Z nadějně rozehraného utkání zbyly jen dva body, Třinec srovnal 9 sekund před koncem

Mečouni měli zápas s Třincem velmi dobře rozehraný a vedli už 4:1, po vlastních chybách a vyloučeních ale dovolili soupeři v poslední minutě třetí třetiny vyrovnat na 4:4. Nájezdovou loterii rozlouskl Jaroslav Kejř.

5. kolo | sobota 3. 10. 2015 | 16:00

5:4ss 2:1, 2:1, 0:2 - 1:0

HBC Enviform Třinec

Branky a nahrávky: 2. Průcha, 7. Švarc (Průcha), 25. Průcha (Benedikt), 28. Kavalír (Ondra.), rozh. náj. Kejř – 14. Drábik (Cieslar, Heczko), 29. Barnošák (TS), 39. Věchet (Konderla, Barnošák), 45. Lajčiak (Drábik, Barnošák).
Rozhodčí: Boháček, Černý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:4, 5:4.
Návara (TS Kráčina) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Kavalír, Hanuš, Vodrážka – J. Benedikt, Krásný, Krch, Švarc, Průcha, J. Kejř, Gřonka, Vít, Pauer, Pokorný, Kolařík, Ondra
Heczko – Barnošák, Cieslar, Drábik, Filipek, Konderla, Lajčiak – Liboska, Rucki, D. Říman, M. Říman, Samek, Spěvák, Turoň, Věchet

Plzeň začala utkání o poznání aktivněji. Zejména Michal Průcha byl v prvních minutách pořádně vidět a nakonec to byl také právě on, kdo už ve druhé minutě otevřel skóre. Trefil se zpoza modré čáry.

Útočný tlak mečounů neutichl a ti se i po vstřelené brance tlačili do zakončení. Třinečtí jen s obtížemi odolávali a nakonec po druhé inkasovali. Opět u toho byl Michal Průcha, tentokrát ale v pozici asistenta, když vybídl ke skórování svého spoluhráče Marka Švarce.

Třinec nestíhal nastolené tempo, z čehož vyplynuly tři vyloučení v řadě, Plzeň ale jako by v početní převaze vypadla z rytmu, nedokázala se prosadit a v samém závěru první třetiny z ojedinělé šance hostů inkasovala. Postaral se o to Robert Drábik.

Ve druhé třetině hosté trošku srovnali krok a při přesilové hře se snažili o vyrovnání. To jim ale zrovna nevyšlo, z útočné třetiny se několikrát sami vyhnali a poté se navíc při protiútoku trefil přesně pod břevno Michal Průcha.

Plzeň opět dostala zápas pod kontrolu a z většího počtu střel vyplynula i čtvrtá branka, o níž se postaral ranou od modré Jiří Kavalír. Třinečtí ale ještě před sirénou vykřesali naději díky proměněnému trestnému střílení Dominika Barnošáka.

Na pořádné drama zadělal kontaktní brankou akorát s vypršením přesilové hry Miroslav Věchet. Hostům už ale příliš času nezbývalo. Rozhodujícím se ukázal být trest, který Vodrážka vyfasoval v posledních dvou minutách třetí třetiny. Hosté tak dohrávali zápas v početní převaze a devět sekund se dočkali po střele Lukáše Lajčiaka i kýženého vyrovnání.

Samostatná střílení rozsekl až v páté sérii jedinou trefou plzeňský Jaroslav Kejř.