Výborný vstup do utkání přinesl Mečounům další tři body

Až na popáté to vyšlo... Předchozí čtyři venkovní utkání skončily pro Plzeňany bez bodového zisku. V prvním venkovním zápase po restartu sezóny v Letohradu ale tým zlepšil střeleckou produktivitu a i díky tomu si připsal důležité body do tabulky ve zkrácené základní části.

8. kolo | sobota 15. 5. 2021 | 14:00

SK Hokejbal Letohrad

2:4 1:3, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Hubálek (Bečka), 29. Dostál (Cvejn) – 3. Hurt (Pokorný, Hýbl), 4. Benedikt (Malý), 5. Hýbl (Hurt), 35. Kejř (Hýbl).
Rozhodčí: Štípek, Havelka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:22. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Novák (Manučarjan) – Anýž, Bečka, Dostál, Macháček, Nazad, Pražák – Bogdány, Cvejn, Faltejsek, Faltus, Halbrštát (A), Hubálek, Palcer, Rozlílek, Štefka, Věchet (C), Vychytil (A)
Návara (16. Kráčina) – Hanuš (A), Pavlečka, Pokorný, Šilhán, Slanec (C), Ulč – J. Benedikt (A), Galla, Gřonka, Hurt, Hýbl, Kejř, Kolařík, Lokajíček, Malý, Poláček, Sus, Svoboda, Vobruba

Za deštivého počasí měli hosté úvod snů. Ve třetí minutě se po levé straně protáhnul šikovně Richard Hurt a jeho povedená střela skončila za zády letohradského brankáře. V následujícím střídání zatopila pod kotlem první plzeňská řada a její tlak korunoval v druhou branku Mečounů Jiří Benedikt. A aby toho nebylo málo, po minutě a půl pronikl po pravé straně Tomáš Hýbl a krásnou bekhendovou ranou do růžku zvýšil na 3:0.

Domácí trenéři si vzali oddechový čas a naopak Mečouni si vzali po třetí brance trochu volno. Výsledkem byla zvýšená aktivita domácích a hra se během chvíle vyrovnala. Plzeňané ubrali na koncentraci a Ondřej Hubálek v polovině třetiny dokázal vstřelit branku. Na konci první periody vytáhnul Jiří Návara skvělý zákrok, kterým zabránil další brance v síti Plzně. Bohužel se plzeňský brankář při tomto zákroku zranil a do druhé třetiny nastoupil do branky Petr Kráčina.

Plzeňané ale ani ve druhé třetině nenavázali na výkon z úvodu utkání. Nicméně, i tak měli pár výtečných šancí na navýšení náskoku. Zejména příležitosti Lukáše Hanuše chyběl pověstný kousíček, stejně tak se nabídla možnost při půlminutové dvojnásobné přesilovce, kdy chvílemi visel gól ve vzduchu. Skóre se ale neměnilo ani v jenom případě. Naopak závěr druhé třetiny našel hosty v útlumu, ze kterého je neprobral ani time out, a tak přišel vzápětí trest. Minutu před koncem prostřelil letohradský Radim Dostál nejen řadu hráčů, ale i Kráčinu.

Do poslední třetiny nastoupili Mečouni s trochu pozměněnou sestavou a konečně koncentrovanější. Hra se začala přenášet také více k brance domácích. A v páté minutě poslední periody se Plzeňané dočkali potřebné vzpruhy. Ondřej Kejř vyběhl od bočního mantinelu a střelou z kruhu propálil Nováka počtvrté! Mečouni po vstřelené brance ožili, ale spíše vyztužili defenzívu, než aby se hnali bezhlavě dopředu. Trochu komplikací přidala další zranění, kdy ze zápasu musel odstoupit Ondřej Malý a nakonec i střelec poslední plzeňské branky. Letohrad měl čtyři minuty před koncem přesilovku umocněnou hrou bez brankáře, ale hosté již dostatečně zmobilizovaní, komplikaci k dosažení cenného vítězství již nepřipustili.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér HBC Plzeň): Tým nastoupil do zápasu odhodlaně a odměnou nám byla parádní úvodní pasáž. Tři vstřelené branky však přinesly opačný efekt a s vlastní koncentrací jsme bojovali s výjimkami až do konce druhé třetiny. V šatně jsme si řekli, že tudy cesta nevede a ve třetí třetině už to byl ten tým, který dokáže vypjaté situace zvládat. Ceníme si této výhry, byť jí trochu kalí zranění hned tří hráčů. Věříme, že budou brzo fit!