Vítězná série pokračuje, Plzeňané se vrací ze Sudoměřic s plným počtem bodů

Hráči A-týmu mají za sebou dalekou cestu do Sudoměřic. Tou otevřeli druhou polovinu CCM extraligy. Mečouni se z Hodonínska vrací se ziskem tří bodů. O branky se postarali Marek Švarc a Daniel Krásný. Znovu fungovala také obranná činnost. To dokazuje další čisté konto brankáře Kráčiny.

12. kolo | sobota 14. 11. 2015 | 15:00

SK Sudoměřice

0:2 0:0,0:1,0:1

Branky a nahrávky:17:29 Švarc (Kavalír, Pauer), 35:09 Krásný (Ondra) .
Rozhodčí: Kralovič, Hanečak . Vyloučení: 4:4. Využití:0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 48 . Střely na branku: 12:22. Průběh utkání: 0:1,0:2
Brdečka (Terna) - Novák, Štefka, Liška, Kudláč, D. Tóth, Hübl - Kaluža, Chovanec, Mišík, Hujsa, Helešic, M. Tóth, Havlík, Navrátil, Otrísal
Kráčina (Návara) - Edl, Vodrážka, Slanec, Kavalír, Pokorný, Hanuš - J. Benedikt, J. Kejř, O. Benedikt, Švarc, Pauer, Kolařík, Krásný, Ondra, Gřonka

Úvod utkání byl mnohem opatrnější než před týdnem v Letohradu. Mužstva se navzájem trochu oťukávaly a krom pár nepříliš nebezpečných střeleckých pokusů hostů se nic zajímavého vlastně nedělo. To se mohlo změnit již v páté minutě, kdy usednul na trestnou lavici Dan Krásný. Sudoměřice si připravily dvě solidní příležitosti, které ale brankou neskončily. Chvíli po vypršení trestu se situace obrátila a vyloučen byl domácí Havlík. Plzeňští si vypracovaly jednu velmi slušnou šanci, ale taky bez brankového vyjádření. Na konci přesilovky byl navíc vyloučený Michal Slanec a hra se opět nastěhovala před Kráčinu. Tlaku domácích Západočeši odolali i tentokrát. Půl druhé minuty před koncem třetiny se před domácím Brdečkou dostal k odraženému míčku Jiří Benedikt, ale zblízka neuspěl. O minutu později se prodral před Brdečku Michal Slanec, ale také neuspěl. Ten samý hráč v samém závěru podrazil po zaváhání soupeře a za podražení putoval na trestnou podruhé. Síly se však po chvilce srovnaly, protože vyloučen byl za sekání Dominik Tóth.

Ve druhé části Plzeňané viditelně přidali a neuplynuly ani tři minuty a svoji aktivitu zúročili. Jaroslav Pauer zatáhl míček do pásma a jeho střelu posunul před brankářem Jiří Kavalír do místa, kde stál před prázdnou brankou Marek Švarc , který se nemohl mýlit - 0:1! Hosté po vstřeleném gólu zavřeli ještě pevněji střední pásmo a sami podnikali kontry. V sedmé minutě se dostal ke střele mezi kruhy Petr Gřonka, Brdečku nepřekonal. Chvíli na to neuspěl ze stejného místa Jakub Kolařík. Domácí se v této části utkání dostávali před plzeňskou branku spíše sporadicky. A všechny čtyři pokusy v této třetina pochytal spolehlivý Petr Kráčina. Na druhé straně vyslal dobrou střelu Michal Slanec. Pak se naskytla hostům přesilovka, ale po dobře sehraném signálu netrefil Jiří Benedikt brankový prostor.

Třetí třetina byla obdobou té předešlé. Sudoměřice se snažily o dlouhé přihrávky, které často končily na holích zformovaných Plzeňanů nebo zakázaným uvolněním. V polovině třetí minuty měl blízko ke gólu Jakub Kolařík, ale jeho dorážka do branky nedoputovala. Zahrozili i domácí, ale míček jen prolétl skrz plzeňské brankoviště. Pojistku přidali Plzeňáci na začátku 36. minuty. To se dostal od bočního mantinelu před Brdečku Dan Krásný a pověsil míček pod horní tyč – 0:2. Chvilku po změně stran pálili na branku Sudoměřic bratři Benediktové, ale sudoměřický Brdečka předvedl svoje umění. Pak zahrozila dvojice Petr Ondra a Jakub Kolařík, ale i oni ztroskotali na brankáři domácích. Sudoměřice se dostali pořádně před branku Plzně až v samotném závěru, ale obě ošemetné situace Petr Kráčina dokázal vyřešit. Naopak na druhé straně mohl udeřit ještě v poslední minutě Ondřej Benedikt, který se ocitl samotný v mezikruží, jenže bez úspěchu.

Trenér Josef Kadaně: Začali jsme opatrněji než v Letohradu a celou první třetinu to nebylo ono. Pak jsme ale přidali na přímočarosti a větším tlaku do branky soupeře. To nám přineslo nejen herní převahu, ale i potřebné góly. Dozadu hráli kluci dobře organizovaně. Sudoměřice pustili do minima příležitostí.