Šestigólová smršť ve třetí třetině! Plzeň veze z Letohradu tři body

Utkání 4. kola CROSSDOCK Extraligy v Letohradu se dlouho pro plzeňské hokejbalisty nevyvíjelo ideálně. Domácí šli do vedení v 7. minutě po využité přesilové hře. Ve druhé třetině navíc měli k dispozici trestné střílení, které ale brankář Čapek zlikvidoval. Ve třetí části ale plzeňská ofenziva zafungovala na výbornou. Na začátku třetiny Plzeňané otočili. Stav 1:2 vydržel až do 40. minuty. V závěrečné pětiminutovce se ovšem děly věci. Úspěšnější nakonec byli mečouni, kteří dovedli zápas do vítězného konce 6:3. Nevídaný kousek se povedl Adamu Hájkovi, který ve druhém zápase po sobě zaznamenal čtyři góly.

4. kolo | sobota 28. 9. 2024 | 14:00

SK Hokejbal Letohrad

3:6 1:0, 0:0, 2:6

Branky a nahrávky: 8. Dostál (Cvejn) PP, 41. Macháček (Halbrštát, Lux), 45. Lajčiak (Vodvárka, Cvejn) - 32. Hájek (Matoušek, Lokajíček) PP, 33. Kunzmann (Michel, Švarc), 40. Lokajíček (Hájek, Matoušek), 42. Hájek (Hanuš), 43. Hájek EN, 44. Hájek (Lokajíček). Rozhodčí: Filipiec, Černý. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.
Antonín Křemenák (Michal Novák) - Radim Dostál, Jiří Krejsa, Filip Lux, Jan Bečka, Miroslav Adamec, Antonín Kareš - Jakub Cvejn, David Halbrštát, Lukáš Lajčiak, Michal Macháček, Dominik Macenauer, Petr Vodvárka, Tomáš Lux, Lukáš Faltejsek, Matěj Rous, Petr Schwach, Max Fišer.
Vít Čapek (Tobiáš Sýkora) - Tomáš Chramosta, Lukáš Hanuš, Tomáš Ulč, Dan Král, David Štulc, Tomáš Krejčí, Michal Matoušek - Marek Švarc, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Jan Miksan, Jakub Vobruba, Adam Hájek, Lukáš Kopal, Matěj Pavlíček, David Michel.

Začátek zápasu se obešel bez větších šancí. Skóre se měnilo až v 8. minutě. Letohrad ukázal svoji přesilovkovou sílu již po 12 sekundách prvního plzeňského vyloučení. Z levé strany hřiště se střelou na bližší tyč prosadil Radim Dostál. V druhé polovině první třetiny už začali hrozit také Plzeňané. Pavlíček ani Matoušek na Křemenáka ale nevyzráli.

Ve druhé třetině pokračovalo plzeňské útočení, ze kterého se Letohrad osvobozoval pomocí dlouhých lobů, které zas dělaly problémy plzeňské obraně. Po jednom z nich přišla záchranná brzda v podobě sekání, které bylo potrestáno nabídnutým trestným střílením. Toho se ujal domácí Macháček, Čapek ale podržel svůj tým. Další horké chvilky zažili mečouni mezi 24. a 26. minutou. V témže čase byli vyloučeni Štulc a Lokajíček. Plzeňská trojice ale bránila excelentně a za nimi byl připravený Čapek, který předvedl povedený semafor.

Letohrad mohl na konci druhé třetiny vytrestat Michel, který v úniku trefil pouze břevno. Mrzet to Plzeň dlouho nemuselo. Do třetí třetiny vstupovali v početní výhodě. Matouškovu pobídku uklidil do letohradské branky bez přípravy Adam Hájek, který si našel místo mezi kruhy a srovnal stav zápasu! Necelou minutu poté se v podobné situaci ocitl Martin Kunzmann. Obrat byl na světě. Letohradský tým rázem musel přidat, což také udělal.

Gólové šance viděli diváci ale spíše u letohradské branky. Pavlíček střelou do poloprázdné branky neuspěl. Ve 40. minutě už se z branky hosté radovali. Odražená střela si našla cestu na hůl Víta Lokajíčka, který nadvakrát procpal míček do branky – 1:3. Následovalo plzeňské vyloučení, které tentokrát už Letohrad potrestal. Michal Macháček úřadoval ze své oblíbené pozice na pravém křídle střelou z první.

Bylo ovšem teprve zaděláno na gólově bohatý závěr. Poté si totiž opět vzal slovo Adam Hájek, pouhých 33 sekund po Macháčkovi rozvlnil síť po prudké střele od modré čáry. Krátce poté Hájek vystihl přihrávku mezi letohradskými obránci při power-play a dovezl míček do prázdné branky – 2:5.

Zápas se poté prakticky dohrával. Přesto každý z týmů slavil jeden úspěšný zásah. Nejprve se znovu trefil Adam Hájek, který tak opět zaznamenal čtyři vstřelené góly. Poslední slovo měl 45 sekund před koncem z přesilovky domácí Lukáš Lajčiak. Plzeňané tak ukázali správné odhodlání a povedená třetí třetina pro ně znamenala zisk tří bodů.