SF2: Dvě přesné trefy Pejchara do kladenské sítě a obětavý výkon zajistily vyrovnání série

Druhé utkání, hrané na ČEZ stadionu v Kladně, nabídlo opět zajímavou podívanou. Náročný duel i tentokrát sledovala řada fanoušků. Nakonec byli spokojenější ti plzeňští. Mečouni totiž získali cenné vítězství 2:1. To zajistily dva góly Daniela Pejchara, obětavý výkon všech hráčů a bezchybný Kráčina v brance. FOTO: Tomáš Kostečka.

SF2 | neděle 16. 4. 2017 | 11:00

HBC ALPIQ Kladno

1:2 1:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10: 22 Štěpáník (Hnízdil, Špaček) - 8:35 Pejchar (Pokorný), 35:01 Pejchar (Pokorný).
Rozhodčí: Boháček. Kralovič. Vyloučení: 4:2 + Špaček (KLA) OT 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Dědič (C), Haisman, Soukup, Rejthar, Šícha – Potekhin, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil, Ogurčák, Barnošák, Šrámek, Nosek, Novák.
Kráčina (Navara) – Benedikt J., Pokorný, Vodrážka, Vágner, Hanuš, Kavalír – Kunzmann, Pejchar, Pauer, Malý, Kejř, Benedikt O., Krch, Švarc, Kolařík, Kastner, Gřonka, Forejt.

Hned v prvním střídání se po vytočení od levého mantinelu dostal do slibné příležitosti Ondřej Benedikt. Plzeňská čtyřka začala zápas netradičně v útoku po boku Malého s Kejřem. Tato formace se ukazovala jako velmi nebezpečná, jelikož pár minut na to využil Kejř chyby kladenského beka a zpoza branky hledal nabíhajícího Malého. Ani jedna ze situací ale změnu skóre nepřinesla.

Na to si diváci museli počkat do deváté minuty. Pokorný poslal dlouhou přihrávku na střed hřiště, kde Pauer protečoval míček přímo na hůl nabíhajícího Daniela Pejchara a ten se tváří v tvář Jirotkovi trefil krásně ke vzdálenější tyči. Kladenským se ale brzy podařilo vyrovnat. Pejcharova formace nepokryla volného Radima Štěpáníka na středu hřiště, který se okamžitě opřel do přihrávky zpoza branky a vyrovnal stav utkání.

Před první sirénou si oba cely ještě zahrály početní výhodu. Kladenské hokejbalisty nepustila dobře zorganizovaná obranná čtveřice prakticky k ničemu. Naopak při přesilovce Plzně se museli činit oba brankáři. Jirotka nejprve vytáhl Vágnerovu dělovku špičkou betonu a Kráčina na druhé straně musel řešit svižný bekhend unikajícího Pospíšila.

Na počátku druhé třetiny se hrálo nahoru-dolu, prim ovšem hrály obrany. Mečouni se posléze vyloučili Hnízdila za nedovolené bránění, Kladno ještě v témže oslabení špatně střídalo a hosté měli minutu a dvacet sekund dlouhou přesilovku pěti proti třem. Úlohy ostřelovačů zaujmuli Vágner a Krch. Žádný z jejich pokusů si ale nenašel cestu za Jirotkova záda. V 27. minutě byl k nelibosti hostujících hráčů po střetu s Šíchou vyloučen Kunzmann. Kladno se snažilo o rychlé kombinace a aktivní přenášení hry, Plzeňané však vše pohlídali. V samém závěru druhé části byl vyloučen ještě domácí Potěchin. Ani jeho faul nebyl potrestán

Plzeň šla znovu do vedení po jednoduché akci. Míček se po Pokorného střele odrazil k levému mantinelu, kde se do něj opřel Daniel Pejchar a plzeňská třináctka překvapila Jirotku zásahem z ostrého úhlu.

Plzeňská vedoucí branka dala hře nový rozměr. Kladno se snažilo o nápor, hosté ale zodpovědně a obětavě bránily. Alpiq se tak do nebezpečných prostor příliš nedostával. Trenér Edl často využíval Kastnera na obranná vhazování a tento tah fungoval. Slibná příležitost k vyrovnání se Kladnu naskytla ve 42. minutě při vyloučení Vodrážky, který nedovoleně zastavil Štěpáníka. Ve stejném čase byl ale za nemístné protesty u rozhodčího „oceněn“ osobním trestem domácí útočník Špaček.

V dalším oslabení se Plzeňané opět snažili blokovat spoustu střel. Kráčina ovšem nezůstal bez práce a spolehlivě vyrážel míčky pryč z oblasti jeho brankoviště. Plzeňský gólman poté musel poděkovat dobře postaveným tyčím. Za jeho zády totiž zazvonilo břevno po dělovce Pospíšila.

Po Vorážkově návratu na plac Kladno zkusilo závěrečkou power-play. Alpiq hrál bez brankáře více, než minutu a deset sekund. Mečouni ovšem srdnatě bojovali, blokovali střely a s přispěním výborných zákroků Kráčiny si zaslouženě odvezli vítězství 2:1. Série tak za vyrovnaného stavu bude pokračovat v hale na Košutce příští víkend.