Semifinálová vidina se rozplynula na vlašimském asfaltu

Buď a nebo, zápas o všechno. I tak lze charakterizovat poslední utkání nadstavbové A skupiny. Pro Plzeň nakonec bylo i posledním soutěžním utkáním v ročníku 2013/14. Mečouni nenašli recept na Filipa Šindeláře v brance Vlašimi. Naopak sami čtyřikrát inkasovali. (Foto: facebook HBT Vlašim)

ČF A | sobota 3. 5. 2014 | 11:00

HBT Vlašim

4:0 2:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 7:23 Průcha (Špale), 11:12 Horák (Wróbel, Topolánek), 26:05 Průcha (Horák, Wrobel), 27:00 Horák (Wróbel, Topolánek)
Rozhodčí: Horský Vokurka. Vyloučení: 2:4 Využití: 1:0. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 35:21. Diváci: 80.
Šindelář F. (Straka) – Blažek, Čičatka M., Špale, Nýdl, Kieler, Gartner, Střeska, Burda, Průcha, Střecha, Bartejs, Horák, Dušek, Topolánek, Herwig, Slanina, Wróbel, Juráček, Šindelář J.,
Marek (Semera) – Benedikt J., Vágner, Slanec, Kvalír, Edl, Benedikt O., Krpal, Malý, Krch, Kejř O., Kejř J., Krásný, Valenta, Němec, Hofmeister, Polívka, Gřonka.

Z počátku byla hra vyrovnaná. Nechyběly tvrdé souboje ani slibné šance. Postupem času měli více ze hry Středočeši. A také se dostali do vedení. Průcha se uvolnil u modré čáry a našel skulinu mezi betony Jana Marka. 1:0.
Vlašim byla v herní pohodě. Po zmatcích u Markovy pravé tyče už někteří diváci i hráči v bílém zvedali ruce. Rozhodčí však rozpažil a stav zůstal 1:0. O pár okamžiků později se už domácí radovali. Míček po ose Topolánek – Wróbel doputoval až k Horákovi, který jej propasíroval do sítě. 2:0.

Na začátku druhé části mohl stav zkorigovat plzeňský Němec, ovšem jeho střela skončila těsně nad Šindelářovou brankou. Neuběhla ani minuta a nebezpečí okolo své branky musela řešit i Plzeň. Marek neudržel míček ve své výstroji, ale klubko hráčů jeho zaváhání nevyužilo. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a hrál se hokejbal hodný play-off.

V 21. minutě měli dvě velké příležitosti hostující hráči. Nejdříve se sám před Šindelářem objevil Valenta. Brankář domácích jeho úmysly přečetl a svůj tým podržel. A když byl o několik vteřin později překonán, zachránila jej tyč. Veliká škoda, že Ondřej Malý nemířil o pár milimetrů vedle!

Následně byl za katr poslán Jaroslav Kejř, krátce po něm i Vágner. Z toho vyplývala minutu a 36 sekund dlouhá výhoda dvou mužů v poli. Šance Wróbela a Nýdla gólem neskončily. Vlašim přesto přesilovku využila, když se dvě vteřiny jejím skončení, trefil Michal Průcha. A to po druhé v zápase. V čase 27:00 zatloukl hřebík do plzeňské rakve Tomáš Horák. Pro kterého to byla taktéž druhá branka. 4:0 po dvou třetinách

Poslední periodu otevřela přesilovka Vlašimi, ovšem bez nějakého efektu. Stejná možnost se naskytla i Plzni. Ani té se početní výhoda nevydařila. Prim hráli oba gólmani. Jak Šindelář, tak Marek likvidovali šance soupeřů bez větších problémů.

Závěrečná pětiminutovka se musela divákům líbit. Šance střídala šanci. Nejprve tváří v tvář neuspěl Dušek proti Markovi. Na druhé straně se ani na třikrát nepodařilo Mečounům dopravit balonek do poloodkryté branky. Poslední akce patřila Krásnému, který zamířil těsně vedle šibenice.

Plzeň tak končí své působení v sezoně 2013/14. V tomto ročníku přišlo beze sporu herní zlepšení. Mečouni se ovšem nevyhnuli herním výkyvům. O konci v nadstavbové části rozhodly ztracené zápasy s Pardubicemi.