Mečouni vstoupili do nové sezóny vítězně, navíc udrželi čisté konto

V sobotu zahájili mečouni nový ročník zápasem proti Pardubicím. Do sezóny vstoupili skvěle a už v páté minutě otevřeli skóre, které postupně navyšovali. Nakonec se radovali ze čtyř branek, naopak soupeř se neprosadil ani jednou. V bráně plzeňské hráče podržel Petr Kráčina a v úvodu sezóny vychytal nulu.

1. kolo | sobota 7. 9. 2024 | 16:00

4:0 2:0, 2:0, 0:0

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 5. Švarc, 7. Hanuš (Lokajíček, Miksan), 22. Kunzmann (Švarc, Chramosta), 27. Švarc (Kunzmann, Pavlíček). Rozhodčí: Danylec, Kettner. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 29:17. Průběh utkání: 4:0.
Kráčina (Čapek) – Chramosta, Hanuš, Král, Malý, Miksan, Štulc, Ulč – Beran, Hájek, Kopal, Kunzmann (A), Lokajíček, Majer, Němčák, Pavlíček, Švarc (C), Vobruba
Foršt (Třináctý) – Geisler, Hálek, Kadlec, Kumpan, Novotný, Strouhal (A), Zajíček – Blažek, Česák, Kupka, Lang, Langr (C), Licek, Mikula, Moravec, Remač

Mečouni vstoupili do prvního utkání nové sezóny v obměněné sestavě. Po zranění se k mužstvu připojili Jonáš Beran a Lukáš Hanuš. V plzeňském dresu se také objevila nová tvář, premiérový extraligový zápas za mečouny odehrál Adam Hájek. Poprvé v naší nejvyšší hokejbalové soutěži mohli fanoušci vidět i Davida Němčáka. V domácím prostředí se celý tým dobře uvedl a už v páté minutě otevřel skóre. Postaral se o to nový kapitán týmu Marek Švarc, který si hned po vhazování ve středovém kruhu naběhl až před pardubického brankáře a z těsné blízkosti ho překonal.

V další minutě měli Plzeňští k dispozici přesilovou hru a po necelé půl minutě ji využili. Za modrou čárou střelou bez přípravy přesně zamířil Lukáš Hanuš, který odehrál první zápas po delší pauze. V závěru první části se ještě vylučovalo, nejprve při hře čtyři na čtyři nikdo nevyužil většího prostoru, zanedlouho měli domácí k dispozici přes minutu dlouhou početní výhodu čtyři na tři, ale skóre se neměnilo.

V úvodu druhé třetiny mohli snížit pardubičtí hráči, naopak v oslabení nejprve utekl Pavlíček, o chvíli později Hájek, ale svými pokusy neuspěli. Ve dvacáté minutě se zase vylučovalo na druhé straně a tentokrát se ubránili i hosté. Pár vteřin po skončení přesilové hry se ale Plzeň radovala. Po otočení hry se po dlouhé přihrávce dostal míček k Martinu Kunzmannovi, jenž z levého kruhu poslal mečouny do tříbrankového vedení.

Hráči z východních Čech na to neodpověděli ani v další početní výhodě, naopak v další šanci se v oslabení objevil Hájek, který si naběhl do samostatného úniku. Ke konci druhé části se ale plzeňští hráči ještě radovali. V prostoru mezi kruhy zůstal nehlídaný Marek Švarc a druhým gólem v utkání zařídil domácím už čtyřbrankový náskok. Poté si situaci zkomplikovali a hostům nabídli přesilovou hru, kterou si také přenesli do další patnáctiminutovky.

Krátce po skončení oslabení se zase otvírala vrátka na trestnou lavici Plzně, ale pardubičtí hokejbalisté si naději na zdramatizování utkání nevytvořili. Při další početní výhodě domácích se v dobré příležitost zase objevil Hájek, nová posila ani tentokrát nedopravila míček za brankovou čáru. Plzeň už vedení udržela, v brance jí pomohl také Petr Kráčina, který za svá záda nepustil žádnou střelu. Domácí si tak v úvodním souboji zapsali tři body.