Plzeň vystřízlivěla v Praze, kde schytala od Kertu sedm branek

Hodně rychle zapomenout a poučit se! Takové motto asi budou mít svěřenci trenéra Michala Edla po nedělním vystoupení na hřišti Kertu. Silný pražský celek, který se pyšní nejlepší ofenzívou v extralize, naplno prokázal svůj útočný potenciál a sedmi brankami sestřelil ze hřiště plzeňské mečouny.

18. kolo | neděle 19. 3. 2017 | 14:00

HC Kert Park Praha

7:1 3:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Plzák (Šperl, Kruček J.), 8. Fejfar (Wróbel, Kruček M.), 12. Nýdl (Fejfar), 16. Kruček M. (Fejfar, Wróbel), 18. Dulava (Wróbel, Fejfar), 22. Kruček J. (Plzák), 43. Kruček M. – 43. Pauer (Kunzmann).
Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 43:16. Průběh utkání: 6:0, 6:1.
Mikl (od 33. Papranec) – Nýdl (C), Dulava, Skalník, Šperl, Bureš, Blaško, Bošák – Fejfar, Kruček M., Wróbel, Kruček J., Plzák, Kovář, Roznberg, Sitter, Javorka, Postulka.
Kráčina (od 16. Návara) – Benedikt J. (C), Pokorný, Papán, Hanuš, Benedikt O., Vodrážka – Forejt, Průcha, Pauer, Kovařík, Gřonka, Krásný, Krch, Malý, Kunzmann, Ulč.

Kert Park vstoupil do utkání aktivně a své střelecké choutky potvrdil hned po první minutě utkání. Ostrou ránu Šperla vyrazil plzeňský Kráčina pouze na hůl připraveného Lukáše Plzáka, který neměl problém dorazit míček do branky. Gólman mečounů byl prakticky po celou první část v ohni střel a předváděl jeden dobrý zákrok za druhým.

I přesto ale nakonec tahal ze své sítě v první třetině ještě další dva balonky. Tomáš Wróbel oslovil přesným pasem nabíhajícího Tomáše Fejfara, který přesným zakončením podruhé odčaroval kouzlo hostujícího brankáře. Fejfar ale dostal ještě jednou slušně nabito do gólové pozice, z níž ovšem napálil spojnici břevna a tyče. Smutnit nicméně nemusel, protože při následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Jakub Nýdl, který zvyšoval již na 3:0.

Agilní Fejfar rozhodně ale nechtěl zůstat u jedné trefy a ještě stihl jednou slušně zahrozit těsně před odchodem do kabin. I nyní byla nicméně proti branková konstrukce, kterou orazítkovala jeho rána. Mečouni v první části jednoznačně nestačili a Petr Kráčina byl proto hodně rozčarovaný, že je na vše sám. Chuť mu ovšem nezpravil ani začátek druhé periody. Fejfar oslovil svým pasem Martina Kručka, jenž našel místečko mezi Kráčinovými betony.

Tento okamžik byl poslední kapkou pro hostující jedničku. Do plzeňské svatyně proto zamířil Jiří Návara, jenž odchytal sobotní zápas proti Ústí nad Labem. Jeho neprůstřelnost ovšem trvala pouze něco přes dvě minuty. Kert znovu s chutí rozebral obranu mečounů a Petr Dulava navrch vymetl šibenici. Šance Kertu pokračovaly a otázkou jen bylo, kolik míčků celkově skončí v brance Západočechů.

Šestý gól Kert Parku vstřelil ještě před polovinou zápasu po další hezké kombinaci Jiří Kruček. Zaděláno bylo proto na debakl, ale po kanáru v podání Pražanů se gólová stavidla na dlouhou dobu zavřela. O průběhu zápasu nejlépe vypovídá počet střel po druhé třetině, kdy domácí vystřelili 32 pokusů, mečouni jen 8.

Ve třetí třetině přihlížející diváci čekali dlouhou dobu na další gól. Na kluzkém povrchu se již ani domácí příliš nikam nehnali, protože sami věděli, že je o výsledku zápasu dávno rozhodnuto. Hrálo se proto i velmi čistě a rozhodčí za celý zápas jen třikrát vylučovali. Slovo si ovšem ještě vzal Martin Kruček, který si vzal míček na hůl a svojí hezkou samostatnou akci vyšperkoval pěkným blafákem.

Mečouni se přesto postarali alespoň o čestný úspěch. Přečíslení dva na jednoho vyústilo v Kunzmannovu střelu, která se sice ještě neujala, ale následná dorážka Jaroslava Pauera již ano. Nic to nicméně už nezměnilo na tom, že Plzeňané odjeli domů s velkým výpraskem.