Základní část završili mečouni těsnou výhrou nad Mostem

Západočeši se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které i přes snížení Valenty uhájili až do konce. Základní část letošního extraligového ročníku zakončili na čtvrté příčce se 40 body. Ve čtvrtfinále play-off se tedy utkají s pátou Elbou DDM Ústí nad Labem.

22. kolo | sobota 18. 4. 2015 | 16:00

2:1 0:0, 2:0, 0:1

HBC Most

Branky a nahrávky: 23. O. Benedikt (Pejchar), 29. Gřonka (Polívka) – 43. Valenta.
Rozhodčí: Gráca, Kovárník. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Kráčina (Sedláček) – Slanec, Hanuš, O. Benedikt, Zeman, Krpal, Pokorný – J. Benedikt, Malý, J. Kejř, Pejchar, Krch, Krásný, Švarc, Pauer, Gřonka, Polívka, Kolařík
Soukup (Brém) – Čížek, Málek, Valenta, Prokš, Abraham, Faltín – Kypet, Bruštík, Černý, Krajíček, Jarkovský, Plachý, Kopýtko, Šmídl

Hned v první minutě měl mostecký brankář Soukup pořádné štěstí, když nedosáhl na Slancovu dělovku, plzeňský bek totiž nastřelil jen brankovou konstrukci. O chvíli později se zase po hrubici domácích ocitl v gólové šanci Bruštík, útočník Kovodemontu si ale vylámal zuby na pohotovém Kráčinovi.

Ve zbytku první třetiny se ještě třikrát vylučovalo, ani jeden z týmů ale početní výhodu zužitkovat nedokázal a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé patnáctiminutovky vstoupili lépe hosté, kteří dokázali Plzeň zavřít do obranného pásma, ze svého tlaku ale branku nevytěžili. Naopak sami inkasovali při oslabení ve třiadvacáté minutě. Ondřej Benedikt se dočkal přihrávky na pravé straně a střelou bez přípravy otevřel skóre.

Hra prvním gólem pořádně nabrala na obrátkách. Nejprve nechal Plachý vyniknout Kráčinu, který se proti jeho gólovce včas přesunul a vleže zasáhl. Hned v další minutě byl pak faulován v samostatném úniku Daniel Pejchar, načež rozhodčí nařídili trestné střílení. Plzeňský útočník ale jeho provedení pokazil, míček mu sjel z hole a na zakončení vůbec nedošlo.

Přesto se mohli Plzeňští ještě před druhou pauzou radovat z druhé branky. Nejprve ustáli přesilovou hru soupeře po vyloučení Švarce a následně se pořádnou dělovkou od levého mantinelu trefil Petr Gřonka.

Třetí třetina měla podobný průběh jako ta předcházející. Z pomalejšího rozjezdu se domácí postupně dostali a vytvořili si několik gólových šancí. Narozdíl od té druhé ale ani jednu z nich nedokázali proměnit. Soukup se zaskvěl proti Gřonkovi i Pauerovi, dvě dělovky Zemana poté zastavila tyčka jeho branky.

O dramatickou koncovku se pak postaral o něco málo přes dvě minuty před sirénou Jan Valenta, jehož rána z levé strany se otřela o tyčku a zapadla za Kráčinova záda. Ve zbytku utkání navíc hráli Mostečtí přesilovou hru, ani to jim ale k vyrovnání nepomohlo.

Josef Kadaně: výsledek moc neodpovídá dění na hřišti. Kluci si vytvořili velké množství dalších příležitostí ke skórování. Z tempa jsem vypadli jen na začátku druhé části, ale jinak mužstvo hrálo velmi dobře. Konečně jsme se našli. Byl to náš nejkompaktnější výkon na jaře. Je výborné, že je to právě před play-off. To, že nemáme nejlepší bilanci s Elbou nás příliš netrápí. Podstatná je forma týmu a ta dnes byla vidět.