek, Filip Shejbal, Matyáš Malý, Jan Stromko, Tomáš Koudela, Tadeáš Kantor, Jakub Král, Adam Procházka
Vít Čapek (Jakub Růžička) - Lukáš Hanuš, Tomáš Ulč, Dan Král, David Štulc, Tomáš Krejčí, Michal Matoušek - Marek Švarc, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Jan Miksan, Jakub Vobruba, Adam Hájek, Lukáš Kopal, Matěj Pavlíček, Matěj Deja, David Němčák

Po domácím vítězství zamířili mečouni do Svítkova, kde se utkali v letošní sezóně zatím s jediným neporaženým týmem. Úvod utkání příliš šancí nenabídl a na první gól se čekalo do poloviny první třetiny. Krátce po vhazování se před plzeňskou branku uvolnil Matěj Kábrt a zblízka poslal domácí do vedení. Neuběhla ani minuta a skóre se měnilo znovu.

Další střela se ujala zase po buly, kdy se míček dostal na modré čáře k pohotovému Tadeáši Kantorovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Mečounům se podařilo odpovědět v předposlední minutě první části. Novotný si nejprve poradil se střelou Kunzmanna, ale na dorážku Matěje Pavlíčka už nedosáhl. Více míčků za brankovou čáru Plzeň i přes střeleckou převahu v první třetině nepřidala a těsně prohrávala.

V utkání se delší dobu také nevylučovalo, poprvé se vrátka na trestnou lavici otvírala necelých sedm minut po začátku druhé části. Plzeňští hokejbalisté tuto možnost dotáhnout se na soupeře nevyužili, ale i ve druhé patnáctiminutovce soupeře přestříleli. Svou aktivitu proměnili v další gól jen šest vteřin před druhou přestávkou. Vobrubovu střelu z levého kruhu ještě svítkovský brankář vyrazil, ale pohotový Adam Hájek uspěl z dorážky a zařídil svému týmu vyrovnání.

Do poslední části se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Ve třicáté čtvrté minutě měli k dispozici první početní výhodu také hosté, a to čtyřminutovou. Domácí si v ní vytvořili tlak, ale všechny jejich střely chytil Čapek. Po konci oslabení neskončily v brance ani plzeňské pokusy, a na řadu přišlo prodloužení. Z něho časomíra odpočítala jen třicet vteřin a hosté rozhodli v přesilové hře. Matouškovu střelu od modré dopravil za záda svítkovského gólmana z těsné blízkosti Marek Švarc a vystřelil tak Mečounům druhý bod.