Švarc a bratři Kejřové přispěli k výhře nad Pardubicemi

V sobotu večer čekal mečouny první domácí zápas extraligy po zimní přestávce. Na svém hřišti přivítali Pardubice, momentálně druhý tým tabulky. V úvodu druhé třetiny se Plzeň dostala do tříbrankového vedení, které už do konce zápasu nepustila.

17. kolo | sobota 8. 3. 2014 | 17:00

7:4 2:1, 2:1, 3:2

HBC Pardubice

Branky a nahrávky: 2. Švarc (O. Kejř), 12. J. Kejř (O. Kejř, Kavalír), 17. Švarc (J. Kejř), 19. Benedikt (Vodrážka, Malý), 41. J. Kejř (Slanec, O. Kejř), 43. O. Kejř, 44. Slanec (J. Kejř) – 5. Ingršt (Kubeš, Merta), 25. Ingršt (Heczko), 31. Filip (Kubeš), 42. Ingršt (Kubeš).
Rozhodčí: Koskuba, Michailidis. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 7:4.
Marek (Kráčina) – J. Benedikt (C), Vodrážka, Slanec, Kavalír, Edl, Frajdl – O. Benedikt, Malý, Krch, Švarc, J. Kejř, O. Kejř, Gřonka, Valenta, Ondra, Krpal, Tůma
Heczko (Smekal) – Hák, Vlasák, Mokříž, Barva, Mašík, Pecina, Filip (C) – Merta, Kubeš, Ingršt, Waber, Hodr, Urbanec, Kasal, Urban, Gabriel

Plzeňané hned v první minutě přestáli obrovskou příležitost hostujícího Kubeše, který po blafáku zakončoval bekhendem do odkryté branky, ležící Marek se ale ještě dokázal po haškovsku roztáhnout a rukavicí na brankové čáře míček vyrazil. Hned o minutu později pak udeřili na druhé straně domácí. Gólový účet utkání otevřel dorostenec v sestavě mečounů, Marek Švarc.

Hosté nečekali s odpovědí příliš dlouho, už v páté minutě totiž pláchl plzeňské obraně Matouš Ingršt a tentokráte už po kličce do bekhendu slavil úspěch. Plzeňané si ale počkali na svou šanci a ještě před přestávkou udeřili. Přesilovou hru zužitkoval Jaroslav Kejř, který nechytatelně tečoval tvrdou střelu svého bratra Ondřeje.

Marek Švarc si na přelomu první a druhé třetiny odseděl dvouminutový trest, jen co se ale vrátil zpět do hry, mohl se radovat ze své druhé branky. Jeho tvrdá rána od modré zapadla o vzdálenější tyčku za Heczkova záda.

Hned v 17. minutě navíc navýšil plzeňské vedení další proměněnou přesilovou hrou Jiří Benedikt a hosté byli zralí na ručník. Dokázali se ale zmátořit a i díky dalším vyloučením na straně domácích si pomalu vytvářeli větší a větší tlak. Z toho však vytěžili jen šťastnou branku Matouše Ingršta a snížení na 4:2 z pohledu domácích.

Vstup do třetí třetiny ale vyšel hostům parádně. Ještě v první minutě se jim naskytla přesilová hra, kterou také díky přesné trefě Petra Filipa hned po dvou sekundách zužitkovali. Domácí se ale dokázali prosadit při přesilové hře díky dorážce Jaroslava Kejře.

Východočeši se sice ještě jednou dostali na dostřel, když se potřetí v utkání trefil Matouš Ingršt, Plzeň ale stejně rychle odpověděla dorážkou Onřeje Kejře. Vítězství modrobílých pak potvrdil brankou do opuštěné branky Michal Slanec a bylo definitivně rozhodnuto.

Josef Kadaně (Plzeň): "Nejsem moc nadšený z té přestřelky a z toho počtu obdržených branek, protože naše hra není založená na podobném stylu. Hrálo se ve velkém tempu. Byl to trochu atypický zápas. My jsme spolu hráli přípravu před dvěma týdny a také tehdy padlo hodně branek. Dnes to bylo hodně podobné. Bylo vidět, že některé rozhodnutí rozhodčích, po kterých jsme třeba inkasovali, nám paradoxně naopak pomohla. Ten tým se pak dostal do určitého transu a dokázal ten zápas dotáhnout do vítězství. Jen to dokumentovalo, jak moc chtěli naši hráči vyhrát."

Jiří Mašík (Pardubice): "Chybělo nám sice šest hráčů, ale na to se určitě vymlouvat nebudeme. Před zápasem jsme si řekli, že chceme hrát určitý systém, ten jsme ale vůbec nedodržovali. Plzeň byla od začátku lepší a my jsme se těžko bránili. Sice nám tam padly dvě smolné branky, oni ale hodně stříleli a pro ty góly si šli. Poté jsme se trochu zvedli a měli dokonce i více střel, netrefovali jsme ale branku. Ve třetí třetině se nám povedlo to stáhnout dvakrát na rozdíl jediné branky, pokaždé jsme ale vzápětí ihned inkasovali, což se nám jednoduše nesmí stávat. V obranné činnosti jsme dnes hráli špatně."