Další povedený obrat znamenal další vítězství! Mečouni zdolali také Dobřany

Souboj dvou západočeských celků v Precol aréně začal zostra. Plzeňané dostali k dispozici trestné střílení. Neprosadili se a v téže minutě inkasovali. Ve druhé třetině ale opět přišla pasáž, ve které byli hokejbalisté HBC Plzeň dominantním týmem na hrací ploše a Šnekům nasázeli čtyři góly. Dobřany nesložily zbraně a dvěma góly stáhly rozdíl na jediný gól. Mečouni si ovšem zápas ukradnout nenechali. V úplném závěru totiž vstřelili dva góly a soupeře nepustili ani do power-play.

5. kolo | sobota 5. 10. 2024 | 11:00

6:3 0:1, 4:0, 2:2

TJ Snack Dobřany

Branky a nahrávky: 18. Vobruba (Štulc), 19. Matoušek (Pavlíček), 21. Kunzmann (Michel, Švarc), 24. Hanuš (Lokajíček), 45. Matoušek (Švarc, Pavlíček), 45. Miksan (Lokajíček) – 4. Prokop (Braun, V. Šlehofer), 43. Zelenka (Prokop), 44. Braun (Michálek, V. Šlehofer) PP. Rozhodčí: Danylec, Záhora. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 36:21. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 6:3.
Čapek (Kočka) – Chramosta, Hanuš, Král, Krejčí, Matoušek, Štulc, Ulč – Beran, Hájek, Kopal, Kunzmann (A), Lokajíček, Michel, Miksan, Pavlíček, Švarc (C), Vobruba.
Humlíček (Hrubý) – A. Duchek, T. Duchek, Fiala, Michálek (A), Šilhán, Šlehofer (C) – Braun, Kobr, Kolařík, D. Kovářík, Matoušek (A), Neumaier, Prokop, Stránský, Štulc, J. Svoboda, L. Svoboda, Truchlý, Zelenka.

Dobřany v Precol aréně poněkud překvapivě nasadili do branky jihlavského Tomáše Humlíčka, který v extralize hájil barvy řady klubů, naposledy Karviné. Hned ve 4. minutě čelili trestnému střílení. Unikajícího Adama Hájka zastavila dobřanská defenziva nedovoleně. K opakovanému pokusu se postavil sám faulovaný hráč, bohužel neuspěl.

Byli to hosté, kdo první udeřil. Braun uspěl na vlastní modré čáře proti dvojici plzeňských hráčů a v rychlém protiútoku předložil míček Janu Prokopovi, který měl v mezikruží dostatek prostoru. Plzeň poté přidala na střelecké aktivitě. Srovnat se jí ale nepodařilo. Naopak se na přelomu první a druhé třetiny musela bránit dvakrát ve čtyřech hráčích. Oslabení mečouni zvládli a krátce po návratu do plného počtu udeřili.

V 18. minutě využil zmatku v dobřanské obraně Jakub Vobruba, který dostal dostatek prostoru na to, aby si vyběhl zpoza Humlíčkovy klece a vystřelil okolo vřavy těl do volného prostoru branky. Uběhlo pouhých 27 sekund a mečouni vedli. Pavlíček na sebe na pravém mantinelu navázal soupeře a předložil míček před modrou čáru na Michala Matouška. Před ním se otevřel zcela volný prostor, čehož využil a střelou k tyči otočil vývoj utkání – 2:1.

Povedená plzeňská pasáž nekončila. Mečouni působili velice přesvědčivým dojmem. Vytvářeli si střelecké pokusy a v soubojích o míček to byli téměř vždy oni, kdo uspěl. V 21. minutě si volný prostor v mezikruží našel Martin Kunzmann, který využil hezké zadovky od Michela a prosadil se střelou mezi betony. Za necel tři minuty potom okamžitě po vyhrané buly zvyšoval Lukáš Hanuš. Dobřany zareagovali oddechovým časem. Ani ten ale příliš nepomohl. Plzeň do konce třetiny dostala k dispozici přesilovou hru, v níž mohl po pěkném „krosu“ přes brankoviště skórovat Beran. Další góly ale diváci neviděli.

Ve třetí třetině se Plzeňanům dlouho podařilo ukrajovat čas. Oba týmy dostali možnost (zkrácené) přesilové hry. Dobřany potom jednu kompletní. Plzeňská čtveřice ale působila kompaktním dojmem. Trenéři napočítali řadu zblokovaných střel a pokusy, které si našly cestu na branku, spolehlivě likvidoval jistý Vít Čapek.

Obraz hry se změnil ve 43. minutě. Po jednom ze soubojů vyplaval míček před Lukáše Zelenku, jehož pohotová střela skončila až v brance. To hosty logicky nakoplo. David Braun si o chvilku později vykoledoval faul a v závaru před Čapkem dorazil odraženou střelu – 4:3 a necelé dvě minuty do konce. Plzeň ale srovnání nedovolila a Dobřany nepustila do power-play. Dobrou práci Švarce s Pavlíčkem na mantinelu zužitkoval Michal Matoušek, který si naběhl do volného prostoru a forhendovým blafákem uspěl podruhé v zápase. Na konečných 6:3 uzavřel Jan Miksan, který potrestal špatné vyhození Humlíčka. Plzeňané si tak připsali čtvrté vítězství v sezóně.