Tři dvougóloví střelci zničili pražské Kovo

Plzeňané zvládli také čtvrté domácí utkání v sezóně a dál se drží na čele tabulky. Duel proti pražskému Kovu zvládli bez dramatu. Plusem je čisté konto Jiřího Návary a dvougólová trojice Jiří Benedikt, Krch a Gřonka, která se nejvýrazněji podepsala pod vítězstvím 6:0.

5. kolo | sobota 22. 9. 2018 | 16:00

6:0 1:0, 2:0, 3:0

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 12. Krch (Vobruba, Návara), 18. J. Benedikt (Kavalír), 30. J. Benedikt (Vobruba), 32. Krch (Kavalír), 38. Gřonka (O. Benedikt), 40. Gřonka (O. Benedikt).
Rozhodčí: Pečený, Kasner. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 34:13. Průběh utkání: 6:0.
Návara (Kráčina) – O. Benedikt (C), Hanuš, Vodrážka, Kavalír, O. Kejř, Pokorný, Kastner, T. Ulč – D. Ulč, Švarc, Malý, Krch, J. Benedikt, Vobruba, Majer, Gřonka, S. Valenta, Kunzmann, Drož, Forejt
Čapek (31. Lain) – Kovářík, Nýdl, Ogurčák, Drak, Zahálka (C), Bydžovský, Franěk, Winter, Šimon, Kohoutek, Svoboda, V. Valenta, Wurdák, Bureš, Bravenec, Zeman, Řebík, Pátek

Oba týmy začaly zostra. Hra se na začátku přelévala z jedné strany na druhou. Největší šanci měl zprvu hostující Franěk, z mezikruží ale přestřelil. Na druhé straně zahrozil Malý po rychlém oběhnutí branky. Postupem času přebrali iniciativu mečouni, kteří rodící se převahu přetavili ve vedení. Pražané zapomněli na Martina Krcha, který dostal balonek na útočnou modrou a střelou do horní části branky nedal Čapkovi šanci.

Plzni se povedl nástup do druhé třetiny. Hosté se jen velmi obtížně dostávali z obranného pásma. Při tomto obrazu hry zvýšil na rozdíl dvou branek tečující Jiří Benedikt. Mečouni pokračovali v nastoleném trendu a Čapek měl mnoho práce. Valenta vybídl ke skórování Jiřího Benedikta, po něj i Gřonku. Ani jedna z příležitostí gólem neskončila. Následně byl vyloučen Pokorný a Návara si během soupeřovy přesilovky připsal první zákroky ve druhé třetině. Diváci v plzeňské hale viděli do druhé sirény ještě jednu branku. Pobídku Vobruby využil Jiří Benedikt, který nepohrdl odkrytou brankou.

Do třetí třetiny nahradil Čapka v brance Kova Václav Lain. Domácí mu připravili pěkné uvítání, když ve 32. minutě využil přesilovku Martin Krch. Pro útočníka s číslem 30 to byla šestá branka v sezóně. Domácí byli při chuti a drželi míček v útočném pásmu. Do hry se posléze dostalo i Kovo, Návara si při hře čtyř proti čtyřem připsal několik pěkných zákroků. Gól ovšem Pražanům souzen nebyl. Zato na plzeňské straně došlo i na svátečního střelce. Petr Gřonka nejprve z první prostřelil Laina mezi betony a zvýšil už na rozdíl pěti branek. Stejný střelec se radoval o dvě minuty později, když v přesilovce hledal křižnou přihrávkou spoluhráče a Lain si balonek srazil za vlastní záda.

V samotném závěru měl dvě pěkné příležitosti David Ulč. Poprvé Lain zasáhl svoji lapačkou, podruhé byl domácí mladík v úniku zastaven jedním z obránců. Domácí to však nemuselo mrzet, jelikož si přesvědčivým výkonem došli pro čtvrté domácí vítězství v sezóně.