Plzeňský A-tým v přípravě změřil síly s pražským Kertem

V pátek 16. srpna se na zimním stadionu v Hořovicích odehrál přípravný duel mezi plzeňským A-týmem a pražským Kertem. U obou celků se jednalo o první duel v novém ročníku. Zápas se odehrál v pěkném tempu a nakonec jej lépe zvládl pražský Kert, který vstřelil o jednu branku více.

příp. | pátek 16. 8. 2019 | 19:00

HC Kert Park Praha

3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: Kovárník, Šperl, Suchánek - Hurt, Kunzmann.
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1,3:2.
Návara (od 23. Kráčina) - Benedikt J., Benedikt O., Hanuš, Hurt, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Pavlečka, Pokorný, Průcha, Štípek, Švarc, Ulč T., Vágner, Vobruba.

Zápas se odehrál na ploše sportovní haly v Hořovicích. Na ploše o rozměrech 60x30 metrů se od začátku hrál rychlý hokejbal nahoru-dolu. Kert šel poměrně rychle do vedení, když chybu Plzeňanů na modré potrestal rychlým a úspěšným kontrem Jakub Kovárník. Ani Mroviec na druhé straně dlouho nedržel čisté konto dlouho. Po průniku po levém křídle se míček dostal mezi kruhy k Hurtovi, který prostřelil soupeřova brankáře.

Ve druhé třetině si oba týmy vyzkoušeli přesilovou hru. Ačkoliv ani jeden z celků neměl prostor tuto činnost více pilovat, přesilovky nabídly pěkné kombinace i jedovaté střely na obou stranách. Gólový efekt však měla pouze střela od modré v podání pražského Davida Šperla, to již v brance Plzně stál Petr Kráčina. Také Kert Park vystřídal gólmany a Jan Mroviec přepustil místo v brance Petru Miklovi.

Ze začátku třetí třetiny se více dařilo Kertu, který si dokázal vypracovat delší nápor v útočném pásmu. Poté, co jej mečouni přestáli ovšem inkasovali, když střelu ze středního pásma tečoval mimo Kráčinův dosah Jakub Suchánek. Závěr třetiny pak ovšem patřil Plzni, kterou nakopl kontaktní gól Martina Kunzmanna, který úspěšně dorážel. Následnou snahu v útočném pásmu ale mečouni ve vyrovnávací trefu přetavit nedokázali. Týmy se domluvily na závěrečných samostatných střílení. Ze tří pokusů na každé straně byl úspěšný pouze Macek na straně soupeře. Další přípravné utkání čeká plzeňský A-tým v posledním srpnovém týdnu proti Liticím.