Štěpánek vystřelil Ústí šťastnou výhru dvě minuty před sirénou

Hosté začali mnohem lépe a v utkání šli do vedení, které navíc krátce po první pauze ještě navýšili. Mečouni se sice nevzdali a díky brankám Ondřeje Kejře a Jiřího Benedikta dokázali vyrovnat, na body to ale nakonec nestačilo. Stejně jako před dvěma týdny s Vlašimí totiž v koncovce při oslabení inkasovali rozhodující branku.

9. kolo | sobota 25. 10. 2014 | 17:00

2:3 0:1, 1:1, 1:1

Elba DDM Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 20. O. Kejř (Vágner, Malý), 34. J. Benedikt (O. Kejř) – 8. Prášek (Bím, Poláček), 17. Růžička (Štěpánek, Langthaler), 44. Štěpánek (Langthaler, Soukup).
Rozhodčí: Gráca, Velčovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:2. 2:2, 2:3.
Kráčina (Semera) – Edl, Krpal, Slanec, Vágner, Kavalír, O. Benedikt, Hanuš – Švarc, J. Kejř, Krásný, Malý, Gřonka, Pauer, O. Kejř, J. Benedikt, Vít, Krch, Kolařík, Ondra
Banda (Brhel) – Zákon, Kvaš, Poláček, Smolík, Kučera, Řídel – Zápotocký, Langthaler, Soukup, Bim, Štěpánek, Prášek, Pilař, Šilínek, Gottfried

První vážnější šanci v utkání měl domácí Daniel Krásný, kteří ve čtvrt minutě parádní ranou orazítkoval tyč. Míček se následně odrazil zpět mezi nohy dezorientovaného brankáře Bandy, ten ale nakonec celou situaci za pomoci obránců ustál.

Skóre se tak měnilo na druhé straně. Daniel Prášek podnikl od pravého mantinelu odvážný průnik na střed hřiště, odkud přesnou ranou skóroval. Patrně přízemní střelou mezi nohy brankáře Kráčiny.

Hned po minutě druhé třetiny šli mečouni do čtyř a hosté trestali. Miroslav Růžička stál na konci povedené přesilovkové kombinace na minimální počet doteků a po jeho zakončení do odkryté části branky byl rozdíl už dvoubrankový.

Plzeňští ale nepolevili v aktivitě a dokázali soupeři druhou branku oplatit prakticky stejnou mincí. Tentokráte byla ústecká obrana tou rozebranou a Ondřej Kejř v roli střelce. Jediný rozdíl tkvěl snad v detailu, že tento gól padl při hře 4 na 4, nikoliv při početní převaze.

Západočeši byli při chuti a sahali po vyrovnání. Jaroslav Pauer ale podobně jako Krásný v první třetině zamířil jen do břevna a když neuspěl po krásné sólové akci ani Švarc, mohli nakonec mečouni děkovat Kráčinovi, že vzápětí zažehnal rodící se nebezpečí před svojí brankou.

Na úvod třetí třetiny přišlo vyloučení na straně hostů a domácí konečně srovnali. Při přesilové hře a další signalizované výhodě se prosadil tvrdou střelou zpoza modré čáry Jiří Benedikt. Krátce na to ale Ústecké ještě jednou zachránila branková konstrukce. Tentokráte ji oprášil Malý.

Štěstí jednoduše mečounům nepřálo a potvrdilo se to v samotném závěru, když vyfasoval Kavalír čtyřminutový trest za vysokou hůl. Elba odskočila zásluhou Jana Štěpánka, který dostal trošku volného místa na pravé straně a Kráčinu propálil. I kvůli dalšímu trestu se Plzeň na nějaký závěrečný tlak už nezmohla a toto smolné utkání nakonec prohrála.