Slibně rozehraný duel proti Elbě ztratili mečouni před třetí sirénou a mají pouze bod

Třetí venkovní duel v letošním ročníku odehrál Plzeňský A-tým v Ústí nad Labem. Dlouho si v něm nevedl špatně a několikrát vedl. V gólově bohatém utkání ale neudržel dvoubrankový náskok a Elba vyrovnala na 5:5 čtyři sekundy před koncem základní hrací doby. Domácí později dokonali obrat v samostatných stříleních.

3 | neděle 15. 9. 2019 | 15:00

Elba DDM Ústí nad Labem

6:5ss 2:1, 0:1, 3:3 - 0:0

Branky a nahrávky: 5. Magasanik (Sedláček J., Haas), 24. Vaněk (Stupka, Haas), 36. Langthaler (Bačák), 42. Langthaler (Bačák, Soukup), 45. Soukup (Tomáš), rozh. náj. Tomáš – 4. Benedikt J. (Vobruba), 8. Benedikt J.(Slanec), 31. Vágner (Benedikt J., Průcha), 35. Hanuš (Ulč D.), 39. Průcha.
Rozhodčí: Vokurka, Prudík. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 6:5ss.
Landt (Banda) – Bačák, Balcar, Bím, Červinka, Grus, Haas, Haken, Kučera, Langthaler, Michajličenko, Sedláček M., Sedláček J., Smolík,Soukup, Tomáš, Vaněk, Bečvář, Giesel, Magasanik, Stupka.
Návara (Kráčina) - Vágner, Ulč T., Slanec, Hanuš, Šmucer - Průcha, Benedikt J., Vobruba, Kunzmann, Ulč, Hurt, Kejř, Majer, Pavlečka.

Od úvodních minut se hrálo v pořádném tempu. Elba aktivně napadala a mířila za nahozenými balonky, prvním, kdo skóroval, byla ale Plzeň. Jiří Benedikt potrestal domácí, kteří v mezikruží ztratili míček a prostřelil Landta. Ústečtí ale brzy korigovali. Za minutu a půl zužitkovali krátký tlak, když Plzeňané nechali u tyčky dorážet Davida Magasanika, který dopravil odražený míček od zadního mantinelu za Návarova záda.

Skóre se brzy znovu měnilo. Jiří Benedikt ukázal, že je střelecky při chuti a svým čtvrtým víkendovým gólem rozvlnil síť, když se natlačil před Landta a individuální akci dovedl ke gólu. Následující střídání patřila Plzeňanům. Elba se nemohla dostat z obranného pásma. Na konci třetiny hrála Plzeň přesilovku a Jiří Benedikt mohl zkompletovat hattrick. Jeho střelu z mezikruží ale Landt vyškrábl lapačkou.

Druhou třetinu začali hosté dobře, postupně se ale ze hry vytráceli. Elba přidala na pohybu a čím dál více zaměstnávala obranu mečounů, naopak Plzni se směrem dopředu příliš nedařilo. Na začátku druhé třetiny měli domácí možnost dvou přesilových her. V té první Plzeňané všechny střely zblokovali, na střelu Radomíra Vaňka po vyhrané buly při druhé přesilovce ale už byli všichni krátcí – 2:2. Po zbytek třetiny byla hra poměrně neurovnaná, Plzeň se zase probouzela z letargie a do třetí třetiny si přinesla zkrácenou přesilovku.

A právě početní výhoda přinesla hostům opětovné vedení v zápase. Po devětadvaceti sekundách napřáhl po vyhraném vhazování kapitán Adam Vágner a s jeho pumelicí nemohl Landt nic dělat. Hned vzápětí mohlo skóre ukazovat dvoubrankový rozdíl. Kunzmann se prodral do samostatného úniku, bohužel trefil jen tyč. Stejně si počínal i dorážející David Ulč a ústečtí přežili kritický moment.

V 35. minutě se opět ukázala síla a účinnost čistě vyhraného vhazování. Ulč balonek poslal před Lukáše Hanuše, který skóroval chytrou střelou k tyči – 2:4. Dramatický zápas ovšem nekončil a brzy se opět měnilo skóre. Za minutu a půl hosté ztratili balonek ve středním pásmu a protiútok zakončil třetím ústeckým gólem Jan Langthaler. Bláznivá pasáž hry ovšem nekončila. Do třetice po vyhraném vhazování skóroval navrátilec Michal Průcha.

Mečouni bohužel nezvládli závěr utkání, nejprve dali Elbě k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Aktivně hrající Bačák pak předložil míček před prázdnou branku Janu Langthalerovi a Ústí opět vstřelilo kontaktní gól. V závěrečné power-play pak dlouho Plzeň držela domácí v šachu. Do konce zbývaly pouhé čtyři vteřiny, když Lukáš Soukup v poslední možný moment vypálil a jeho rána ukázkově zaplula do šibenice – 5:5.

V pětiminutovém prodloužení tří proti třem byli aktivnější domácí. Na obou stranách mohli hráči opětovně zkompletovat hattrick. Nejprve Lanthaler nepřekonal ležícího Návaru a v posledních sekundách krásně přes dva hráče prošel Jiří Benedikt, kterému ale jeden ze soupeřů na poslední chvíli vysekl míček z hole.

Závěrečný rozstřel jen potvrdil dramatičnost duelu. Na plzeňské straně se protočila trojice nájezdníků Kejř, Benedikt, Vágner. Právě Vágner poslal tým ve třetí sérii do vedení, avšak Elbu již podruhé zachránil Soukup. Nakonec se rozhodovalo až v šesté sérii, kterou rozhodl domácí Jiří Tomáš.