Infobar:  FANSHOP: Prodej zelených hráčských dresů, výběr velikostí i čísel (1 ks = 300 Kč)
 
 

Slibně rozehrané utkání ztratili Mečouni v poslední třetině

Slibně rozehrané utkání ztratili Mečouni v poslední třetině První zápas nadstavby odehráli Plzeňané na půdě pardubického Autosklo. To bylo v utkání favoritem. První půlka tomu ovšem nenasvědčovala a zdálo se, že Plzeň začne nadstavbu vítězně. Sérií vyloučení ovšem hodila soupeři lano a Pardubice i díky čtyřem využitým přesilovkám získali první body. Foto: Martin Pibyl.

 
 
12.04.2014 | Tomáš Majer
ČF A, sobota 12.4.2014
Pardubice - HBC Plzeň  5:3  (1:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 8:54 Waber (Mašík, Kubeš), 18:09 Mašík (Urbanec, Hák), 34:15 Mašík (Waber, Filip), 42:02 Kubeš (Filip, Waber), 44:59 Krejčí (Filip) – 4:23 Kejř, 16:59 Gřonka (Pravda), 22:54 Kejř (Valenta)
Rozhodčí: Vrba, Šprincl. Vyloučení: 6:9. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3. Diváci: 170.
Pardubice: Heczko (od 23.Smekal) – Hák, Mokříž, Pecina, Filip, Merta, Kubeš, Ingršt, Waber, Hodr, Urbanec, Kasal, Urban, Gabriel, Drenko, Česák, Novotný, Severýn
HBC Plzeň: Marek (Semera) – J. Benedikt, Edl, Slanec, Kavalír, Vágner, Polívka,Vodrážka – Krpal, Krch, Malý, J. Kejř, Krásný, Němec, O. Benedikt, Gřonka, Valenta, Tůma, Pravda

Komentář k zápasu

Již v úvodu zápasu se Mečouni prezentovali dobrou hrou. Byli ti také oni, kdo vyslal první střelu na branku. Pak přidali na důrazu Pardubice a po třech minutách musel Jan Marek vytáhnout jeden z brilantních zákroků. Zahřmělo ale na opačné straně. Jaroslav Kejř vypálil ránu ještě ve středním pásmu a ta prošla Heczkovi mezi betony - 0:1! V deváté minutě domácí srovnali. Bylo to v přesilovce a z kruhu vyslal těžko chytatelnou bombu Waber. O dvě minuty později začala série vyloučení na domácí straně. Dvakrát hráli Mečouni v nepříliš dlouhých časových úsecích dokonce přesilovku 5-3. Početní výhody, ale nebyly sehrané příliš dobře a nepřinesly Plzeňanům žádnou gólovou radost.

Druhá třetina začala pro hosty opět skvěle. Nejprve sice musel vytáhnout další výborný zákrok Jan Marek, ale po necelých dvou minutách ze strany překonal střelou do vzdáleného horního rohu Heczka Petr Gřonka - 1:2! Po minutě dostaly početní výhodu Pardubice a k vyrovnání potřebovali pouhých čtvrt minuty. Urbancovu přízemní střelu přizvedl čepelí Radek Mašík a na tuto teč byl Marek krátký. Plzeňané se ale rychle otřepali a domácí jen se štěstím přežili závar, který vytvořil první plzeňský útok. V další mezihře to už Mečounům vyšlo. V čase 22:54 napřáhl téměř z poloviny opět Jaroslav Kejř a jeho střela se s pomocí levé tyčky proměnila již ve třetí vedoucí gól Plzně – 2:3! Ihned na to putoval Heczko z branky, kterého vystřídal náhradník Smekal. Domácí se snažili vehementně o vyrovnání, ale obrana a brankář Plzně pracovali v této době bezchybně. Do třetí třetiny si hosté odnesli nejen slibný výsledek, ale také dvou minutovou početní výhodu, když se na výborně hrajícím Ondřeji Malém vyfauloval Kubeš.

V přesilovce stála za povšimnutí jen střela Michala Slance. Pardubice se poté vrhly opět do útoku. V čase 32:26 dostali po taktické chybě a následných faulech domácí dárek v podobě dvojího vyloučení Plzeňanů. Za katr putovali Gřonka a O. Benedikt. Mečouni se srdnatě bránili téměř celé dvě minuty. Deset vteřin před vypršením trestů ovšem Jan Marek kapituloval po dorážce Radka Mašíka, který se podruhé zapsal na střeleckou listinu. Plzeňané ztráceli koncentraci a důsledkem toho bylo další vyloučení. Na trestnou lavici se posadil Slanec. V početní výhodě měl ale brankovou příležitost plzeňský Ondřej Krpal. Skvěle vystihl rozehrávku, ale svůj sobotní výborný výkon bohužel nevyšperkoval další brankou Plzně. Jeho střela jen o vlásek minula branku. Podobně se vedlo, už v rovnovážném stavu i Jardovi Kejřovi, který mohl završit hat-trick, ale pumelice vyslaná z jeho hole šla pár centimetrů nad pravý horní růžek.
Zápas přes mírnou převahu Pardubic začal směřovat do trestných střílení. Jenže nestalo se tak. V čase 40:03 byl vyloučený plzeňský Němec a v této početní výhodě domácí dokonali obrat. Přes dobrou práci bránících hráčů stačil v závěru přesilovky vypálit od mantinelu Filip. Míček změnil od Kubešovy hole směr a zapadl přes Markův beton do branky hostů. Do konce trestu chyběla v té době jediná vteřina...
Mečouni se pokusili o vyrovnání v power play. Ještě před tím dokonale zavařil za brankou vyběhnuvší Marek, ale jeho nabídkou byl pardubický Ingršt zřejmě tak překvapený, že opuštěnou branku minul. Pak měl mezi kruhy prostor ke střele Michal Slanec, avšak jeho projektil mířící do branky zblokoval jeden z pardubických hráčů. Závěrečný nápor byl bez potřebného střeleckého zakončení. Hráčům již chyběly potřebné síly, které vynaložili v mnoha oslabeních. Obdržený gól vteřinu před koncem utkání do opuštěné branky jen symbolicky dokumentoval zmar poslední třetiny.

Ohlasy po utkání

Trenér Josef Kadaně: Je to velká škoda a promarněná příležitost. Potřebnou taktickou a osobní kázeň měla jen část týmu. Není to však konec. Máme dvakrát po sobě zápasy u nás. Když je vyhrajeme, budeme ve hře o medaile až do konce. Příští týden tým doplní další trojice hráčů.
Aktuální články

Mládež může využívat klubové minihřiště! Hráči si jej mohou rezervovat u svých trenérů

Současná pandemická situace nadále neumožňuje trénovat bez omezení, ba ani potkávat se ve větším počtu, nežli dvou sportovců. Trenéři se svým svěřencům věnují přes online platformy a nyní klub přichází s novinkou. Přes rezervační systém je možné si na předem domluvený čas zarezervovat klubové minihřiště!

Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Jiří Návara #35
Jiří NÁVARA
Číslo dresu:   35
Narozen:   23.12.1996
Výška:   177 cm
Váha:   78 kg
Post:   brankář
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál